Zeman nejede na Valné shromáždění OSN, protože už všechno řekl? Kampaň a účelovka, prská Ovčáček

Praha – Prezident Miloš Zeman nepojede na Valné shromáždění OSN, které se bude v říjnu konat v New Yorku. Jeho mluvčí to odůvodnil tím, že prezident už vše podstatné řekl. Navíc zkritizoval média, která podle něj spustila další kampaň.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

Miloš Zeman promlouvá v OSN

Zemana na shromáždění nahradí Jan Hamáček. Ten sice dočasně zastává post ministra zahraničí, do USA prý ale poletí jako vicepremiér. „Je to prezidentská věc, pan prezident požádal pana premiéra a pan premiér mě požádal jako prvního místopředsedu vlády,“ vysvětlil Novinkám šéf ČSSD.

Český prezident dosud Valné shromáždění OSN pravidelně navštěvoval, vystupoval také na plénu se svým projevem. Důvod, proč tomu tak letos nebude, vysvětlil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. „Pan prezident už na Valném shromáždění OSN řekl vše podstatné týkající se nutnosti boje s mezinárodním terorismem,“ říká.

Tato svá slova zdůraznil i na sociálních sítích. Zprávu, která se teď objevila v médiích, označil Ovčáček za „kampaň a účelovku“. Poukázal na fakt, že informaci o zrušení Zemanově cesty na Valné shromáždění potvrdil už v červnu a že jde tudíž o několik měsíců známou věc.

Podobné informace – naposledy to byla zpráva o tom, že Zeman nevystoupí s projevem u příležitosti výročí 21. srpna 1968 – opakovaně oživují spekulace o špatném zdravotním stavu českého prezidenta. Hrad je ale vždy obratem popírá.

Vstupte do diskuze (77)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha vybrala nočního starostu, má změnit image české metropole

21.01.2019 12:38 Pražští radní dnes vybrali tzv. nočního starostu. Stal se jím Jan Štern. Radní zároveň schválili…

Ajťák, co není na Twitteru. Piráti chtějí opět překvapit s no-name lídrem

21.01.2019 12:08 Piráti si o víkendu zvolili lídra pro letošní eurovolby. Jeho profil v mnoha ohledech nepřekvapí,…

Binec na ministerstvu práce. Při IT zakázkách zcela selhalo, uvedl NKÚ

21.01.2019 11:53 Aktualizováno Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) selhalo při budování IT systémů pro výplatu dávek,…

Zeman se za týden sejde s Babišem, budou řešit kauzu Huawei

21.01.2019 10:07 Prezident Miloš Zeman se 28. ledna večer sejde na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama