Někdo chce zdiskreditovat kandidátku na brněnskou primátorku? Vaňková popírá nařčení Babišových médií

Pravděpodobná primátorka města Brna Markéta Vaňková se dnes na svém facebookovém profilu vyjádřila ke svému vztahu ke společnosti Brandson Enterprisses Ltd. Vaňková se domnívá, že informace o její vazbě na zmíněnou společnost, kterou vydala některá média, ji mají v očích veřejnosti znevěrohodnit.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Markéta Vaňková

Informace o tom, že Vaňková pracovala pro společnost Brandson Enterprisses Ltd., byly publikovány serverem iDnes.cz v roce 2012. Konkrétně se jednalo o informaci, že jako advokátka se mimo jiné věnuje také vymáhání pohledávek. V rozhovoru pro iDnes.cz bylo zmiňováno, že vymáhala pohledávky ostravského dopravního podniku za nezaplacené pokuty.

Už v rozhovoru Vaňková řekla, že nespatřuje nic špatného na tom, že jako advokátka vymáhá dlužnou částku na lidech, kteří nesplnili své povinnosti. „Samozřejmě je mi těch lidí v exekuci líto, vím, že je to velký problém. Ale vždycky bylo na začátku, že si někdo nesplnil svoji povinnost,“ dodávala v rozhovoru.

V dnešním článku iDnes.cz poukazovalo především na osobu ředitele firmy Brandson Enterprisses Ltd. Irvina Boncampera, který figuruje v kauze Panama Papers. Napsali: „Ředitel firmy Irvin Boncamper přitom figuruje v Panama Papers – jako nastrčený bílý kůň v nejméně třicítce off-shorových firem. Když Vaňková zastupovala Brandson Enterprises u českých soudů, seděl v USA ve vazbě za pojistné podvody, za něž později dostal osm let vězení.“

V reakci na to, dnes na svém Facebooku Vaňková sdílela následující prohlášení:

1) Společnost Brandson Enterprises Ltd. jsem jako advokátka zastupovala na základě smlouvy o poskytování právních služeb v období od roku 2007 do roku 2011. Předmětem smlouvy bylo vymáhání pohledávek vzniklých z nezaplaceného jízdného vůči původnímu věřiteli Dopravní podnik Ostrava a.s., neboli vymáhání pohledávek za černými pasažéry. Tato činnost je naprosto standardní v rámci výkonu advokátních služeb.

2) Žádné jiné oprávnění, než k vymáhání pohledávek mi uděleno nebylo, neměla jsem udělenou generální plnou moc, natož pak dispoziční oprávnění k účtům společnosti.

3) S ředitelem dané společnosti Irvinem Boncamperem jsem nikdy nejednala, smlouvu jsem uzavírala se zástupcem společnosti v České republice, který za společnost jednal na základě plné moci.

4) Jediná moje dispozice s finančními prostředky společnosti byla ve vztahu k bankovnímu účtu, který jsem osobně založila v bance v Brně. Na tento účet zasílali dlužníci svoje dlužné částky.

5) Za poskytnuté právní služby mně byla ze strany klienta zaplacena smluvní odměna ve výši cca 12.500,- Kč měsíčně.

"Rezolutně odmítám, že bych se během své advokátní praxe dopustila něčeho nelegálního. Je to lež, kterou šíří političtí oponenti ODS a jejíž účel je zcela zřejmý," dodává v příspěvku Vaňková. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

SPD prohrávala ve vlastní anketě o přijetí syrských sirotků, pak se začaly…

21.02.2019 16:42 Aktualizováno Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se…

Černošice postoupily Babišovu kauzu krajskému úřadu, ten má tři možnosti

21.02.2019 16:14 Černošický městský úřad postoupil kauzu podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Zmocněnkyně pro lidská práva končí ve funkci, přesouvá se na MPSV

21.02.2019 15:26 Aktualizováno Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková opustí na konci března funkci. Odejde i z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama