Kalousek už se neudržel a spráskal vládu a poslance na hromadu. Vy nechcete sirotky? Prožerete, co můžete

Praha - Miroslav Kalousek vidí budoucnost Česka černě. Nejprve bojoval za to,, aby Sněmovna vyzvala vládu k přijetí nejméně padesáti syrských sirotků z uprchlických táborů a k zajištění jejich péče. Návrh TOP 09 ale neuspěl, namísto toho přišla další rána: čtyřicetimiliardový schodek v návrhu rozpočtu pro příští rok.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Miroslav Kalousek

TOP 09 neprosadila po středečním jednání poslanců o globálním paktu většiny států OSN o migraci usnesení, v němž by Sněmovna požádala vládu o přijetí nejméně 50 syrských dětí bez rodičů z uprchlických táborů v Řecku.

Kalousek poté na sociální síti upozornil, že většina poslanců je toho názoru, že máme vlastních sirotků dost a o žádné cizí se starat nebudeme. "Společnost s těmito “humanistickými idejemi” riskuje vlastní budoucnost," domnívá se poslanec.

To ale nepovažuje za jediné ohrožení budoucnosti.Tím dalším je podle něj vláda, která budoucnost projídá. Rozpočtový záměr vlády zhodnotil pro Události, komentáře: "To, že obce mají na svých účtech miliardy a dohromady segment veřejných financí udělá přebytek, neopravňuje vládu, aby ve státním rozpočtu hospodařila tak, jak hospodaří."

Čtyřicetimiliardový schodek v časech růstu by se podle něj dal akceptovat, pokud by jím vláda pokrývala důchodovou reformu, transformaci zdravotního pojištění, nebo investice pro budoucnost. Nic z toho se podle něj ale neděje.

"Rozpočet je jenom na příští rok a svými trendy nemyslí na budoucnost a na to, že budeme mít i horší časy. To je trestuhodné a naprosto neodpovědné vůči komukoliv, kdo přijde po současné vládě, a bude-li vláda svůj mandát opakovat, pak to odskáče sama. A nejvíc to samozřejmě odskáčou ti nejslabší a nejchudší," dodal.

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do kterého senátního klubu vstoupit? Bek už se rozhodl, Drahoš či Fischer…

15.10.2018 15:09 Aktualizováno Z nově zvolených nezávislých senátorů se zatím o členství v senátním klubu rozhodl pouze rektor…

Babiš po návštěvě Frontexu obrátil: Při vracení migrantů dělá dobrou práci

15.10.2018 14:33 Premiér Andrej Babiš zmírnil své výhrady vůči Evropské agentuře pro pohraniční a pobřežní stráž …

Přijímat migranty? Neexistuje, aby nás někdo přinutil, shodují se Babiš a…

15.10.2018 13:51 Premiér Andrej Babiš se dnes ve Varšavě shodl se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým v…

V Karlových Varech vznikla nová koalice. Primátorkou bude šéfka Gandhotelu…

15.10.2018 13:35 Karlových Varech vznikla koalice vítězného hnutí ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu o 35…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama