ČSSD stále tlačí Pocheho do čela diplomacie. S Landovským je to jinak, říká Hamáček

Praha - Podle předseda ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka zůstává v platnosti rozhodnutí předsednictva sociální demokracie, které Miroslava Pocheho nominovalo do čela MZV ČR. V pátek se předsednictvo znovu sejde a bude o situaci jednat.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Miroslav Poche /ČSSD/, předseda pražské ČSSD

Hamáček, který je prozatím pověřen řízením ministerstva zahraničí, dnes neodpověděl na dotaz, zda je možné, že by vrcholný stranický orgán při tomto jednání změnil názor. "Předsednictvo je kolektivní orgán. Každý člen má jeden hlas, včetně předsedy," řekl pouze.

O situaci chce mluvit také s prezidentem Milošem Zemanem. Očekává, že neformálně se tématu dotknou ve středu, kdy hlava státu přijme na Hradě české velvyslance a Hamáček se setkání zúčastní jako úřadující šéf diplomacie.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes po setkání se Zemanem v Lánech řekl, že situace ohledně ministerstva zahraničí není ideální. Řešení nechává na ČSSD. "Předpokládám, že sociální demokracie to vyřeší," řekl s tím, že mu Hamáček slíbil řešení v řádu týdnů. Se Zemanem dnes o věci krátce mluvili, ale nemohli se jí důkladně věnovat, protože neměli informaci o tom, s jakým návrhem ČSSD přijde.

"Naše zastupitelské úřady fungují standardně, stejně tak standardně funguje Černínský palác a žádné problémy nejsou. A pokud se podíváte na některé problémy, které jsme řešili přes léto, tak se ukazuje, že ta situace není nijak komplikovaná," uklidňuje Hamáček.

Předseda ČSSD dnes také opětovně odmítl, že by sociální demokraté mohli místo Pocheho nominovat do vlády lídra své kandidátky pro volby v Praze Jakuba Landovského. "Je to spekulace jednoho z našich deníků. Já jsme o tom nikdy nehovořil, že by pan Landovský měl být kandidátem sociální demokracie," řekl. 

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova pozice je neotřesitelná. Krajské sněmy hnutí ANO ho jednohlasně…

20.01.2019 15:47 Krajské sněmy hnutí ANO, které dnešním dnem končí, jednomyslně podpořily, aby premiér Andrej Babiš…

Zlínská ČSSD nominovala na předsedu strany Jana Hamáčka

20.01.2019 15:08 Sociální demokraté ve Zlínském kraji na dnešní krajské konferenci nominovali na předsedu strany…

Bodový systém se od základu změní. Za menší prohřešky se trestat nebude

20.01.2019 13:57 Ministerstvo dopravy předloží na začátku února do meziresortního připomínkového řízení návrh na…

Zeman chce ztížit poslancům vetování zákonů

20.01.2019 13:53 Sněmovna by měla k přehlasování prezidentského veta potřebovat 120 místo nynějších 101 hlasů. Dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama