Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z nemocnice

Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o tom jeho blízký spolupracovník. I tak si politik v nemocnici ještě pár dní poleží.

Přidejte svůj názor 228 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/, první místopředseda strany

Kalousek se ve středu ráno podrobil v nemocnici v pražských Střešovicích několikahodinové operaci dutiny břišní. Exministr financí musel na operaci kvůli akutnímu problému s tenkým střevem. V nemocnici by měl zůstat asi deset dní.

O aktuálním stavu Kalouska na sociálních sítích informoval jeho dlouholetý spolupracovník Ondřej Jakob. „Mám radost. Jedu právě z Ústřední vojenské nemocnice, kde jsem byl navštívit Mirka Kalouska. Jeho pooperační léčba probíhá úspěšně a je mu líp,“ uvedl.

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 také všem poslal vzkaz. „Mám všechny pozdravovat,“ tlumočil jeho slova Jakob. 

„Vypadá to, že už je to méně bolestivé. Myslím, že pooperační léčba probíhá dobře, jeho stav se lepší, jde to správným směrem,“ řekl Blesku Jakob. Politik je podle něj zatím na jednotce intenzivní péče, ale během několika dnů by měl být přeložený na standardní pokoj.

„Přinesl jsem mu ipad, nějaké noviny, takže to dění v nějaké omezené míře sleduje. Snaží se ale především odpočívat,“ dodal Jakob.

Blesk s odkazem na zdroj z nemocnice také dodává, že problém s tenkým střevem se lékařům podařilo vyřešit, aniž by museli střevo odstranit. Politik ale musí dodržovat pooperační dietu.

Sám Kalousek se po operaci ozval na sociálních sítích. „Děkuji všem, kteří mi tady na Twitteru přejí brzké uzdravení, je to od Vás moc milé. Pečují o mě skvělí profíci a smysl pro srandu mě neopouští. Za pár dní budu fit,“ vzkázal.

Vstupte do diskuze (228)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama