ČSSD stále tlačí Pocheho do čela diplomacie. S Landovským je to jinak, říká Hamáček

Praha - Podle předseda ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka zůstává v platnosti rozhodnutí předsednictva sociální demokracie, které Miroslava Pocheho nominovalo do čela MZV ČR. V pátek se předsednictvo znovu sejde a bude o situaci jednat.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Miroslav Poche /ČSSD/, předseda pražské ČSSD

Hamáček, který je prozatím pověřen řízením ministerstva zahraničí, dnes neodpověděl na dotaz, zda je možné, že by vrcholný stranický orgán při tomto jednání změnil názor. "Předsednictvo je kolektivní orgán. Každý člen má jeden hlas, včetně předsedy," řekl pouze.

O situaci chce mluvit také s prezidentem Milošem Zemanem. Očekává, že neformálně se tématu dotknou ve středu, kdy hlava státu přijme na Hradě české velvyslance a Hamáček se setkání zúčastní jako úřadující šéf diplomacie.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes po setkání se Zemanem v Lánech řekl, že situace ohledně ministerstva zahraničí není ideální. Řešení nechává na ČSSD. "Předpokládám, že sociální demokracie to vyřeší," řekl s tím, že mu Hamáček slíbil řešení v řádu týdnů. Se Zemanem dnes o věci krátce mluvili, ale nemohli se jí důkladně věnovat, protože neměli informaci o tom, s jakým návrhem ČSSD přijde.

"Naše zastupitelské úřady fungují standardně, stejně tak standardně funguje Černínský palác a žádné problémy nejsou. A pokud se podíváte na některé problémy, které jsme řešili přes léto, tak se ukazuje, že ta situace není nijak komplikovaná," uklidňuje Hamáček.

Předseda ČSSD dnes také opětovně odmítl, že by sociální demokraté mohli místo Pocheho nominovat do vlády lídra své kandidátky pro volby v Praze Jakuba Landovského. "Je to spekulace jednoho z našich deníků. Já jsme o tom nikdy nehovořil, že by pan Landovský měl být kandidátem sociální demokracie," řekl. 

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Okamura pro EZ: Byla to chyba, s pidistranami už na tiskovku nikdy nepůjdu…

14.11.2018 22:08 Aktualizováno ROZHOVOR - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura dnes jednal s premiérem Andrejem…

Syn Karla Svobody se pustil do Babiše: Na tiskové konferenci o zdraví…

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš včera veřejně promluvil o duševním zdraví svého syna Andreje mladšího i dcery…

Babiš se dnes sešel s polovinou opozice. Měl co vysvětlovat

14.11.2018 21:01 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vysvětloval na vládě a při schůzkách s předsedy vládní ČSSD a také…

Poslanci se na manželství pro homosexuály neshodli, schůze skončila…

14.11.2018 20:03 Poslanecké návrhy na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama