Zeman se rozpovídal o nepracujících Romech. Ukázalo se to jako špatný nápad

Olomouc/Praha – Prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Olomouckého kraje mluvil o Romech a o tom, jak museli za komunismu pracovat. Jeho výrok vyvolal velký rozruch, kritizuje jej třeba Zemanův někdejší soupeř z prezidentské volby Jiří Drahoš.

Přidejte svůj názor 210 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR

O Romech promluvil prezident na návštěvě Kojetína na Olomoucku. „Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osobu práce se štítící a šli do vězení,“ vysvětlovala hlava státu.

Jeho slova podle serveru Seznam Zprávy souvisela s anketou, kterou si nedávno nechala udělat kojetínská radnice. Z ní vyplynulo, že zdejším lidem nejvíc vadí stěhování Romů do jejich obce. Toho Zeman využil a začal mluvit o Romech a o tom, že podle něj tvoří valnou většinu nezaměstnaných.

Právě za minulého režimu by se podle něj něco takového nestalo. „Za komunismu byl systém, že romské pracovní čety vedli opět Romové, kteří měli přirozenou autoritu. Takže když v jejich týmu někdo nepracoval, tak ho zfackovali. Je to velmi humánní metoda a zpravidla se osvědčuje,“ dodal Zeman.

Jeho slova kritizoval například kandidát na senátora Jiří Drahoš. „'Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale...' je věta, kterou vážně nechcete slyšet od hlavy státu třicet let po revoluci. A zmínka o prospěšnosti fyzického násilí byla snad pouze jedním z řady jeho nepovedených bonmotů,“ nešetří Zemana muž, který se také ucházel o křeslo na Hradě.

Vstupte do diskuze (210)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama