Další nálož kritiky. Česká televize vypekla SPD, členové ji za to pořádně zostudili

Praha - Členové a volební kandidáti za hnutí SPD to budou mít v nadcházejících volbách těžké. Stále více médií je totiž odmítá zvát do předvolebních debat, což se kandidátům po právu nelíbí.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Česká televize

Jak se už dříve ukázalo, předvolebních debat před podzimními volbami se nebudou účastnit zástupci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury v deníku Blesk. 

Ten zdůraznil, že Okamurovo hnutí po volbách v roce 2017 odmítlo účast redaktorů a reportérů Blesku na svých akcích. Navíc si prý deník nemůže dovolit nést odpovědnost za případné problematické výroky, který by zazněly v přímém přenosu.

Podle kandidáta do senátu Hynka Blaška ale není deník jediný, kdo se takto rozhodl. Stejný postoj totiž zaujímá i Česká televize. A ze stejného důvodu.

"ČT nebude zvát na předvolební debaty zástupce SPD - nemůže zaručit obsah jejich vystoupení," napsal na sociální síti. Tím ale Česká televize kandidátům nahrála a udělala z nich obětní beránky, čehož náležitě využívají.

"Děje se přesně to co jsme předpokládali. Myslím, že lepší předvolební kampaň si ani nemůžeme přát. Tímto opatřením donutíte voliče, aby si vyhledali program SPD a pokusili se najít ty prvky fašismu, xenofobie a rasismu. Český člověk není blbec, jak si myslí v ČT, ale dnes už dokáže rozlišovat. Díky pánové v ČT máte moji nejhlubší poklonu," dodal Blaško.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šojdrová trvá na přijetí syrských dětí a rodin. Babišovi poslala otevřený…

12.12.2018 22:15 Aktualizováno Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) vyzvala dnes otevřeným dopisem premiéra…

Poslanci sepisují zákon o digitální službě. Jak Čechům změní život?

12.12.2018 16:02 Ulehčit občanům vyřizování úředních záležitostí se státními orgány má do pěti let zákon o právu na…

Střet zájmů? Antibabiš se přenesl z Česka do europarlamentu, čílí se Babiš

12.12.2018 15:46 Česká vláda je v kontaktu s Evropskou komisí a řeší s ní údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše…

Babiš doufá, že Mayová nepadne. Česko se pro jistotu chystá na tvrdý brexit

12.12.2018 14:46 Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá v to, že vláda britské premiérky Theresy Mayové ustojí dnešní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama