Kubera jako teplický primátorem končí, chce se věnovat Senátu

Jaroslav Kubera (ODS) krátce po svém znovuzvolení do Senátu dnes oznámil, že už nebude primátorem Teplic. Chce se naplno věnovat práci v horní komoře parlamentu. Teplice řídil o roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, od roku 2002 byl primátorem. Do čela města byl jednasedmdesátiletý politik zvolen celkem šestkrát. Vzhledem k úspěchu ODS v senátních volbách se nyní o Kuberovi hovoří jako o možném předsedovi Senátu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS

"Nebudu primátorem nikoliv kvůli tomu, abych mohl být předsedou Senátu, ale bez ohledu na to," řekl Kubera na tiskové konferenci ODS a bez bližších podrobností řekl, že v neděli bude v Teplicích podepsána koaliční smlouva. Dosavadní náměstek primátora Hynek Hanza (ODS) ČTK řekl, že jednání je plánované na odpoledne. S ohledem na něj zatím nechtěl sdělit další podrobnosti, ani kdo by se měl stát primátorem. "Vše oznámíme zítra (v neděli)," uvedl.

Jako o koaličním partnerovi se mluví o hnutí ANO, podle jejího lídra Jířího Štábla se možná podoba spolupráce s jinými stranami řeší. "Zítra (v neděli) dáme vyjádření, jakým směrem se zde v Teplicích vydáme," sdělil ČTK.

ODS v čele s Kuberou minulý týden vyhrála komunální volby. Získala devět mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů. Druhá skončila Volba pro! Teplice s osmi mandáty. Třetí ANO bude mít pět zastupitelů. SPD má dva mandáty, dva zastupitele bude mít KSČM a jednoho hnutí Pro Zdraví a Sport Teplice.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 20:13 Aktualizováno Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Poslanci a senátoři, zastavte Zemana! Téměř 5000 lidí požaduje obvinění…

16.12.2018 16:40 Pondělní výzva poslancům a senátorům Parlamentu ČR, jejíž autoři viní prezidenta z velezrady, má už…

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama