Někdo chce zdiskreditovat kandidátku na brněnskou primátorku? Vaňková popírá nařčení Babišových médií

Pravděpodobná primátorka města Brna Markéta Vaňková se dnes na svém facebookovém profilu vyjádřila ke svému vztahu ke společnosti Brandson Enterprisses Ltd. Vaňková se domnívá, že informace o její vazbě na zmíněnou společnost, kterou vydala některá média, ji mají v očích veřejnosti znevěrohodnit.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Markéta Vaňková

Informace o tom, že Vaňková pracovala pro společnost Brandson Enterprisses Ltd., byly publikovány serverem iDnes.cz v roce 2012. Konkrétně se jednalo o informaci, že jako advokátka se mimo jiné věnuje také vymáhání pohledávek. V rozhovoru pro iDnes.cz bylo zmiňováno, že vymáhala pohledávky ostravského dopravního podniku za nezaplacené pokuty.

Už v rozhovoru Vaňková řekla, že nespatřuje nic špatného na tom, že jako advokátka vymáhá dlužnou částku na lidech, kteří nesplnili své povinnosti. „Samozřejmě je mi těch lidí v exekuci líto, vím, že je to velký problém. Ale vždycky bylo na začátku, že si někdo nesplnil svoji povinnost,“ dodávala v rozhovoru.

V dnešním článku iDnes.cz poukazovalo především na osobu ředitele firmy Brandson Enterprisses Ltd. Irvina Boncampera, který figuruje v kauze Panama Papers. Napsali: „Ředitel firmy Irvin Boncamper přitom figuruje v Panama Papers – jako nastrčený bílý kůň v nejméně třicítce off-shorových firem. Když Vaňková zastupovala Brandson Enterprises u českých soudů, seděl v USA ve vazbě za pojistné podvody, za něž později dostal osm let vězení.“

V reakci na to, dnes na svém Facebooku Vaňková sdílela následující prohlášení:

1) Společnost Brandson Enterprises Ltd. jsem jako advokátka zastupovala na základě smlouvy o poskytování právních služeb v období od roku 2007 do roku 2011. Předmětem smlouvy bylo vymáhání pohledávek vzniklých z nezaplaceného jízdného vůči původnímu věřiteli Dopravní podnik Ostrava a.s., neboli vymáhání pohledávek za černými pasažéry. Tato činnost je naprosto standardní v rámci výkonu advokátních služeb.

2) Žádné jiné oprávnění, než k vymáhání pohledávek mi uděleno nebylo, neměla jsem udělenou generální plnou moc, natož pak dispoziční oprávnění k účtům společnosti.

3) S ředitelem dané společnosti Irvinem Boncamperem jsem nikdy nejednala, smlouvu jsem uzavírala se zástupcem společnosti v České republice, který za společnost jednal na základě plné moci.

4) Jediná moje dispozice s finančními prostředky společnosti byla ve vztahu k bankovnímu účtu, který jsem osobně založila v bance v Brně. Na tento účet zasílali dlužníci svoje dlužné částky.

5) Za poskytnuté právní služby mně byla ze strany klienta zaplacena smluvní odměna ve výši cca 12.500,- Kč měsíčně.

"Rezolutně odmítám, že bych se během své advokátní praxe dopustila něčeho nelegálního. Je to lež, kterou šíří političtí oponenti ODS a jejíž účel je zcela zřejmý," dodává v příspěvku Vaňková. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tohle už Zeman vážně přehnal? Senát by měl začít jednat o jeho odvolání,…

10.12.2018 08:38 Český prezident Miloš Zeman tento týden poskytl rozhovor ruské televizi NTV. V něm označil…

Vláda dnes v Kamenici neformálně jednala o změnách zákonů

09.12.2018 19:53 K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové…

Maláčová má problém s možnou rezignací Dostálové

09.12.2018 14:39 Kdyby policie obvinila ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO) v souvislosti s…

Hospodářská komora vyzvala vládu, aby ulevila zaměstnavatelům

09.12.2018 14:23 Splnění pěti bodů, které by měly ulevit zaměstnavatelům od vysoké odvodové zátěže a zmírnit dopady…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama