Prasárny, migrace, Babiš a Orbán ječí. Kalousek se naštval a upozornil na zásadní problém

Praha - Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se tvrdě pustil do některých svých kolegů z Poslanecké sněmovny i maďarského premiéra Viktora Orbána.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Miroslav Kalousek

Před několika dny se v Praze demonstrovalo na podporu postoje maďarského premiéra Viktora Orbána k migraci. Akce se kromě několika desítek lidí zúčastnili i politici napříč stranami. Reagovali tak na fakt, že Evropský parlament schválil doporučení, aby Evropská unie zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot EU.

„Foldyna, Klaus ml., Doubrava, Okamura, Kohlíček... Ví tahle sestava, že Orbán (na rozdíl od německých a rakouských politiků) stále vyzývá ke zrušení Benešových dekretů? Za to taky demonstrují?“ rýpnul si do přítomných zástupců ODS, ČSSD, SPD i KSČM předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„To je skvadra...“ přidal se europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina.

Tím ale Kalouskova kritika v souvislosti s Orbánem nekončí. „Kdyby autokraté jako jsou Andrej Babiš a V. Orbán, neměli migraci, museli by si ji vymyslet. Bude-li jim EU vyčítat jakoukoliv nedemokratickou prasárnu, která je v rozporu s přístupovou smlouvou, budou ječet, že to je trest za migrační politiku. A budou demokracii demontovat dál,“ postěžoval si na sociálních sítích Kalousek.

Maďarská pravicová vláda premiéra Orbána patří k nejtvrdším odpůrcům imigrace do Evropské unie. Na jižních hranicích nechala postavit plot, aby zabránila nelegálnímu pronikání migrantů do země. Budapešť se podobně jako ČR či Polsko odmítla podílet na programu přerozdělování žadatelů o azyl mezi unijními zeměmi podle stanovených kvót.

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Platí vás Soros, pustil se do TI Valentův server. Od „jemu blízké nadace“…

18.12.2018 12:26 Transparency International včera podala podnět ke zlínskému magistrátu, který by se měl v…

Peníze na výzkum? Přístup vlády pobouřil Akademii věd

18.12.2018 11:53 Předsedkyně Akademie věd ČR (AV ČR) Eva Zažímalová ocenila, že se vláda rozhodla pro rok 2019…

Schwarzenberg, Štětina, Kolář a další vzpomínají na Havla: Říkali jsme mu…

18.12.2018 11:49 Aktualizováno V neděli 18. prosince 2011 krátce před desátou hodinou ráno zemřel poslední československý a první…

Pakt OSN o uprchlících: Václav Klaus ml. se naštval, chystá tvrdou akci…

18.12.2018 11:44 Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama