Obzvláště odporná a neobjektivní ČT? Zeman si zanadával, pak se ozvali lidé z ČT: Zlej dědek z Hradu a Servil Soukup

Praha - Prezident Miloš Zeman jako každý čtvrtek vystoupil v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov. A jako vždy se s moderátorem a majitelem stanice Jaromírem Soukupem pustil do tématu týkajícího se České televize. Na veřejnoprávní televizi nenechal nit suchou.

Přidejte svůj názor 161 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Závěrem pořadu došlo i na téma (ne)objektivity České televize. „Já jsem koukal na pořad 168 Nory Friendrichové, to vám byla taková agitka,“ postěžoval si Soukup. Zmínil také pořad Reportéři ČT, ve kterém se novináři pokoušeli rozplétat nitky vedoucí od adamovské firmy Adast, přes Zemana až do Ruska a k Putinovi. „Nemáte pocit, že se utrhli ze řetězu?“ zajímalo moderátora a majitele Barrandova.

„Já bych přidal třetí případ, který je obzvláště odporný, protože zahrnuje indoktrinaci dětí. A to jsou takzvané Zprávičky,“ přitakával mu Zeman. „Já dvěma větami shrnu svůj názor, kvůli kterému poslanci TOP 09 uspořádali během mého inauguračního projevu pochodové cvičení Vladislavským sálem. Ta věta zněla, že Česká televize, ač veřejnoprávní, je neobjektivní a straní jedné úzké, nota bene stále se zužující, názorové skupině, kterou lze nazvat pražská kavárna a která má blízko k TOP 09," vysvětloval divákům.

Podle prezidenta jsou právě Zprávičky jedním z mnoha důkazů zaujatosti ČT. „Já jsem chtěl protestovat proti TOP 09. Já totiž nemám pocit, že by Česká televize stranila TOP 09 a že by TOP 09 řídila Česko televizi. To bychom TOP 09 příliš přeceňovali,“ navázal na něj Soukup s tím, že podle něj se z ČT stala názorová platforma sama o sobě a že na politiky se příliš neohlíží. A že přestala vykonávat svou veřejnoprávní roli.

Zeman ale trval na tom, že ČT má stále blízko k TOP 09. Vliv TOP 09 na veřejnoprávní televizi se podle něj začal formovat ne v době, kdy strana měla 5 % jako dnes, ale v době, kdy měla 17 % - a tak tento vliv z jisté setrvačnosti trvá i teď. „Neobjektivnost ČT je smrtící koktejl, který zahrnuje i další ingredienci, a to je neznalost. Chcete-li hloupost, ono je to v podstatě totéž,“ uvedl prezident. Pokud budou vyráběny pořady jako Reportéři ČT, měla by mít Česká televize omezen svůj rozpočet, dodal. 

Na slova Soukupa obratem zareagoval člen Rady české televize Zdeněk Šarapatka. „Zlej dědek z Hradu a barrandovský kakofonista J. Servil Soukup zase vedli TV samomluvu. Došlo samozřejmě i na 168 a Reportéry ČT: ČT utrácí za špatné pořady, zrušit je, neplatit, vyhladovět ...jo a taky na Radu ČT, resp. na mně: dokud tam prý budou šílenci jako já, nic se prý s ČT nedá dělat. Obsah ČT je podle Putinova mužika z Hradčan "smrdutý koktejl",“ shrnul Zemanovy myšlenky do několika vět.

Pak se obrátil na ty, kteří za 168 hodinami a Reportéry ČT stojí. „Tak jo, Noro Fridrichova a Marku Wollnere, přeci jen to neděláme špatně! zn.: Neutuchat! Do posledního dechu...“ burcuje Šarapatka. „P.S.: ...a Zemanova perla na závěr: Dneska jste servilní nebyl, pane Soukupe, za to vás musím pochválit...“ dodal radní ČT.

Ozval se i Wollner. „Tak takové přiznání jsem ani nečekal. Před třemi týdny jsme v Reportérech ČT vysílali reportáž, jak prezidenta a jeho partaj financuje adamovský podnik Adast, který skrytě ovládá člověk s vazbami na Putina. Prezident tehdy k našemu zjištění neřekl ani slovo, až teď na TV Barrandov. Chce omezit rozpočet televize kvůli pořadu Reportéři ČT a taky kvůli dalšímu kritickému pořadu 168 Nory Fridrichové, s nímž jsem spojen jako šéfredaktor. Nemohl nám vyseknout lepší poklonu za důslednou kontrolu, která se mu nelíbí a které by se chtěl jako správný vrchní cenzor zbavit,“ rýpnul si do Zemana šéfredaktor reportážní publicistiky ČT.

Loading...
Vstupte do diskuze (161)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček končí ve funkci. Ministrem průmyslu se má stát 30. dubna

25.04.2019 18:00 Dosavadní předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) Karel…

loading...

Bude Majerová Zahradníková pykat? Mohou ji odvolat z výborů

25.04.2019 17:44 Nezařazené poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové hrozí odvolání ze školského a ze zahraničního…

Senát probírá novelu, která má urychlit vyhoštění cizinců - recidivistů

25.04.2019 17:37 Senát bude muset řešit spor svých výborů o novelu cizineckého zákona, která má urychlit vyhoštění…

Cíl Okamury a jeho zahraničních hostů: Oslabit EU

25.04.2019 17:10 Předseda SPD Tomio Okamura chce ve spolupráci s francouzskou političkou Marine Le Penovou a s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama