Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné, hřímá Klaus ml.

Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal na paškál Václav Klaus mladší.

Přidejte svůj názor 195 komentářů

Václav Klaus ml.

Klaus se ve svém komentáři primárně věnoval sportu. Napsal, že ačkoliv sport miluje, novelu zákona o něm nepodpoří, protože neřeší reálné problémy financování. Přitom do něj plynou peníze daňových poplatníků, "tedy i důchodkyň, co se dívají v televizi na seriály, lovců kešek a jiných ajťáků, čtenářů v knihovnách..." napsal.

Následně rozebral,jaký metodami by sport mohl být financovaný a dodal, že ačkoliv pochází ze sportovní rodiny, on sám na to dotace nedostával. A také to šlo. Celou situaci následně přirovnal k financování České televize.

Ta je podle něj nekontrolovatelná a má ji řídit ministr kultury a jmenovat generálního ředitele. "A ministr by musel setsakra dát pozor, aby rozhodoval nestranně a transparentně. My máme místo toho asi čtyři rady a televize je „nezávislá“ a ještě „veřejnoprávní“," napsal v komentáři na Novinkách.

"Veřejnoprávní znamená „státní“ bez vlivu státu. Pak by ale měl být přijat zákon, že koncesionářské poplatky a jejich výše jsou dobrovolné. Stát by neměl nutit občany to platit, když to není státní," hlásá Klaus ml. s tím, že nechce ze sportu dělat stejný "paskvil".

Vstupte do diskuze (195)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama