Vláda projedná rozpočet už 19. září. U Zemana jsem snědl tři řízky, pochlubil se Babiš

Praha - Vláda bude schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok na žádost ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) už 19. září. Na zasedání kabinetu dorazí i prezident Miloš Zeman.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Andrej Babiš, premiér ČR

Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že rozpočet byl hlavním tématem dnešní schůzky s hlavou státu. "Prezident se chce zúčastnit projednávání rozpočtu na vládě, původně to mělo být 26. září, ale paní ministryně si to přeje už 19. (září)," uvedl.

Doufá, že během tohoto týdnu nalezne dohodu s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem a Schillerovou v otázce platů ve veřejné sféře. Českomoravská konfederace odborových svazů žádá růst platů ve veřejné sféře o deset procent. To hnutí ANO odmítá, sociální demokraté naopak požadavek odborů podporují.

Schillerová v neděli uvedla, že navrhne schodek 40 miliard korun, dosud ministerstvo financí počítalo se schodkem 50 miliard. "Rozpočty vždy dopadnou podstatně líp, než jsou plánované. Hlavní problém je plánovat evropské peníze na základě odhadů ministerstev, ministerstva se do toho neumí trefit," řekl Babiš. Rozpočet považuje za dobrý, i když připustil, že má rezervy. Ministři by podle něj měli ve středu navrhnout snížení počtu zaměstnanců v rámci tzv. systemizace služebních míst. Ministerstvo financí chce omezit neobsazená tabulková místa. Ubýt by mělo 2221 postů a ušetřit se má 3,4 miliardy korun.

"Setkání se Zemanem byl náročné hlavně z hlediska jídla. Já snědl tři řízky, bramborový salát, koláče a šunku od kosti," pochlubil se Babiš.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vondráček se setkal s papežem. Přivezl dárky a pozval do do Česka

22.03.2019 13:29 Papež František dnes přijal předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten hlavu katolické…

Ekonom promluvil pro EZ: Kdo doplatí na navýšení důchodů a rodičovského…

22.03.2019 11:40 Aktualizováno Spor o navýšení rodičovského příspěvku a penzí vzbudil řadu konfliktů uvnitř vládní koalice. Z…

Kolem Babiše je dusno: Všichni chodí kolem horké kaše. Ale tohle je…

22.03.2019 11:27 Jak již server EuroZprávy.cz informoval, Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické…

ODS zradila sama sebe, najala si herce a teď se diví. Kvůli vyloučení…

22.03.2019 09:44 Tajemník bývalého prezidenta republiky Václava Klause a šéf politického odboru jeho kanceláře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama