Kalousek už se neudržel a spráskal vládu a poslance na hromadu. Vy nechcete sirotky? Prožerete, co můžete

Praha - Miroslav Kalousek vidí budoucnost Česka černě. Nejprve bojoval za to,, aby Sněmovna vyzvala vládu k přijetí nejméně padesáti syrských sirotků z uprchlických táborů a k zajištění jejich péče. Návrh TOP 09 ale neuspěl, namísto toho přišla další rána: čtyřicetimiliardový schodek v návrhu rozpočtu pro příští rok.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Miroslav Kalousek

TOP 09 neprosadila po středečním jednání poslanců o globálním paktu většiny států OSN o migraci usnesení, v němž by Sněmovna požádala vládu o přijetí nejméně 50 syrských dětí bez rodičů z uprchlických táborů v Řecku.

Kalousek poté na sociální síti upozornil, že většina poslanců je toho názoru, že máme vlastních sirotků dost a o žádné cizí se starat nebudeme. "Společnost s těmito “humanistickými idejemi” riskuje vlastní budoucnost," domnívá se poslanec.

To ale nepovažuje za jediné ohrožení budoucnosti.Tím dalším je podle něj vláda, která budoucnost projídá. Rozpočtový záměr vlády zhodnotil pro Události, komentáře: "To, že obce mají na svých účtech miliardy a dohromady segment veřejných financí udělá přebytek, neopravňuje vládu, aby ve státním rozpočtu hospodařila tak, jak hospodaří."

Čtyřicetimiliardový schodek v časech růstu by se podle něj dal akceptovat, pokud by jím vláda pokrývala důchodovou reformu, transformaci zdravotního pojištění, nebo investice pro budoucnost. Nic z toho se podle něj ale neděje.

"Rozpočet je jenom na příští rok a svými trendy nemyslí na budoucnost a na to, že budeme mít i horší časy. To je trestuhodné a naprosto neodpovědné vůči komukoliv, kdo přijde po současné vládě, a bude-li vláda svůj mandát opakovat, pak to odskáče sama. A nejvíc to samozřejmě odskáčou ti nejslabší a nejchudší," dodal.

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Podivné změny kvůli Babišovi? Šéf středočeského úřadu usadil kritiky

14.02.2019 16:06 Aktualizováno V oddělení přestupků na středočeském krajském úřadu, které by mělo rozhodovat o odvolání v kauze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama