Pravda o EU? Elity ji nenávidí, uprchlíci ji prý mají změnit k nepoznání

Praha - Migrace do Evropy není samovolná, ale řízená elitami Evropské unie. Ty totiž Evropu jako takovou nenávidí a pomocí uprchlíků ji chtějí změnit. Tvrdí to bývalý prezident Václav Klaus.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Václav Klaus

Migrace má podle Klause ničivé dopady na Evropu, a nesouvisí pouze s terorismem. „Mě tolik netrápí terorismus jako takový. Mám strach, že masová migrace by zničila tvář a kulturní hodnoty Evropy i bez terorismu,“ řekl Rozhlasu exprezident.

„Masivní zavlékání lidí z jiných civilizačních okruhů Evropu fatálně proměňuje. Všichni, kdo vyjedeme do západní Evropy, tak to sledujeme. Je to ničení Evropy jaká je a jaká byla,“ dodal.

Podle něj Evropa uměle vytváří falešnou poptávku po migrantech, a to s jediným cílem. „Mám hrůzu, že evropské elity se tak snaží Evropu změnit a naředit ji lidmi z jiných civilizačních okruhů, protože nenávidí liberální a demokratickou Evropu," obává se.

Neskrývá názor, že Evropská unie je zlo, a čím dříve bude podle něj ukončena evropská integrace v této podobě a čím dříve dojde k transformaci Unie v demokratický a funkční orgán, tím lépe. Přiznává ale, že alternativní organizace k Evropské unii a k NATO neexistují, a proto musíme vše změnit k obrazu, který bychom si přáli.

Sám by si přál, aby Česká republika zůstala zemí, která rezolutně odmítá masovou migraci. Souhlasí proto s odmítavým postojem premiéra Andreje Babiše (ANO) k přijetí padesáti syrských sirotků.

Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Podivné změny kvůli Babišovi? Šéf středočeského úřadu usadil kritiky

14.02.2019 16:06 Aktualizováno V oddělení přestupků na středočeském krajském úřadu, které by mělo rozhodovat o odvolání v kauze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama