Vláda projedná rozpočet už 19. září. U Zemana jsem snědl tři řízky, pochlubil se Babiš

Praha - Vláda bude schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok na žádost ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) už 19. září. Na zasedání kabinetu dorazí i prezident Miloš Zeman.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Andrej Babiš, premiér ČR

Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že rozpočet byl hlavním tématem dnešní schůzky s hlavou státu. "Prezident se chce zúčastnit projednávání rozpočtu na vládě, původně to mělo být 26. září, ale paní ministryně si to přeje už 19. (září)," uvedl.

Doufá, že během tohoto týdnu nalezne dohodu s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem a Schillerovou v otázce platů ve veřejné sféře. Českomoravská konfederace odborových svazů žádá růst platů ve veřejné sféře o deset procent. To hnutí ANO odmítá, sociální demokraté naopak požadavek odborů podporují.

Schillerová v neděli uvedla, že navrhne schodek 40 miliard korun, dosud ministerstvo financí počítalo se schodkem 50 miliard. "Rozpočty vždy dopadnou podstatně líp, než jsou plánované. Hlavní problém je plánovat evropské peníze na základě odhadů ministerstev, ministerstva se do toho neumí trefit," řekl Babiš. Rozpočet považuje za dobrý, i když připustil, že má rezervy. Ministři by podle něj měli ve středu navrhnout snížení počtu zaměstnanců v rámci tzv. systemizace služebních míst. Ministerstvo financí chce omezit neobsazená tabulková místa. Ubýt by mělo 2221 postů a ušetřit se má 3,4 miliardy korun.

"Setkání se Zemanem byl náročné hlavně z hlediska jídla. Já snědl tři řízky, bramborový salát, koláče a šunku od kosti," pochlubil se Babiš.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha vybrala nočního starostu, má změnit image české metropole

21.01.2019 12:38 Pražští radní dnes vybrali tzv. nočního starostu. Stal se jím Jan Štern. Radní zároveň schválili…

Ajťák, co není na Twitteru. Piráti chtějí opět překvapit s no-name lídrem

21.01.2019 12:08 Piráti si o víkendu zvolili lídra pro letošní eurovolby. Jeho profil v mnoha ohledech nepřekvapí,…

Binec na ministerstvu práce. Při IT zakázkách zcela selhalo, uvedl NKÚ

21.01.2019 11:53 Aktualizováno Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) selhalo při budování IT systémů pro výplatu dávek,…

Zeman se za týden sejde s Babišem, budou řešit kauzu Huawei

21.01.2019 10:07 Prezident Miloš Zeman se 28. ledna večer sejde na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama