Zeman nejede na Valné shromáždění OSN, protože už všechno řekl? Kampaň a účelovka, prská Ovčáček

Praha – Prezident Miloš Zeman nepojede na Valné shromáždění OSN, které se bude v říjnu konat v New Yorku. Jeho mluvčí to odůvodnil tím, že prezident už vše podstatné řekl. Navíc zkritizoval média, která podle něj spustila další kampaň.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

Miloš Zeman promlouvá v OSN

Zemana na shromáždění nahradí Jan Hamáček. Ten sice dočasně zastává post ministra zahraničí, do USA prý ale poletí jako vicepremiér. „Je to prezidentská věc, pan prezident požádal pana premiéra a pan premiér mě požádal jako prvního místopředsedu vlády,“ vysvětlil Novinkám šéf ČSSD.

Český prezident dosud Valné shromáždění OSN pravidelně navštěvoval, vystupoval také na plénu se svým projevem. Důvod, proč tomu tak letos nebude, vysvětlil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. „Pan prezident už na Valném shromáždění OSN řekl vše podstatné týkající se nutnosti boje s mezinárodním terorismem,“ říká.

Tato svá slova zdůraznil i na sociálních sítích. Zprávu, která se teď objevila v médiích, označil Ovčáček za „kampaň a účelovku“. Poukázal na fakt, že informaci o zrušení Zemanově cesty na Valné shromáždění potvrdil už v červnu a že jde tudíž o několik měsíců známou věc.

Podobné informace – naposledy to byla zpráva o tom, že Zeman nevystoupí s projevem u příležitosti výročí 21. srpna 1968 – opakovaně oživují spekulace o špatném zdravotním stavu českého prezidenta. Hrad je ale vždy obratem popírá.

Vstupte do diskuze (77)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vondráček se setkal s papežem. Přivezl dárky a pozval do do Česka

22.03.2019 13:29 Papež František dnes přijal předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten hlavu katolické…

Ekonom promluvil pro EZ: Kdo doplatí na navýšení důchodů a rodičovského…

22.03.2019 11:40 Aktualizováno Spor o navýšení rodičovského příspěvku a penzí vzbudil řadu konfliktů uvnitř vládní koalice. Z…

Kolem Babiše je dusno: Všichni chodí kolem horké kaše. Ale tohle je…

22.03.2019 11:27 Jak již server EuroZprávy.cz informoval, Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické…

ODS zradila sama sebe, najala si herce a teď se diví. Kvůli vyloučení…

22.03.2019 09:44 Tajemník bývalého prezidenta republiky Václava Klause a šéf politického odboru jeho kanceláře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama