ČT, Bakala, Sobotka a ČSSD. Známý novinář vznesl vážné obvinění, pak to bylo hodně drsné

Novinář a vydavatel amerického původu Erik Best si ve svém zpravodaji vzal na paškál Českou televizi, ČSSD a miliardáře Zdeňka Bakalu. Ti všichni jsou podle jeho tvrzení nitkami propojeni díky postavě šéfredaktora ČT Františka Lutonského. Lutonský si ale nenechal nařčení jen tak líbit a rozhodl se, že se s Bestem vypořádá.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Erik Best, americký novinář v ČR
doporučujeme

Best ve svém zpravodaji Final Word tvrdí, že i když už Bohuslav Sobotka dávno není českým premiérem a předsedou ČSSD, zpravodajství České televize si stále vazby na Sobotkovu éru stále zachovává. „Nejvýraznější je to u zástupce šéfredaktora Františka Lutonského, jehož manželka Jana Lutonská je partnerkou v PR agentuře Bison & Rose,“ upozorňuje americký novinář žijící v Česku.

„Agentura zastupuje Zdeňka Bakalu, který si pod Sobotkovým dozorem koupil OKD, za což do něj prezident Miloš Zeman pravidelně kope. Bývalý partner v Bison & Rose Miloš Růžička zároveň jako soukromník radil ministrovi vnitra v Sobotkově vládě Milanu Chovancovi. Dlouhá léta agentura zastupovala také generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, čímž vznikl trojúhelník Sobotka-Dvořák-Bakala propojený skrze Bison & Rose,“ popisuje Best.

František Lutonský a jeho žena podle jeho slov tvoří jen část celkového obrázku,. „Jejich střet zájmů ale pomáhá vysvětlit, proč Česká televize předstírá, že trpký bratrovražedný boj uvnitř ČSSD zuří především mezi Janem Hamáčkem a zemanovskou frakcí. Ve skutečnosti jde hlavně o to, že se lidé ze Sobotkovy éry, včetně některých v ČT, snaží oddálit svůj politický či profesionální konec,“ končí svůj text novinář.

Jenže takové obvinění si nenechal Lutonský jen tak líbit a tak si chtěl s Bestem o jeho článku promluvit. „Zavolal jsem @ErikBest , abych se ho osobně zeptal na nesmysly a lži, které o mě šíří na svém blogu...“ prozradil na twitteru pracovník ČT. „A co myslíte, že udělá tento chrabrý publicista, když zjistí, že mu volá člověk, o kterého si otírá svoji zlolajnou pusu? Rychle zavěsí jak malej kluk přistiženej při lži,“ vysmál se mu.

Podle něj si Best vše vymýšlí. „Napsat se dá cokoliv. Pan Best je toho důkazem. Potvrdit a dokázat ale neumí nic. A právě na to jsem se ho chtěl zeptat,“ uvedl také na sociálních sítích Lutonský. Chtěl se ho prý jen osobně zeptat, proč o něm šíří „nesmysly a manipuluje s fakty“. Jenže odpovědi se nedočkal, jejich hovor byl totiž velmi krátký. „Stačilo se jen představit...“ dodal Lutonský.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Není Babiše kromě Babiše a Bureš je jeho Prorok." Známý diplomat se…

16.09.2019 11:59 Turkolog, diplomat a první velvyslanec České republiky v Turecku Tomáš Laně se na svém blogu …

Ovčáček se pustil do Jakuba Jandy. Ten si to nenechal líbit a tohle mu…

16.09.2019 11:37 Aktualizováno Mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček na svém Facebooku okomentoval situaci kolem…

Zdroje blízké Hradu odhalují strategii Zemana vůči Babišovi. Kmenta…

16.09.2019 11:31 Nejen o vztahu mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem, ale také o kauzách,…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 10:52 Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama