Zeman nejede na Valné shromáždění OSN proto, že to fyzicky nezvládne, měl by skončit, ozývá se z Česka

Praha - Informace, že prezident Miloš Zeman nepojede na Valné shromáždění OSN, které se bude v říjnu konat v New Yorku, vyvolala řadu kritických komentářů z řad politiků i odborné veřejnosti. I běžní Češi se na sociálních sítích ptají, zda by prezident neměl skončit ve funkci, když už nemá co říct.

Přidejte svůj názor 133 komentářů

Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu

Český prezident dosud Valné shromáždění OSN pravidelně navštěvoval, vystupoval také na plénu se svým projevem. Důvod, proč tomu tak letos nebude, vysvětlil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. „Pan prezident už na Valném shromáždění OSN řekl vše podstatné týkající se nutnosti boje s mezinárodním terorismem,“ tvrdí.

„Vážení, Zeman se nevyjadřoval k 21.8., protože vše podstatné řekl před 50 lety. Nejede na VS OSN, protože řekl vše podstatné. Mne z toho vyplývá, ze může skončit, protože už opravdu vše řekl,“ rýpnul si do prezidenta europoslanec Pavel Telička, který dlouhodobě patří k jeho kritikům.

Podobně to vidí i jeho kolega, europoslanec Petr Ježek. „Vše podstatné už řekl a asi i udělal... Proč tak urputně kandidoval na dalších 5 let?“ táže se.

A ozval se i někdejší Zemanův soupeř z prezidentské volby a zároveň kandidát na senátora Pavel Fischer. „Miloš Zeman už všechno řekl. Mlčí k srpnu 68, mlčet bude i v září, nejede na Valné shromáždění OSN. Zvolili jsme prezidenta, který loví bobříky mlčení?“ zajímá ho.

Lékařku a bývalou ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny Džamilu stehlíkovou pak Ovčáčkovo vysvětlení vůbec neuspokojilo. „Není to omluva, ani Švejkův humor, je to humor alkoholický,“ rýpnula si.

„Když vidím důvody, proč Zeman nepromluvil k výročí #srpen1968 a nepojede na Valné shromáždění #OSN, tak mě napadá – co kdyby funkci prezidenta republiky rovnou složil? Vše důležité už očividně řekl a nemá co dodat ani k významným výročím, ani do aktuálních debat,“ přidal se politolog a odborník na politický marketing Miloš Gregor.

„V totalitě jsem žil 19 let. Jejím hlavním znakem pro mě byla a navždy zůstane tichá dohoda s mocí, že se tupě a odevzdaně přijme zjevná, otevřená lež. Pravdu, již všichni znají, nikdo nevysloví. Takže: Zeman nejede na Valné shromáždění OSN proto, že to fyzicky nezvládne. Lepší?“ přisadil si Petr Kukal, učitel, publicista, básník, tiskový mluvčí FF UK a bývalý mluvčí ministerstva kultury.

Vstupte do diskuze (133)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Díky NATO patří Česko na Západ. Podívejte se, co provedlo Rusko,…

22.02.2019 15:53 Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi…

ANO by jasně vyhrálo volby, ODS dohání Piráty. Kterým stranám zvoní hrana?

22.02.2019 15:31 Aktualizováno Únorové volby do Sněmovny by podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyhrálo ANO se zhruba…

ODS má problém? Senátor Zeman pozastavil členství ve straně

22.02.2019 13:45 Senátor Jaroslav Zeman pozastavil svoje členství v ODS. Informaci potvrdil předseda senátního klubu…

Budou úředníci za své chyby platit? Piráti představili novelu o majetku ČR

22.02.2019 11:52 Stát by měl získat možnost vymáhat po státních úřednících pokuty, které jiné státní úřady udělí za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama