Kubera promluvil o muslimech a Romech i o Klausovi. Chce, aby ho z ODS vyloučili, tvrdí

Praha - Senátor ODS Jaroslav Kubera prozradil, proč nakonec nekandidoval na prezidenta. Kromě toho promluvil i o situaci v Teplicích, kde působí jako primátor. Podle něj tam mezi místními a muslimy neexistují taková problémy, jako teď řečí v sousedním Německu.

Přidejte svůj názor 218 komentářů

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS

Teplice mají romskou menšinu, žijí tu i muslimové. Navíc tam jezdí celá řada muslimských turistů. Podobné problémy, jako mají v nedalekém Chemnitzu, tu prý ale nejsou. „Tady problémy nejsou. Pokud nějaký je, původce je zvenku, když přijede třeba Okamura a snaží se to tady rozvířit. Nikdy neuspěl. Když polovina města pronajímá arabským turistům ubytování, tak proti nim nechodí protestovat,“ zdůraznil Kubera v rozhovoru pro Týden. 

Pokud už se objeví třenice, nestojí za nimi prý místní. „To nejsou spory místních, snaží se na tom přiživit lidi mimo Teplice. Problém je – nebo spíše byl, protože teď už sem jezdí méně návštěvníků z arabských zemí –, že bydlí kolem nejmenšího parku ve městě, jezdí sem s dětmi a ty jsou živé jako všechny, možná někdy trochu více. Na cestičkách, kde se procházejí pacienti, běhají, křičí, jezdí na kole, blbnou s balonem, po pikniku v parku zůstávaly tácky a kelímky. Je to stejné jako na sídlišti, akorát se to snadněji medializuje, ale je to nafouknutá bublina,“ postěžoval si primátor.

„Nemáme tady problém s menšinami ani s Romy jako v jiných severočeských městech. Větší problém jsou feťáci. To, co se děje v Německu, jen sledujeme v televizi,“ vysvětlil s tím, že Němci podcenili situaci a věřili, že změní svět.

Kubera také promluvil o svém stranickém kolegovi Václavu Klausovi mladším, který patří mezi známé kritiky Evropské unie. „On by nejradši vystoupil i z ODS, jen neví, jak to navléknout, aby ho vyloučili. Nevyčítám mu názor na mise nebo Unii, má někdy pravdu,“ přiznal.

Přesto se prý nechová právě nejlépe. „Opravdu mu zazlívám, že místo Vladimíra Kratiny, kandidáta ODS do Senátu, podpořil Ladislava Jakla za SPD, to je hrubý nedostatek elementární loajality. Co se Unie týče, Česko je v situaci manželky, kterou manžel mlátí, ale pak jí koupí prsten s diamantem. Otázka není, jestli vystupovat, nebo ne, ale jak Evropskou unii reformovat, protože jinak se rozpadne sama. Unie vlastně extremistům nahrává, koukněte na Itálii,“ varuje Kubera.

Prozradil také, proč se nakonec vzdal kandidatury na prezidenta. „Manželka viděla v televizi pořad, kde se představovaly manželky kandidátů, a prohlásila, že to by nedala a ať na to zapomenu. Bylo to rozumné. Ačkoli kamkoli přijedu, lidé mi říkají, že jsem to měl vzít. Věřím, že bych měl víc než Topolánek, ale nestačilo by to,“ prozradil s tím, že na Hradě by ho to stejně nebavilo.

„Jsem padesát let s jednou ženou, babičky pláčou, že to se dneska nevidí. Kvůli Hradu si to nezkazím. Představa, že bych dopadl ještě hůře a musel si zvykat na novou ženu, mi za to nestojí,“ dodal.

Vstupte do diskuze (218)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Telička nevěřícně kroutí hlavou: To je Zemanova mstivost. Ale lidi mu to…

22.01.2019 14:26 Europoslanec Pavel Telička jen kroutí hlavou nad tím, co pronesl prezident Miloš Zeman o…

Drsná debata v ČT: Vytočený Filip seřval moderátorku Witowskou

22.01.2019 13:55 Aktualizováno V pondělím pořadu České televize Události, komentáře bylo opět dusno. Kvůli Huawei a Číně se…

Obrana zrušila cestu Metnara do Rakouska, zdůvodnění pokulhává

22.01.2019 13:29 Aktualizováno Dnešní pracovní cesta ministra obrany Lubomíra Metnara do Rakouska byla kvůli špatným povětrnostním…

Jak to bude s oddlužením? Senátní verze má stále větší podporu mezi…

22.01.2019 13:10 Pro senátní verzi insolvenčního zákona budou hlasovat opoziční KDU-ČSL a STAN i převážná většina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama