První den senátních voleb skončil, zájem je minimální

První den letošního finále senátních voleb dnes ve 22:00 skončil. Zájem o něj byl podobně jako v minulých letech malý. Hlasovat přišla podle informací ČTK zhruba desetina voličů. Zbývající budou mít šanci ještě v sobotu od 08:00 do 14:00.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Češi hlasují v komunálních volbách

O 25 budoucích senátorech z dvojnásobného počtu finalistů by mohlo hlasovat 2,55 milionu voličů. K prvnímu kolu, které se konalo před týdnem spolu s komunálními volbami, přišly zhruba dvě pětiny z nich. Nízká účast voličů podle expertů souvisí mimo jiné s tím, že ve finále už mnozí nemají svého favorita, a je pro ně obtížné dát hlas někomu jinému.

Výsledky voleb bude po sobotním uzavření volebních místností zveřejňovat Český statistický úřad na volebním webu průběžně podle toho, jak je dostane od volebních komisí. Celkové výsledky by mohly být známy do tří hodin po uzavření volebních místností.

Nejrychleji byly známy kompletní výsledky senátního finále před čtyřmi lety. Zveřejněny byly za zhruba dvě a čtvrt hodiny po uzavření volebních místností, tehdy si senátory přišlo vybrat 16,69 procenta voličů. Před dvěma lety byla účast při senátním finále zatím nejnižší. Spočítat hlasy 15,38 procenta voličů tehdy trvalo 2,5 hodiny.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama