Babiš se ještě neukázal. Volby v Praze budou těsné, ANO zatím prohrává

Hnutí ANO svůj hlavní volební štáb umístilo do pátého patra pražského obchodního domu Kotva. Sledovat úspěch hnutí premiéra Andreje Babiše, jehož cílem je vyhrát boj o pražský magistrát, přišlo asi pět desítek novinářů. První političtí představitelé hnutí začali přicházet po 15:00. Výsledky voleb zatím komentují lehce optimisticky, čekají ale na výsledky ve velkých městech.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Volební štáb hnutí ANO
doporučujeme

Podle počátečních předpokladů měli Babiš a lídr kandidátky v hlavním městě Petr Stuchlík mezi spolustraníky dorazit již během odpoledne. Premiér do 20:00 nepřišel, Stuchlík již ve štábu byl přítomen. Mezi novináře ale zatím nepřišel, čeká na sečtení většího množství hlasů v pražských volbách.

Dvojka kandidátky ANO do hlavního města Patrik Nacher ČTK po sečtení zhruba 17 procent okrsků v Praze řekl, že výsledky jsou zatím natolik vyrovnané, že nelze předvídat, kdo pražské volby vyhraje. Poukázal na rozdílnost okrsků v pražských satelitech nebo sídlištích. Možné koalice nechtěl předjímat, bylo by to podle něj vůči partnerům neuctivé.

"Minimálně tři subjekty budou muset spolupracovat, a to velmi energicky a efektivně," řekl. Podle předběžných výsledků by se do zastupitelstva hlavního města dostalo pět stran, všechny mají zatím zisk mezi 15,5 až 17,5 voličskými hlasy.

Během dne se Nacher i například exministr financí, kandidát na senátora v Praze 12 a trojka pražské kandidátky hnutí ANO Ivan Pilný vyjadřovali ohledně šancí ANO v Praze optimisticky.

Novináři mohou sledovat vývoj sčítání hlasů v prostoru, který je dřevěnými paletami přepažen od samotného sídla štábu. První zástupci médií do Kotvy přicházeli výrazně dříve než ve 14:00, na kdy bylo vyhlášeno oficiální otevření štábu. Hnutí jim připravilo občerstvení.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo nahradí Kuberu? O křeslo v Senátu se utká Hanza s Bergmanem

06.06.2020 19:01 Primátor Teplic Hynek Hanza (ODS) se utká s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem …

První kolo hlasování o Kuberově nástupci skončilo

06.06.2020 14:49 Doplňovací senátní volby na Teplicku provázela i druhý den hlasování nízká účast. Volební místnosti…

Ruští diplomaté, jež vyhostilo Česko, opustí Prahu v neděli

06.06.2020 14:20 Dva ruští diplomaté, jež Česko vyhostilo v souvislosti s kauzou údajné hrozby českým komunálním…

Senát zvažuje, že by ho Sněmovna ve věci NKÚ nemohla přehlasovat

06.06.2020 09:35 Senát možná bude požadovat, aby jej Sněmovna při změnách pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu …

Související:

Právě se děje

Další zprávy