Výstaviště Praha dostane nové jméno a podobu? Šéf ODA přišel s odvážným plánem

Praha - O post pražského primátora bude v podzimních volbách usilovat také předseda Občanské demokratické aliance (ODA) a majitel skupiny SPGroup Pavel Sehnal. Chce dát zcela jinou podobu Výstavišti a přejmenovat ho na Park Miloše Formana.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Pavel Sehnal, předseda ODA

"Nová podoba výstaviště by umožnila vytvořit v Praze místo, které jí dosud chybí. Vznikla by odpočinková zóna, křižovatka setkávání a také líheň kultury a umění se specifickým vztahem k filmu a divadlu. Bude to místo otevřené, sympatické, vstřícné a svobodu vyjadřující pro všechny Čechy, Pražany i návštěvníky ze všech koutů světa," uvedl Sehnal.

V parku by podle něj měly vzniknout nové stylové pavilony, například Pavilon Miloše Formana nebo letní scéna pro filmový a divadelní festival. Náklady odhaduje v řádu stovek milionů korun. "V souladu s moderními technologiemi a možnostmi by byla zrekonstruována i Křižíkova světelná fontána. Návštěvníci by zde mohli sledovat i noční projekce na oblohu," doplnil Sehnal. Potomci Miloše Formana, dvojčata Petr a Matěj, podle něj tuto myšlenku podporují.

Část areálu by podle něj měla sloužila i pro atrakce známé z tradiční Matějské poutě. "Jen si myslím, že máme už modernější prostředky pro zábavu, než tato akce nabízí. Takže ano, ale mělo by to být modernější," dodal kandidát na primátora. 

Výstavišti Praha se sice běžně říká Výstaviště Holešovice, ale oficiálně se nachází v katastru Bubenče. Vzniklo v roce 1891 ve východní části tehdejší Královské obory při příležitosti Jubilejní zemské výstavy jako připomínka 100. výročí první průmyslové výstavy. Od 5. září 1953 nesl areál jméno Park kultury a oddechu Julia Fučíka (PKOJF), k názvu Výstaviště se areál vrátil v roce 1990.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vypráskal novináře. Tvrdě se jim vysmál

15.11.2018 11:21 Novináři před několika dny vyvolali pozdvižení, když od psychicky nemocného syna premiéra Andreje…

Polští ministři dorazili do Prahy, s českou vládou jednají o migraci a…

15.11.2018 11:18 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítal v pražské Kramářově vile polského premiéra Mateusze…

Platy politiků skokově neporostou? Sněmovna schválila "brzdu" na poslední…

15.11.2018 11:03 Aktualizováno Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok zřejmě zhruba o devět procent, nikoli razantněji o…

Jednání nového zastupitelstva Prahy je bouřlivé. Opozice vznesla rázné…

15.11.2018 10:42 Aktualizováno Opoziční ODS a ANO chtějí doplnit body do programu dnešního ustavujícího zastupitelstva hlavního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama