Kolaboranti, fuj, vynadal Klaus mladší europoslancům. Kvůli němu nám teď vyhrožují smrtí, nadává Štětina

Praha - Řada českých politiků v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem je kritická ke středečnímu rozhodnutí Evropského parlamentu (EP), který vyzval země EU, aby zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Poslanec Václav Klaus mladší označil ty české zástupce, kteří řízení podpořili, za kolaboranty. A to prý je jen začátek.

Přidejte svůj názor 180 komentářů

Václav Klaus ml.

„Evropský parlament dal zelenou šikanování svrchovaného Maďarska. Z českých poslanců se jako evropští kolaboranti projevili: TOP09 Štětina, Pospíšil (předseda), Niedermayer... ANO Telička a spol. a ČSSD Poche. Fuj,“ poznamenal poslanec ODS Václav Klaus mladší.

Komentoval také čtvrteční diskuzi na stejné téma v Poslanecké sněmovně. „Dnes v parlamentu bouřlivá diskuse k Maďarsku a jeho trestání za vlastní politiku "Evropou". Stejně jako včera - čeští kolaboranti v europarlamentu hlasováním, i dnes vyskočili jejich soudruzi ve zbrani a okřikovali nás. Langšádlová (TOP09), Bžoch (ANO), Farský (STAN) a asi nejfanatičtější eurohujer v dolní sněmovně - Pirát Peksa,“ byl velmi konkretní Klaus.

A nebyl zdaleka jediný. „Co říkáte na to, že poslanci ANO, TOP09 a ČSSD hlasovali v EP pro sankce na Maďarsko? Zapamatujte si ty strany a ta jména, až zase budou chtít váš hlas. Brzy se může takto hlasovat o naší zemi! Tito naši zástupci v Evropském parlamentu hlasovali pro zahájení procedury odebrání hlasovacích práv Maďarsku,“ poznamenal někdejší europoslanec a expředseda Svobodných Petr Mach. Přidal i jmenný seznam těch, kteří „zradili“.

Zároveň poslal vzkaz premiérovi Andreji Babišovi, protože i europoslanci zvolení za ANO hlasovali pro zahájení řízení proti Maďarsku. „Pane Andreji Babiši, budou vaši europoslanci příště hlasovat pro zbavení hlasovacích práv České republiky, až hlasování nebude o Maďarsku, ale o nás? Hrajete to na obě strany, nedá se vám věřit,“ vzkázal.

„Jsem rád, že ve Sněmovně dnes řada poslanců včetně ODS odsoudila včerejší hlasování EP proti suverénímu Maďarsku. Podobné kroky prohlubují příkopy a konflikty mezi starými a novými členskými státy EU. Pokud bychom se dnes nezastali Maďarska a Polska, další útok bude mířit na nás,“ přidal se poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

Podle europoslance Jaromíra Štětiny kvůli podobným diskuzím někteří čelí výhrůžkám. „Výhrůžky smrtí se stávají normou. Vyjádření Václava Klause juniora rozpoutaly diskusi, ve kterém je mně a mým kolegům europoslancům vyhrožováno. Množí se slovo kandelábry,“ postěžoval si.

Vstupte do diskuze (180)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O půlnoci na Národní? Ráno jsem musel odjet za synem, vysvětluje Babiš

17.11.2018 12:02 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes brzy ráno odletěl za synem do Švýcarska, proto letos uctil…

Babiš a Zeman pošlapávají demokracii, zní z TOP 09. Bartoš vzpomínal na…

17.11.2018 11:56 Sedmnáctý listopad znamená návrat svobody, demokracie a právního státu do země, řekl dnes předseda…

Ovčáček zuří: Na Národní třídě jsou fašouni. Za všechno může Kalousek a…

17.11.2018 11:46 Aktualizováno Atmosféra letošních připomínek 17. listopadu je mimořádně vyhrocená. Lidé na Národní třídě…

OBRAZEM: Lidé si na Národní třídě připomínají 17. listopad, květiny od…

17.11.2018 11:37 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama