Čunek to přehnal? Konkurzní správci H-Systemu chystají žaloby

Praha - Nedávné výroky zlínského hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) v kauze H-System jsou podle správce konkurzní podstaty Josefa Monsporta a jeho zástupkyně Ivy Fialové Ištvánkové za hranou, chtějí proto podat trestní oznámení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jiří Čunek
doporučujeme

Žaloby budou kromě Čunka mířit zřejmě i na majoritního akcionáře zkrachovalé firmy Petra Smetku a na zástupce Stavebního bytového družstva Svatopluk Martina Junka a Ivana Krále.

"Míra nepravd, dezinformací a lží o údajných prodejích z konkurzu pod cenou, šířených některými představiteli SBD Svatopluk, tichým společníkem odsouzeným Petrem Smetkou a s nimi ideově spřízněným senátorem Jiřím Čunkem, již přesáhla únosnou míru. A k tomu dále nelze mlčet," uvedl Monsport v prohlášení zaslaném ČTK.

Podle Fialové Ištvánkové jde zejména o Čunkovo tvrzení, že správci konkurz "rozkradli", některé pozemky podle něj prodávali správci pod cenou. Smetka například v rozhovoru pro server E15.cz uvedl, že situace firmy H-System byla řešitelná a "zničil ji až konkurz".

Čunek se o chystaném oznámení dozvěděl z médií, situaci vítá. "Jsem velmi rád. Při ověřování, zda jsou mé výroky pravdivé, předložíme důkazy o tom, že pokud správce prodává majetek někdy až šedesátičtyřnásobně hůře, tak jsme přesvědčeni, že nepostupoval s péčí řádného hospodáře," řekl. Podobně reagoval i Junek. "Měl bych se radovat, protože konečně, doufám, vyjde na světlo boží ta hrůza, co pan Monsport prováděl. Takže já bych to měl vítat. Z jeho strany je to podle mě nějaká neuvážlivost," uvedl. 

Fialová Ištvánková ČTK potvrdila, že trestní oznámení bude zřejmě mířit na více lidí. "Určitě mezi nimi bude pan Čunek, který se chová nejagresivněji," řekla právnička. Právě Čunkova vyjádření jsou podle ní silně dehonestující. "Výroky, které padají zejména na adresu kolegy Monsporta, ale ze strany pana Čunka i na mou osobu, jsou nepříjemné a dopadají i na naše rodiny, kterých se to dotýká," uvedla.

Doplnila, že Čunkovy výroky je poškozují i v očích veřejnosti. "Vedle správců konkurzní podstaty provozujeme i advokacii, na trhu se pohybujeme pár desítek let a výsledek je, že se z vás v 60 letech stanou lidé, kteří rozkrádají," řekla Fialová Ištvánková.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsná kritika: Česká televize nehraje fér? Je to neúnosné, zuří exčlen RRTV

22.10.2019 11:03 Někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se opět naštval kvůli práci…

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 10:30 Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Nastane exodus Čechů z Británie? Diplomacie zřídila krizové linky

22.10.2019 10:24 Ministerstvo zahraničí nezaznamenalo zvýšený zájem Čechů žijících v Británii o návrat do vlasti…

Rozbití sítě ruských agentů v Česku? Prokremelská média běsní

22.10.2019 09:40 Za nepodložený útok na Rusko inspirovaný západními mocnostmi označují ruská média pondělní oznámení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama