Kalousek už se neudržel a spráskal vládu a poslance na hromadu. Vy nechcete sirotky? Prožerete, co můžete

Praha - Miroslav Kalousek vidí budoucnost Česka černě. Nejprve bojoval za to,, aby Sněmovna vyzvala vládu k přijetí nejméně padesáti syrských sirotků z uprchlických táborů a k zajištění jejich péče. Návrh TOP 09 ale neuspěl, namísto toho přišla další rána: čtyřicetimiliardový schodek v návrhu rozpočtu pro příští rok.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Miroslav Kalousek

TOP 09 neprosadila po středečním jednání poslanců o globálním paktu většiny států OSN o migraci usnesení, v němž by Sněmovna požádala vládu o přijetí nejméně 50 syrských dětí bez rodičů z uprchlických táborů v Řecku.

Kalousek poté na sociální síti upozornil, že většina poslanců je toho názoru, že máme vlastních sirotků dost a o žádné cizí se starat nebudeme. "Společnost s těmito “humanistickými idejemi” riskuje vlastní budoucnost," domnívá se poslanec.

To ale nepovažuje za jediné ohrožení budoucnosti.Tím dalším je podle něj vláda, která budoucnost projídá. Rozpočtový záměr vlády zhodnotil pro Události, komentáře: "To, že obce mají na svých účtech miliardy a dohromady segment veřejných financí udělá přebytek, neopravňuje vládu, aby ve státním rozpočtu hospodařila tak, jak hospodaří."

Čtyřicetimiliardový schodek v časech růstu by se podle něj dal akceptovat, pokud by jím vláda pokrývala důchodovou reformu, transformaci zdravotního pojištění, nebo investice pro budoucnost. Nic z toho se podle něj ale neděje.

"Rozpočet je jenom na příští rok a svými trendy nemyslí na budoucnost a na to, že budeme mít i horší časy. To je trestuhodné a naprosto neodpovědné vůči komukoliv, kdo přijde po současné vládě, a bude-li vláda svůj mandát opakovat, pak to odskáče sama. A nejvíc to samozřejmě odskáčou ti nejslabší a nejchudší," dodal.

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Gazdík chce skončit v čele STAN. Hnutí potřebuje nový impulz, zdůvodnil

13.12.2018 17:00 Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama