Další nálož kritiky. Česká televize vypekla SPD, členové ji za to pořádně zostudili

Praha - Členové a volební kandidáti za hnutí SPD to budou mít v nadcházejících volbách těžké. Stále více médií je totiž odmítá zvát do předvolebních debat, což se kandidátům po právu nelíbí.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Česká televize

Jak se už dříve ukázalo, předvolebních debat před podzimními volbami se nebudou účastnit zástupci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury v deníku Blesk. 

Ten zdůraznil, že Okamurovo hnutí po volbách v roce 2017 odmítlo účast redaktorů a reportérů Blesku na svých akcích. Navíc si prý deník nemůže dovolit nést odpovědnost za případné problematické výroky, který by zazněly v přímém přenosu.

Podle kandidáta do senátu Hynka Blaška ale není deník jediný, kdo se takto rozhodl. Stejný postoj totiž zaujímá i Česká televize. A ze stejného důvodu.

"ČT nebude zvát na předvolební debaty zástupce SPD - nemůže zaručit obsah jejich vystoupení," napsal na sociální síti. Tím ale Česká televize kandidátům nahrála a udělala z nich obětní beránky, čehož náležitě využívají.

"Děje se přesně to co jsme předpokládali. Myslím, že lepší předvolební kampaň si ani nemůžeme přát. Tímto opatřením donutíte voliče, aby si vyhledali program SPD a pokusili se najít ty prvky fašismu, xenofobie a rasismu. Český člověk není blbec, jak si myslí v ČT, ale dnes už dokáže rozlišovat. Díky pánové v ČT máte moji nejhlubší poklonu," dodal Blaško.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama