Ekonomičtí zm*di? Já se Zemanem souhlasím, A mám pro něj jeden návrh, spustil Čunek

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek se v rozhovoru pro Frekvenci 1 zastal Miloše Zemana ohledně jeho vulgárních výroků, které prezident pronesl v pondělním rádiovém rozhovoru.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

Na otázku, jestli ho pobuřuje pondělní výrok prezidenta Zemana, Čunek odpověděl: „Opravdu teď nevím, co myslíte. Teď po mně chcete, abych se vyjádřil k něčemu, co vlastně neznám. Já nevím, co řekl.“ Moderátor rozhovoru se totiž v přenosu zdráhal použít vulgární slovo, jímž prezident v pondělí nazval Zdeňka Bakalu a Viktora Koženého.

Poté, co mu moderátor sdělil ono kontroverzní sousloví, jímž nás prezident v pondělním vysílání v rádiu počastoval, Čunek uvedl: „Tak to je zajímavé. Já s panem prezidentem, aniž bych musel opakovat to slovo souhlasím. Pro příště, abyste to slovo nemuseli vypípávat, tak prezidentovi poradím, aby jej nahradil slovem zlojedi. Což je takový novotvar, který vymyslel pan Janeček a mně se to líbí.“

Dále dodal: „V každém případě si nic dobrého o podnikání těchto dvou pánů nemyslím.“ Čunek řekl, že podnikání zvláště v oboru, ve kterém podniká Bakala, kdy si levně koupil od sociálních demokratů OKD, neuznává.

„Při koupi bylo jasně deklarováno, že ty byty, v kauze figurující, půjdou městu. Město se o ně bude starat a ti lidé budou mít kde bydlet. Pak se ale všechno udělalo jinak,“ řekl Čunek.

„To jsou věci, které nejen, že nás ekonomicky poškozují. Ostatně to samotné ekonomické poškození považuji za menší. Hlavně nás poškozuje to, že nálada v České republice klesá a velmi právem, protože se cítíme podvedení. Cítíme, že je to nespravedlivé a vláda se o nás nepostarala, když dělá takové věci,“ dodává Čunek.

„Já jsem ve veřejné sféře 20 let a myslím, že se mi nikdy, díky Bohu, nepodařilo udělat takovou hloupou věc a už vůbec ne se špatným úmyslem. V případě OKD si myslím, že to nebyla jen hloupost, ale úmysl. Pak lidé žehrají na vládu zcela oprávněně, protože se tady nespravedlnosti dává zelená,“ zakončil senátor.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama