"Štváče tady nechceme." V Chrudimi se protestovalo proti billboardu SPD

Chrudim - Tři desítky lidí se dnes sešly v Chrudimi na happeningu před billboardem SPD Tomia Okamury. Uspořádala jej občanská iniciativa Štváče v Chrudimi nechceme, která tak protestuje proti poutači s nápisem Ne politickým neziskovkám, ne diktátu menšin. Iniciativa požaduje jeho odstranění, podle ní rozeštvává společnost. SPD to odmítla.

Přidejte svůj názor 126 komentářů

Tomio Okamura, SPD

Podle jednoho z představitelů iniciativy Tomáše Lavického má každá společnost hranice chování, které se nesmějí překračovat, jinak se vrací nazpět. "Je to pokus jistým způsobem navrátit naši společnost k době, kdy byl přípustný jen jeden názor. Ne politickým neziskovkám znamená: Občane, nejsi svéprávný," řekl Lavický na shromáždění. Odsoudil i podsouvání názoru, že menšiny něco diktují. Podle něj jsou všichni lidé součástí různých menšin.

Přítomní rozvinuli před billboardem transparent s nápisem Ne ziskuchtivým politikům, ne diktátu diktátorů, štváče v Chrudimi nechceme. Kvůli očekávanému silnému větru jej po skončení akce odnesli, ale v dalších dnech ho chtějí na poutač trvale umístit. Další příchozí nesli tabule s hesly Kdo předstírá spasitele, vymyslí si nepřítele nebo Zelená neziskovkám.

SPD ve středu uvedla, že v České republice začíná přirozený odpor k nadnárodnímu řízení země. "Nástrojem tohoto řízení jsou neziskové organizace s politickým a ideologickým programem, napojené finančně a personálně na organizační síť George Sorose," uvedli zástupci SPD na dotaz ČTK. Podle SPD je jejich cílem "zničení národní identity a přirozených kulturních a společenských hodnot, prosazování pozitivní diskriminace a imigrace v zájmu globálního světového řádu". Hnutí proto bude podle vzoru Maďarska prosazovat kroky k omezení vlivu těchto sil na politiku a veřejnoprávní média. Pouze suverénní země podle SPD může bránit zájmy svých občanů, chránit nerostné bohatství, rozvíjet infrastrukturu a změnit Českou republiku z levné montovny na prosperující stát.

"V žádném případě nemáme nic proti neziskovým organizacím, které vykazují například charitativní, pomocnou a jinak prospěšnou činnost, tedy to, co se u takových organizací předpokládá a za jakým účelem bývají primárně založené," uvedla SPD.

Iniciativa poukazuje na to, že SPD v Chrudimi nekandiduje v blízkých komunálních ani senátních volbách, do senátních voleb tam však SPD vyslala bývalého generála Hynka Blaška. "Je třeba se ozvat. Okamurovi jde především o ekonomické zájmy," uvedl Lavický.

Vstupte do diskuze (126)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do kterého senátního klubu vstoupit? Bek už se rozhodl, Drahoš či Fischer…

15.10.2018 15:09 Aktualizováno Z nově zvolených nezávislých senátorů se zatím o členství v senátním klubu rozhodl pouze rektor…

Babiš po návštěvě Frontexu obrátil: Při vracení migrantů dělá dobrou práci

15.10.2018 14:33 Premiér Andrej Babiš zmírnil své výhrady vůči Evropské agentuře pro pohraniční a pobřežní stráž …

Přijímat migranty? Neexistuje, aby nás někdo přinutil, shodují se Babiš a…

15.10.2018 13:51 Premiér Andrej Babiš se dnes ve Varšavě shodl se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým v…

V Karlových Varech vznikla nová koalice. Primátorkou bude šéfka Gandhotelu…

15.10.2018 13:35 Karlových Varech vznikla koalice vítězného hnutí ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu o 35…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama