Topolánek udeřil: Sakra, Miloši, kdo Ti dal právo Romy takhle urážet?

Prezident Zeman to za své výroky o Romech schytal od známých českých osobností. Nelibě se k jeho chování vyjádřili například Pavel Fischer, Marek Ženíšek či Miroslav Topolánek.

Přidejte svůj názor 121 komentářů

Mirek Topolánek

Zeman na návštěvě Olomouckého kraje tvrdil, že 90 procent Romů v České republice nepracuje. V reakci na tento jeho výrok mu začali Romové z celé republiky posílat fotografie ze svého zaměstnání.

Prezident tento čin okomentoval následovně: „Na základě mých návštěv v takzvaných vyloučených lokalitách jsem dospěl k názoru, který mi sdělovali starostové a další komunální představitelé, že 90 procent Romů v těchto oblastech nepracuje. Jsem rád, že jsem dostal fotografie oněch deseti procent, a děkuji za ně," uvedl.

Proti jeho slovům se ohradila organizace Romea i Evropské centrum pro práva Romů (ERRC). ERRC Zemana za jeho slova ostře kritizovalo. Podle něj jsou prezidentovy výroky rasistické a přispívají k vyvolávání strachu a nenávisti, což může ohrozit bezpečnost lidí. ERRC míní, že by měla česká hlava státu kvůli své rétorice odstoupit.

Včera i dnes Zemana za jeho výroky na sociálních sítích kritizovali nejen Romové, ale i známé české osobnosti.

Senátní kandidát Pavel Fischer zveřejnil tento komentář: „Vybagrovat bahno ze dna naší společnosti! Prezident republiky promluvil o novinářích a o Romech. Začala podzimní sezonu. Nám nezbývá, než si vzít holínky a gumové rukavice, kýbl a kartáč. Sto let republiky vyžaduje noblesnější styl.“

Prezidentovy výroky se nelíbili ani politiku Marku Ženíškovi, ten napsal: „Ke všem těm ubohým výrokům prezidenta ČR bych velmi rád napsal asi jen toto: a zavřete už tu pusu, nesluší Vám to.“ Narážel tak na slova, která v pátek Zeman řekl novinářce Českého rozhlasu. 

Miroslav Topolánek napsal následující: „Když se narodil Nick, přijeli moji romští přátelé až z Ostravy, aby mu dali Madonku. Volají často, jestli pro ně nemám práci, zakázku, jak se mám, jak se mají oni. Živnostničí. Sakra, Miloši, cos pro ně kdy udělal a kdo Ti dal právo je takhle urážet?,“ zakončil Topolánek.

Vstupte do diskuze (121)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama