Někdo chce zdiskreditovat kandidátku na brněnskou primátorku? Vaňková popírá nařčení Babišových médií

Pravděpodobná primátorka města Brna Markéta Vaňková se dnes na svém facebookovém profilu vyjádřila ke svému vztahu ke společnosti Brandson Enterprisses Ltd. Vaňková se domnívá, že informace o její vazbě na zmíněnou společnost, kterou vydala některá média, ji mají v očích veřejnosti znevěrohodnit.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Markéta Vaňková

Informace o tom, že Vaňková pracovala pro společnost Brandson Enterprisses Ltd., byly publikovány serverem iDnes.cz v roce 2012. Konkrétně se jednalo o informaci, že jako advokátka se mimo jiné věnuje také vymáhání pohledávek. V rozhovoru pro iDnes.cz bylo zmiňováno, že vymáhala pohledávky ostravského dopravního podniku za nezaplacené pokuty.

Už v rozhovoru Vaňková řekla, že nespatřuje nic špatného na tom, že jako advokátka vymáhá dlužnou částku na lidech, kteří nesplnili své povinnosti. „Samozřejmě je mi těch lidí v exekuci líto, vím, že je to velký problém. Ale vždycky bylo na začátku, že si někdo nesplnil svoji povinnost,“ dodávala v rozhovoru.

V dnešním článku iDnes.cz poukazovalo především na osobu ředitele firmy Brandson Enterprisses Ltd. Irvina Boncampera, který figuruje v kauze Panama Papers. Napsali: „Ředitel firmy Irvin Boncamper přitom figuruje v Panama Papers – jako nastrčený bílý kůň v nejméně třicítce off-shorových firem. Když Vaňková zastupovala Brandson Enterprises u českých soudů, seděl v USA ve vazbě za pojistné podvody, za něž později dostal osm let vězení.“

V reakci na to, dnes na svém Facebooku Vaňková sdílela následující prohlášení:

1) Společnost Brandson Enterprises Ltd. jsem jako advokátka zastupovala na základě smlouvy o poskytování právních služeb v období od roku 2007 do roku 2011. Předmětem smlouvy bylo vymáhání pohledávek vzniklých z nezaplaceného jízdného vůči původnímu věřiteli Dopravní podnik Ostrava a.s., neboli vymáhání pohledávek za černými pasažéry. Tato činnost je naprosto standardní v rámci výkonu advokátních služeb.

2) Žádné jiné oprávnění, než k vymáhání pohledávek mi uděleno nebylo, neměla jsem udělenou generální plnou moc, natož pak dispoziční oprávnění k účtům společnosti.

3) S ředitelem dané společnosti Irvinem Boncamperem jsem nikdy nejednala, smlouvu jsem uzavírala se zástupcem společnosti v České republice, který za společnost jednal na základě plné moci.

4) Jediná moje dispozice s finančními prostředky společnosti byla ve vztahu k bankovnímu účtu, který jsem osobně založila v bance v Brně. Na tento účet zasílali dlužníci svoje dlužné částky.

5) Za poskytnuté právní služby mně byla ze strany klienta zaplacena smluvní odměna ve výši cca 12.500,- Kč měsíčně.

"Rezolutně odmítám, že bych se během své advokátní praxe dopustila něčeho nelegálního. Je to lež, kterou šíří političtí oponenti ODS a jejíž účel je zcela zřejmý," dodává v příspěvku Vaňková. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama