Tvrdý výsměch Babišovi: Topolánek, Telička, Fiala a další útočí kvůli hlasování o Maďarsku

Praha – V Česku to dál vře kvůli hlasování europoslanců za ANO v Evropském parlamentu o sankčním řízení s Maďarskem kvůli údajnému vážnému ohrožení unijních hodnot. Řada politiků se hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem tvrdě vysmála.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny
doporučujeme

Z českých europoslanců podpořili sankční řízení vedle zástupců ANO – Pavla Teličky, Petra Ježka, Martiny Dlabajové a Dity Charanzové. Stanislav Polčák (STAN), europoslanci TOP 09 a Miroslav Poche (ČSSD). Proti hlasovali poslanci za KDU-ČSL, ODS, Svobodné a KSČM a také Jan Keller za ČSSD. Pavel Poc (ČSSD) se zdržel a jeho stranická kolegyně Olga Sehnalová se podle všeho hlasování nezúčastnila.

Babiš už prohlásil, že stojí za Viktorem Orbánem a že se od hlasování europoslanců hnutí ANO distancuje. Teličku a Ježka pak označil za zrádce. Od hlasování europoslanců se distancoval i opředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). 

„Doufám, že Parlamentní listy interpretovaly rozhovor s PM Babišem po svém, jak je v jejich zvyku. Nedokážu si jinak představit, proč by označoval nejen mě, ale také své vlastní europoslance za zrádce a přispíval tak k vlně agrese, která se nyní šíří sociálními sítěmi. Já jsem se od původního volebního programu neodklonil,“ připomněl Telička.

Navíc upřesnil některé nejasnosti. „Řízení s Maďarskem nebylo zahájeno kvůli tomu, že nechce přijímat uprchlíky, jak je to mnohými na sociálních sítích interpretováno. Jedná se o jiné znepokojující záležitosti, jako je omezování pravomocí ústavního soudu, omezování svobody médií, činnosti neziskových organizací apod.,“ dodal Telička.

„Andrej Babiš by se měl rozhodnout kde a za kým stojí. Zda hájí hodnoty svobody, demokracie a právního státu, nebo těch, které je porušují. Nemůže jinak mluvit doma a jinak v Berlíně či v Bruselu. GAME OVER...Andrej!“ vzkázal českému premiérovi někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček.

„Nepochybuji o tom, že všichni europoslanci za ANO mají telefon na A.Babiše. Přesto se dnes distancoval od jejich včerejšího hlasování v EP. Pro občany by to před komunálními volbami měl být jasný důkaz toho, že “mít telefon na Babiše” nevyřeší v jejich obci či městě vůbec nic,“ rýpnul si předseda ODS Petr Fiala.

Podobně se vyjádřil i někdejší předseda ODS a někdejší prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Dita, Martina a Petr neměli číslo na Andreje. Andrej má číslo na Viktora. Viktor nezvedá telefon. Viktor si Andreje vymazal,“ vysmál se Babišovi.

„Dnešní rozhovor premiéra. Má radikálně odlišný názor od svých lidí, kteří jsou zvoleni za ANO v Evropském parlamentu. Všichni hlasovali opačně, než doporučuje. V evropské politice to uvnitř hnutí ANO nefunguje. Mají vůbec na něj telefonní číslo?“ přisadil si kandidát na senátora a bývalý uchazeč o Hrad Pavel Fischer.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce vědět, za jakých podmínek EU poskytne peníze

02.06.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na dálku jednal s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko…

Šíření a používání nacistických symbolů by mohlo být trestné

02.06.2020 18:37 Komerční šíření propagandistických předmětů národního socialismu i dalších podobných hnutí i…

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 16:33 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy