Další nálož kritiky. Česká televize vypekla SPD, členové ji za to pořádně zostudili

Praha - Členové a volební kandidáti za hnutí SPD to budou mít v nadcházejících volbách těžké. Stále více médií je totiž odmítá zvát do předvolebních debat, což se kandidátům po právu nelíbí.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Česká televize

Jak se už dříve ukázalo, předvolebních debat před podzimními volbami se nebudou účastnit zástupci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury v deníku Blesk. 

Ten zdůraznil, že Okamurovo hnutí po volbách v roce 2017 odmítlo účast redaktorů a reportérů Blesku na svých akcích. Navíc si prý deník nemůže dovolit nést odpovědnost za případné problematické výroky, který by zazněly v přímém přenosu.

Podle kandidáta do senátu Hynka Blaška ale není deník jediný, kdo se takto rozhodl. Stejný postoj totiž zaujímá i Česká televize. A ze stejného důvodu.

"ČT nebude zvát na předvolební debaty zástupce SPD - nemůže zaručit obsah jejich vystoupení," napsal na sociální síti. Tím ale Česká televize kandidátům nahrála a udělala z nich obětní beránky, čehož náležitě využívají.

"Děje se přesně to co jsme předpokládali. Myslím, že lepší předvolební kampaň si ani nemůžeme přát. Tímto opatřením donutíte voliče, aby si vyhledali program SPD a pokusili se najít ty prvky fašismu, xenofobie a rasismu. Český člověk není blbec, jak si myslí v ČT, ale dnes už dokáže rozlišovat. Díky pánové v ČT máte moji nejhlubší poklonu," dodal Blaško.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

70 % Romů pracuje! K Jílkové přišel Ovčáček a pořádně to schytal ze…

19.10.2018 02:26 Praha - Ve čtvrtek večer se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešily výroky českého prezidenta…

Zemanovy vulgarity? Do kauzy ostře promluvil Jan Kraus. A Hradu se to…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se opět postaral o poprask, když tento týden v Českém rozhlase mluvil…

ČSSD musí do čtyř měsíců zaplatit 338 milionů korun

18.10.2018 20:27 Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí…

Poche skončí na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu

18.10.2018 18:05 Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama