Výstaviště Praha dostane nové jméno a podobu? Šéf ODA přišel s odvážným plánem

Praha - O post pražského primátora bude v podzimních volbách usilovat také předseda Občanské demokratické aliance (ODA) a majitel skupiny SPGroup Pavel Sehnal. Chce dát zcela jinou podobu Výstavišti a přejmenovat ho na Park Miloše Formana.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Pavel Sehnal, předseda ODA

"Nová podoba výstaviště by umožnila vytvořit v Praze místo, které jí dosud chybí. Vznikla by odpočinková zóna, křižovatka setkávání a také líheň kultury a umění se specifickým vztahem k filmu a divadlu. Bude to místo otevřené, sympatické, vstřícné a svobodu vyjadřující pro všechny Čechy, Pražany i návštěvníky ze všech koutů světa," uvedl Sehnal.

V parku by podle něj měly vzniknout nové stylové pavilony, například Pavilon Miloše Formana nebo letní scéna pro filmový a divadelní festival. Náklady odhaduje v řádu stovek milionů korun. "V souladu s moderními technologiemi a možnostmi by byla zrekonstruována i Křižíkova světelná fontána. Návštěvníci by zde mohli sledovat i noční projekce na oblohu," doplnil Sehnal. Potomci Miloše Formana, dvojčata Petr a Matěj, podle něj tuto myšlenku podporují.

Část areálu by podle něj měla sloužila i pro atrakce známé z tradiční Matějské poutě. "Jen si myslím, že máme už modernější prostředky pro zábavu, než tato akce nabízí. Takže ano, ale mělo by to být modernější," dodal kandidát na primátora. 

Výstavišti Praha se sice běžně říká Výstaviště Holešovice, ale oficiálně se nachází v katastru Bubenče. Vzniklo v roce 1891 ve východní části tehdejší Královské obory při příležitosti Jubilejní zemské výstavy jako připomínka 100. výročí první průmyslové výstavy. Od 5. září 1953 nesl areál jméno Park kultury a oddechu Julia Fučíka (PKOJF), k názvu Výstaviště se areál vrátil v roce 1990.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišův střet zájmů? Kalousek, Gazdík, Bartoš a další se rozpovídali pro EZ

24.01.2019 13:54 Aktualizováno Městský úřad v Černošicích u Prahy v pondělí vydal rozhodnutí v kauze střetu zájmů premiéra Andreje…

Skandál. Ústavní právník Kysela rozebral pro EZ kauzu ovlivňování soudců

24.01.2019 13:20 Ústavní právník Jan Kysela označil kauzu údajného ovlivňování soudců jedním slovem za „skandál“.…

Buzeranty a lesby střílet? Staník byl opilý, chtěl strhnout pozornost,…

24.01.2019 13:16 Bývalý tajemník SPD Jaroslav Staník se dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1 omluvil za to, že v říjnu…

Názvy stran nesmí být zaměnitelné. Hnutí STAN uspělo s ústavní stížností…

24.01.2019 13:15 Aktualizováno Názvy jednotlivých kandidátních listin v komunálních volbách nesmí být zaměnitelné s názvy jiných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama