Vláda projedná rozpočet už 19. září. U Zemana jsem snědl tři řízky, pochlubil se Babiš

Praha - Vláda bude schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok na žádost ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) už 19. září. Na zasedání kabinetu dorazí i prezident Miloš Zeman.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Andrej Babiš, premiér ČR

Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že rozpočet byl hlavním tématem dnešní schůzky s hlavou státu. "Prezident se chce zúčastnit projednávání rozpočtu na vládě, původně to mělo být 26. září, ale paní ministryně si to přeje už 19. (září)," uvedl.

Doufá, že během tohoto týdnu nalezne dohodu s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem a Schillerovou v otázce platů ve veřejné sféře. Českomoravská konfederace odborových svazů žádá růst platů ve veřejné sféře o deset procent. To hnutí ANO odmítá, sociální demokraté naopak požadavek odborů podporují.

Schillerová v neděli uvedla, že navrhne schodek 40 miliard korun, dosud ministerstvo financí počítalo se schodkem 50 miliard. "Rozpočty vždy dopadnou podstatně líp, než jsou plánované. Hlavní problém je plánovat evropské peníze na základě odhadů ministerstev, ministerstva se do toho neumí trefit," řekl Babiš. Rozpočet považuje za dobrý, i když připustil, že má rezervy. Ministři by podle něj měli ve středu navrhnout snížení počtu zaměstnanců v rámci tzv. systemizace služebních míst. Ministerstvo financí chce omezit neobsazená tabulková místa. Ubýt by mělo 2221 postů a ušetřit se má 3,4 miliardy korun.

"Setkání se Zemanem byl náročné hlavně z hlediska jídla. Já snědl tři řízky, bramborový salát, koláče a šunku od kosti," pochlubil se Babiš.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČR se nepřidá k paktu o migraci. Dokument podporuje ilegální uprchlíky,…

14.11.2018 07:46 Vláda dnes podle očekávání odmítla účast na globálním paktu OSN o migraci. ČTK to sdělil premiér…

Hyenismus? Sám Babiš zapletl své děti do Čapího hnízda. Česko čeká vleklá…

14.11.2018 07:30 Své děti zapletl do kauzy Čapí hnízdo podle komentářů v dnešních vydáních českých deníků sám…

ČSSD bude chtít od Babiše vysvětlení, nevylučuje žádný scénář

14.11.2018 00:34 Aktualizováno Předseda ČSSD Jan Hamáček se ve středu sejde na koaličním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO…

Babiše kauza jeho syna neporazí? Pád vlády by potopil jeho odpůrce

13.11.2018 22:25 Aktualizováno Českou republikou hýbe kauza syna premiéra Andreje Babiše mladšího, který byl údajně v souvislosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama