Drahoš terčem posměchu: Takhle si do něj rýpli Hašek, Klaus mladší, Samková či Zeman

Jiří Drahoš se o víkendu hned v prvním kole probojoval do Senátu. Přesto se okamžitě stal terčem posměšných komentářů, které vyvolaly některé jeho povolební výroky. Mnohé pobavil například výrok, že neví, do jakého senátorského klubu vstoupí.

Přidejte svůj názor 679 komentářů

Jiří Drahoš

Drahoše, který byl v lednových prezidentských volbách největším soupeřem současné hlavy státu Miloše Zemana, do Senátu nominovalo hnutí STAN, měl také podporu KDU-ČSL, Strany zelených a TOP 09.

O tom, do jakého senátorského klubu vstoupí, ale zatím není rozhodnuto. „My jsme se dohodli, když jsme uzavírali smlouvu o podpoře, že tuhle otázku budeme řešit až po druhém kole senátních voleb," řekl Drahoš.

Drahošova slova některá média prezentovala tak, že neví, kam vstoupí. „Neví. Pobavilo v neděli,“ rýpnul si poslanec ODS Václav Klaus mladší.

A nebyl jediný. „Rozmáhá se nám tu takový nešvar - jeden kandidát, nyní už politik kvůli tomu má přezdívku Mr. Nevím,“ přisadil si někdejší jihomoravský hejtman za ČSSD Michal Hašek.

A přidala se také advokátka Klára Samková. „...Sim vás, až jednou bude něco vědět, tak mě vzbuďte...“ rýpnula si do nového senátora.

Do Drahoše si o víkendu také šťouchl prezident Miloš Zeman. Prezident blahopřál k vítězství v senátních volbách v prvním kole Drahošovi i Jiřímu Čunkovi (ČSSD). K výsledkům poblahopřál také svým dalším dvěma soupeřům z prezidentské volby Pavlu Fischerovi a Marku Hilšerovi, kteří podle něj vzhledem k výsledku z prvního kola mají již senátorský mandát jistý.

Zároveň ale označil Senát za cenu útěchy pro Drahoše, Fischera a Hilšera, kteří mu v prezidentské volbě podlehli. „Panu Drahošovi mohu blahopřát už teď a jako bývalý prognostik mohou s předstihem blahopřát i dalším mým protikandidátům. Je to pro ně trošku cena útěchy. A i když nechci senátní křeslo podceňovat, nicméně když se podíváte na toto prezidentské křeslo je, přece jen poněkud masivnějí,“ rýpnul si.

„Nebyl to snadný soupeř. Vzhledem k tomu, že již nebudu potřetí kandidovat, tak se může pokusit za 4,5 roku znova, bude-li si to přát,“ řekl Blesku Zeman k úspěchu Drahoše.

Vstupte do diskuze (679)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš po návštěvě Frontexu obrátil: Při vracení migrantů dělá dobrou práci

15.10.2018 14:33 Premiér Andrej Babiš zmírnil své výhrady vůči Evropské agentuře pro pohraniční a pobřežní stráž …

Přijímat migranty? Neexistuje, aby nás někdo přinutil, shodují se Babiš a…

15.10.2018 13:51 Premiér Andrej Babiš se dnes ve Varšavě shodl se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým v…

V Karlových Varech vznikla nová koalice. Primátorkou bude šéfka Gandhotelu…

15.10.2018 13:35 Karlových Varech vznikla koalice vítězného hnutí ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu o 35…

Slabošství, bezcharakternost, intrikánsví. TOP 09 je sliz a bláto, udeřil…

15.10.2018 12:40 Režisér Jan Hřebejk v nedávných komunálních volbách zabodoval, uspěl na Praze 5 a dostal se do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama