Štěch se rýpe ve schůzce ústavních činitelů: Je to takové podivné, byl tam i Mynář...

Praha - Na Pražském hradě se tento týden sešli ústavní činitelé, aby jednali o české zahraniční politice. Na důležitém jednání ovšem chyběl zástupce Senátu. Předseda Milan Štěch (ČSSD) měl ale na Hradem určený termín už dlouho dopředu dojednanou služební cestu. A jeho zástupkyni prezident Miloš Zeman pozvat odmítl. A to se Štěchovi příliš nelíbí.

Přidejte svůj názor 110 komentářů

Milan Štěch /ČSSD/, předseda Senátu
doporučujeme

Za Zemanem na Hrad dorazili premiér Andrej Babiš, předseda Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO), ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Štěch byl na zahraniční cestě, účast místopředsedkyně Miluše Horské (za KDU-ČSL), která měla Štěcha zastoupit, Hrad odmítl. „Chtěl sem poslat zástupce, ale to bychom tady za chvíli měli druhou ligu," prohlásil prezident Miloš Zeman na Štěchovu adresu.

Mezi ním a Štěchem dlouhodobě panují spory a šéf horní komory Parlamentu se netajil tím, že se mu chování Zemana příliš nelíbí. „Bylo to takové podivné," poznamenal v pořadu Události, komentáře s tím, že zahraniční cestu měl prý domluvenou od června, o konání schůzky k zahraniční politice na Pražském hradě se dozvěděl 16. srpna.

I tak se prý snažil, aby na jednání Senát zastoupen byl. „Bylo řečeno, že ta schůzka bude od 14 hodin, přitom na Pražském hradě věděli, že se mohu z Itálie vrátit tak v půl páté, takže bych v 5 mohl být na Pražském hradě," dodal host. V souladu s jednacím řádem Senát navrhl, že pošle svého zástupce - Miluši Horskou. To ale Hrad odmítl.

Štěch poukázal na to, že mu na všem něco nesedí. „Kdybych nebyl dotazován na ten čas, tak bych to bral tak, že to bylo stanoveno a že se s tím nedá nic dělat," vysvětloval. Jenže na schůzce byl třeba také ministr obrany Lubomír Metnar, který z hlediska ústavy zastává nižší funkci než místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, takže ta podle něj na jednání klidně mohla být přítomna. „A to už vůbec nemluvím o tom, že byl na schůzce přítomen i hradní kancléř Mynář," poznamenal Štěch.

Dodal také, že i když se s Milošem Zemanem často neshodnout, bylo by správné, aby byl na setkání zastoupen také Senát.

Loading...
Vstupte do diskuze (110)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček končí ve funkci. Ministrem průmyslu se má stát 30. dubna

25.04.2019 18:00 Dosavadní předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) Karel…

loading...

Bude Majerová Zahradníková pykat? Mohou ji odvolat z výborů

25.04.2019 17:44 Nezařazené poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové hrozí odvolání ze školského a ze zahraničního…

Senát probírá novelu, která má urychlit vyhoštění cizinců - recidivistů

25.04.2019 17:37 Senát bude muset řešit spor svých výborů o novelu cizineckého zákona, která má urychlit vyhoštění…

Cíl Okamury a jeho zahraničních hostů: Oslabit EU

25.04.2019 17:10 Předseda SPD Tomio Okamura chce ve spolupráci s francouzskou političkou Marine Le Penovou a s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama