Kdo bude primátorem Hradce Králové? ANO nabídlo post ODS, ta zatím váhá

Hradecká ODS ani po mnohahodinovém jednání nerozhodla, jak se postaví k nabídce vítězného ANO. Hnutí nabídlo občanským demokratům funkci primátora v případě, že s ním půjde do koalice. Oblastní rada ve čtvrtek pozdě večer rozhodla, že bude o možných koalicích dál jednat. Občanští demokraté jsou nyní rozhodující silou, která by mohla rozhodnout o nové koalici v Hradci Králové.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Ve stotisícovém městě se od víkendu nejčastěji hovoří o dvou variantách koalice. Pro vítězné ANO je preferovanou variantou koalice s ODS, Změnou pro Hradec a Zelenými, případně také s Koalicí pro Hradec. I ve volbách druhý Hradecký demokratický klub (HDK) primátora Zdeňka Finka vyjednává o možné koalici, ale bez ANO.

V tomto případě je ve hře ODS, Koalice pro Hradec, která reprezentuje lidovce, a Piráti. Primátor Fink již dříve uvedl, že na funkci primátora netrvá. Primátorské křeslo ale HDK chce i nadále mít.

"Ve čtvrtek pozdě večer jsme dostali potvrzenou nabídku primátorského postu od dvojice potenciálních koaličních partnerů - hnutí ANO a Změna pro Hradec a Zelení. S druhým potenciálním koaličním blokem - HDK, Pirátů a Koalice pro Hradec bude jednání také zítra (v pátek) pokračovat," uvedl v tiskové zprávě předseda oblasti Václav Řehoř.

Lídr kandidátky Michal Moravec (ODS) dodal, že páteční jednání napoví, zda se občanským demokratům podaří odblokovat patovou situaci po volbách v Hradci Králové.

Volby v Hradci Králové vyhrálo ANO, získalo v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu 11 mandátů, HDK sedm mandátů, ODS a Piráti mají po pěti mandátech. Uskupení Změna pro Hradec a Zelení získalo tři křesla, stejně jako Koalice pro Hradec, která reprezentuje lidovce. Tři křesla má KSČM.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Hradě si utahují z Petříčka: Zeman prozradil, proč se s Trumpem nakonec…

23.02.2019 22:08 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš už za pár dní navštíví Bílý dům a setká se s americkým prezidentem Donaldem…

Hádka kvůli seriálu Most!: Radek Banga poslal důrazný vzkaz Jaroslavu…

23.02.2019 22:08 Aktualizováno Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se nedávno negativně vymezil vůči seriálu České televize Most!…

Myslí to Zeman vážně? Objevil nový způsob, jak potupit prezidentský úřad

23.02.2019 22:07 Aktualizováno Miloš Zeman si prezidenta ctícího politiku svého úřadu nikdy moc nehrál a vždy k funkci přistupoval…

Drahoš se naštval na vládu a komunisty: Poslal jim tvrdý vzkaz

23.02.2019 19:27 Senátor Jiří Drahoš a lidovecký politik Daniel Herman dnes připomínají dvě různá výročí spjatá s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama