ODS věří ve volební triumf. Stane se mocenskou alternativou k ANO, říká Fiala

Předseda ODS Petr Fiala doufá, že se ODS stane mocenskou alternativou k hnutí ANO. Věří, že jeho strana v letošních senátních a komunálních voleb posílí. Řekl to novinářům po svém příchodu do štábu ODS. Průběžné výsledky, podle kterých by do finále v senátních volbách postupovali kandidáti strany v 11 obvodech, zatím nechtěl komentovat.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Petr Fiala
doporučujeme

Občanští demokraté se spolu s Piráty v průzkumech dlouhodobě umísťovali na druhém a třetím místě za vládním hnutí ANO, přičemž ANO mělo největší šanci obhájit vítězství v Brně a Ostravě.

Fiala uvedl, že Senát považuje za důležitý kvůli tomu, že může kontrolovat a vylepšovat legislativní proces a bránit neuváženým ústavním změnám. "Já jsem rád, že předběžné výsledky zatím vypadají dobře, ale skutečně komentovat můžeme až budeme vědět, jak skutečně rozhodli voliči. Takže buďme trpěliví a ještě počkejme," uvedl.

Přál by si, aby strana v letošních senátních a komunálních volbách posílila podobně jako loni v poslaneckých. "Mým politickým cílem je, abychom byli silnou politickou i mocenskou alternativou k hnutí ANO,“ řekl.

Na otázku, na jaký výsledek voleb by si vsadil, odpověděl, že to nechce tipovat. "Máme výborné kandidáty. Oslovovali jsme občany kvalitním programem, jsem přesvědčen, že nabízíme silnou alternativu k hnutí ANO a všem možným populistům a extremistům a věřím, že se to projeví už v těchto volbách," dodal.

Do štábu dorazil také místopředseda Martin Kupka. I on doufá, že ODS v těchto volbách posílí a že v Praze vyhraje. "Teď je ještě příliš brzy na nějaké velké hodnocení, ale zdá se, že občanští demokraté skutečně posílí a že v městech a obcích a konečně i v Senátu budeme mít možnost hrát důležitou roli a naplňovat svojí politiku," uvedl.

Kupka by si přál, aby se ODS podařilo získat také více senátorských křesel. ODS s deseti senátory letos ve volbách obhajuje čtyři senátorská místa. Za stranu či s její podporou do Senátu kandidovalo po republice celkem 24 lidí.

"U senátních voleb se ukazuje, že máme silné levicové hnutí ANO a proti němu je silná alternativa Občanská demokratická strana," řekl později Fiala v České televizi. Podle průběžných výsledků by do druhého kola senátních voleb ve 27 volebních obvodech postoupilo 12 kandidátů ODS a 11 ANO.

"Komunální volby naznačují, že posilujeme. Potvrzuje se trend z parlamentních voleb," řekl Fiala. Očekává, že to v roce 2021 povede k souboji o volební vítězství mezi ODS a ANO. K průběžným výsledkům z velkých měst se Fiala zatím vyjadřovat nechtěl, podle něj je na to příliš brzy, protože ještě není sečteno dost hlasů.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš opět propagoval novou vládní čtvrť. Hřib reagoval, Praha má jasné…

17.09.2019 17:02 Postoj vedení Prahy a její požadavky související s možnou výstavbou vládní čtvrti v Letňanech se…

Právo bránit se zbraní? Senátoři chystají doplnění Ústavy

17.09.2019 16:10 Aktualizováno Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela,…

Za nízké mzdy můžou vysoké zisky, potřeba jsou investice, tvrdí odbory

17.09.2019 15:49 Za nízké výdělky v Česku může letité nepřerozdělování zisků firem, příliv levné pracovní síly z…

Sněmovní výbor v čele s Kalouskem kritizuje rozpočtovou politiku vlády

17.09.2019 15:04 Rozpočtová politika vlády snižuje podle sněmovního kontrolního výboru odolnost státního rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama