Atmosféra v Brně houstne: Vaňková lže! Je to vážně smutné. Vokřál se tvrdě postil do lídryně ODS

Brněnští politici jsou i několik dní po volbách a oznámení nové koalice na nože. Lídr brněnské kandidátky hnutí ANO Petr Vokřál trvá na tom, že byl podveden. Tvrdí, že není pravda, že se před oficiálním oznámením nové koalice pokusila ODS kontaktovat a informovat ho o zvratu v jednání. Na důkaz zveřejnil i výpis hovorů ze svého mobilu.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Magistrát města Brna

Kandidátka ODS na post brněnské primátorky Markéta Vaňková se ohradila proti nařčení, že o chystaném vystoupení z předjednané koalice s ANO neinformovala před konáním společného tiskového brífinku stran nové koalice. „Protože se nám nepodařilo s primátorem Vokřálem spojit, telefonicky jsme o povolební situaci informovali jeho náměstka Richarda Mrázka,“ tvrdila Vaňková.

Hnutí ANO tak podle ní bylo informováno ještě před oficiálním oznámením o vzniku nové koalice a o tom, že ANO bylo vyšachováno. S tím ale Vokřál důrazně nesouhlasí.

„Musím se ohradit proti tvrzení lídryně ODS paní Vaňkové v médiích, že z její strany nešlo o žádný podraz, protože mi chtěla informaci o nové koalici oznámit osobně - jen se mi prý nedalo dovolat. Bohužel je to z její strany další lež,“ vyvrací slova kandidátky na brněnskou primátorku Vokřál.

Na sociálních sítích zveřejnil fotku výpisů hovorů z jeho telefonu, který podle něj dokazuje, že mu nikdo nevolal. „Nevolala mi ani paní Vaňková ani nikdo jiný z ODS. Naopak jak je vidět z obrázku, volal jsem jí dvakrát půl hodiny před tím já a telefon nebrala ona mě. Je dost smutné, že paní Vaňková začala svoje působení ve "velké" politice tím, že každý den aspoň jednou veřejně zalže,“ rýpnul si do své pravděpodobné nástupkyně Vokřál.

Postup koalice kritizoval už dříve. „Je mi líto, že vedení Brna vzniká takto podrazácky. Já jsem chtěl být při jeho sestavování naopak maximálně fér, pro Brno jsem chtěl širokou, stabilní koalici. To byl důvod proč jsem do ní přizval i strany, jejichž hlasy jsme nepotřebovali, ale které měly dobrý volební výsledek v městských částech. Protože pro zefektivnění komunikace magistrátu s městskými částmi by to bylo velké plus,“ postěžoval si lídr vítězného hnutí.

Dodal také, že do vedení Brna šel jen proto abych změnil to, co tady léta předváděla ODS s ČSSD. Právě tyto dvě strany spolu s lidovci a Piráty se nakonec na nové koalici dohodly. „Za ty čtyři roky v politice jsem si možná měl zvyknout, že podání ruky už dnes neplatí jako dřív. Že vítěz voleb se nectí. Že v politice je normální říkat do očí (a do televize) jednu věc a dělat pravý opak. Já si ale na tento způsob chování ovšem zvykat nehodlám. S politickými oponenty jsem vždy jednal férově. Pletichaření, podrazy a lhaní do televize nechám jiným,“ dodal Vokřál.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama