Topolánek udeřil: Sakra, Miloši, kdo Ti dal právo Romy takhle urážet?

Prezident Zeman to za své výroky o Romech schytal od známých českých osobností. Nelibě se k jeho chování vyjádřili například Pavel Fischer, Marek Ženíšek či Miroslav Topolánek.

Přidejte svůj názor 121 komentářů

Mirek Topolánek

Zeman na návštěvě Olomouckého kraje tvrdil, že 90 procent Romů v České republice nepracuje. V reakci na tento jeho výrok mu začali Romové z celé republiky posílat fotografie ze svého zaměstnání.

Prezident tento čin okomentoval následovně: „Na základě mých návštěv v takzvaných vyloučených lokalitách jsem dospěl k názoru, který mi sdělovali starostové a další komunální představitelé, že 90 procent Romů v těchto oblastech nepracuje. Jsem rád, že jsem dostal fotografie oněch deseti procent, a děkuji za ně," uvedl.

Proti jeho slovům se ohradila organizace Romea i Evropské centrum pro práva Romů (ERRC). ERRC Zemana za jeho slova ostře kritizovalo. Podle něj jsou prezidentovy výroky rasistické a přispívají k vyvolávání strachu a nenávisti, což může ohrozit bezpečnost lidí. ERRC míní, že by měla česká hlava státu kvůli své rétorice odstoupit.

Včera i dnes Zemana za jeho výroky na sociálních sítích kritizovali nejen Romové, ale i známé české osobnosti.

Senátní kandidát Pavel Fischer zveřejnil tento komentář: „Vybagrovat bahno ze dna naší společnosti! Prezident republiky promluvil o novinářích a o Romech. Začala podzimní sezonu. Nám nezbývá, než si vzít holínky a gumové rukavice, kýbl a kartáč. Sto let republiky vyžaduje noblesnější styl.“

Prezidentovy výroky se nelíbili ani politiku Marku Ženíškovi, ten napsal: „Ke všem těm ubohým výrokům prezidenta ČR bych velmi rád napsal asi jen toto: a zavřete už tu pusu, nesluší Vám to.“ Narážel tak na slova, která v pátek Zeman řekl novinářce Českého rozhlasu. 

Miroslav Topolánek napsal následující: „Když se narodil Nick, přijeli moji romští přátelé až z Ostravy, aby mu dali Madonku. Volají často, jestli pro ně nemám práci, zakázku, jak se mám, jak se mají oni. Živnostničí. Sakra, Miloši, cos pro ně kdy udělal a kdo Ti dal právo je takhle urážet?,“ zakončil Topolánek.

Vstupte do diskuze (121)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nízké důchody? Lidovci chtějí zvýšit penze matkám a vdodám

14.12.2018 18:38 Lidovci chtějí zvýšit penze ženám s dětmi, prodloužit vyplácení vdovských a vdoveckých důchodů a…

Vztahy Česka s Vatikánem skřípou. Proč máme jen "modus vivendi"?

14.12.2018 15:35 Skepse českých národů vůči katolictví je starší, než by se na první pohled mohlo zdát. K prvnímu…

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama