Pravda o EU? Elity ji nenávidí, uprchlíci ji prý mají změnit k nepoznání

Praha - Migrace do Evropy není samovolná, ale řízená elitami Evropské unie. Ty totiž Evropu jako takovou nenávidí a pomocí uprchlíků ji chtějí změnit. Tvrdí to bývalý prezident Václav Klaus.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Václav Klaus

Migrace má podle Klause ničivé dopady na Evropu, a nesouvisí pouze s terorismem. „Mě tolik netrápí terorismus jako takový. Mám strach, že masová migrace by zničila tvář a kulturní hodnoty Evropy i bez terorismu,“ řekl Rozhlasu exprezident.

„Masivní zavlékání lidí z jiných civilizačních okruhů Evropu fatálně proměňuje. Všichni, kdo vyjedeme do západní Evropy, tak to sledujeme. Je to ničení Evropy jaká je a jaká byla,“ dodal.

Podle něj Evropa uměle vytváří falešnou poptávku po migrantech, a to s jediným cílem. „Mám hrůzu, že evropské elity se tak snaží Evropu změnit a naředit ji lidmi z jiných civilizačních okruhů, protože nenávidí liberální a demokratickou Evropu," obává se.

Neskrývá názor, že Evropská unie je zlo, a čím dříve bude podle něj ukončena evropská integrace v této podobě a čím dříve dojde k transformaci Unie v demokratický a funkční orgán, tím lépe. Přiznává ale, že alternativní organizace k Evropské unii a k NATO neexistují, a proto musíme vše změnit k obrazu, který bychom si přáli.

Sám by si přál, aby Česká republika zůstala zemí, která rezolutně odmítá masovou migraci. Souhlasí proto s odmítavým postojem premiéra Andreje Babiše (ANO) k přijetí padesáti syrských sirotků.

Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Gazdík chce skončit v čele STAN. Hnutí potřebuje nový impulz, zdůvodnil

13.12.2018 17:00 Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama