Kandidáti na pražského primátora: Stuchlík z ANO v debatě propadl. Jak si vedli ostatní?

Minulý pátek 28. září se uskutečnila předvolební debata s kandidáty na post primátora města Prahy. Výroky kandidátů ověřoval projekt Demagog.cz. Demagog analyzoval, jak se uchazeči dokázali vypořádat s tématy dopravy, bezpečnosti a bydlení.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Marta Semelová /KSČM/
doporučujeme

Páteční debaty se zúčastnilo 11 kandidátů na pražského primátora. Dohromady vyslovili 106 faktických výroků. Nejvíce nepravdivých tvrzení řekl Petr Stuchlík, kandidát za ANO. Nepravdu vyslovil ve více než polovině výrocích. Nejvíce faktických tvrzení řekla Marta Semelová (KSČM). Pravdivé tvrzení u ní převážily.

Marta Semelová v debatě řekla celkem 17 faktických tvrzení. Za ní následoval bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Ten v debatě řekl 16 výroků. První dvojici následoval již zmiňovaný Petr Stuchlík se 13 výroky.

Po Petru Stuchlíkovi nejvíce nepravd vyslovil Jiří Nouza (SPP) a poté Marta Semelová. Stuchlík neříkal pravdu například v tvrzení, že obchod s nouzí v ČR neexistuje, jelikož by odporoval licenci ČNB. Nepravdy sdělil také ohledně tunelu Blanka, nebo ohledně společnosti Fincentrum, kterou zakládal. Nouza pak podle Demagog.cz nadsazoval počty chybějících bytů a Semelová neuváděla správné údaje o počtu pracovníků dojíždějících za prací nebo o prodeji městských pozemků.

Debata se vedla zejména na téma dopravy. Diskutující se zabývali problémy týkajícími se pražské MHD či problémy spojenými s parkováním.

Jediný, kdo do debaty nepřinesl jediné faktické tvrzení byl Ivan Tomeš (Nezávislí). S ohledem na délku debaty, která trvala dvě hodiny a také s ohledem na důležitost postu primátora našeho hlavního města, to nelze považovat za adekvátní jednání.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

24.05.2019 19:34 Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent.…

OBRAZEM: Evropské volby 2019. Politici odvolili, veřejnost se k urnám…

24.05.2019 18:53 V Česku dnes ve 14:00 začaly v pořadí čtvrté volby do Evropského parlamentu. V prvních hodinách po…

Jiří Pospíšil: Eurovolby mají politický i symbolický význam

24.05.2019 18:50 Aktualizováno Volby do Evropského parlamentu mají podle lídra společné kandidátky TOP 09, STAN a dalších uskupení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama