Nejnovější česká ostuda v zahraničí: To je hrůzostrašné, děsivé, morbidní, píší deníky z celé Evropy

Český prezident Miloš Zeman se svými slovy o novinářích a pozvání na saúdskoarabskou ambasádu postaral o rozruch nejen doma, ale i v zahraničí. Jeho „vtípek“ citují média z celé Evropy.

Přidejte svůj názor 378 komentářů

"Vtípku" Miloše Zemana si všímají i zahraniční média

Výroků českého prezidenta si všímají třeba v sousedním Rakousku. Deník Die Presse cituje Zemana, který podle svých slov viděl „krásnou fotografii“ z internetu. „Z té fotografie vychází bublina: Mám rád novináře, možná že je pozvu na večeři na saúdskoarabské velvyslanectví,“ píše deník.

List poukazuje na to, že novinář Džamál Chášukdží byl zabit na saudskoarabském velvyslanectví v Istanbulu. Připomíná také, že nejde o první hanlivá slova, která Zeman pronesl na účet novinářů. „Například na setkání se svým ruským kolegou Vladimírem Putinem žertovně řekl, že je přítomno příliš mnoho novinářů, kteří mají být proto „likvidováni",“ dodává deník.

Zprávu stejného znění přinesl také rakouský server Tiroler Tageszeitung.

„Český prezident Miloš Zeman znovu nedokázal potlačit svůj velmi negativní vztah k novinářům. Chášukdžího vraždu využil k žertu na jejich adresu,“ píše slovenský server Sme.

Slova české hlavy státu cituje také server německého magazínu Merkur. Ten navíc píše, že Zemanova slova některé české politiky vyděsila. „Čeští politici s hrůzou reagovali na poslední výrok Zemana. 'Bezohledná ubohost,' napsal poslanec Pavel Telička na Twitteru. 'Prezidentovi není svatá smrt nevinného člověka,' kritizoval předseda konzervativní TOP09 Jiří Pospíšil,“ píše magazín.

Italský deník La Repubblica v souvislosti s výrokem Zemana označuje za „proruského prezidenta, který byl vždy ve sporu s médii“. I on píše, že prezidentův vtípek vyvolal vlnu nevole mezi opozičními politiky. Zemanův vtípek navíc označuje za „morbidní“ a píše, že zeman na jedné z akcí dostal dřevěný kalašnikov na novináře.

Italský deník Li Giornale pak vtípek označil za „hrozivý“. „Vražda Džamála Chášukdžího se stává předmětem strašlivého vtipu českého prezidenta Miloše Zemana,“ píše. I toto médium připomíná Zemanova dřívější slova o likvidaci novinářů.

Pozornost Zemanovy věnují i největší zpravodajské servery v Chorvatsku. Podle nejčtenějšího chorvatského serveru Index.hr „český prezident šokoval hrozným vtipem o vraždě saudského novináře. Zprávu stejného změní přinesl i druhý nejčtenější server Jutarnji Vijesti. Oba zmiňují, že opozice Zemana kritizuje.

Švýcarský zpravodajský portál Nau.ch pak v té souvislosti píše, že Zeman je l případu zavražděného novináře „lhostejný“ a že jej využil k vtípku.

Vstupte do diskuze (378)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD bude chtít od Babiše vysvětlení, nevylučuje žádný scénář

14.11.2018 00:34 Aktualizováno Předseda ČSSD Jan Hamáček se ve středu sejde na koaličním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO…

Babiše kauza jeho syna neporazí? Pád vlády by potopil jeho odpůrce

13.11.2018 22:25 Aktualizováno Českou republikou hýbe kauza syna premiéra Andreje Babiše mladšího, který byl údajně v souvislosti…

Premiér Babiš by měl skončit ve vazbě, říká slavná advokátka Slámová

13.11.2018 22:24 Aktualizováno Rozhovor - Známá advokátka Klára Long Slámová, jedna z obhájců Jiřího Kajínka, si v kauze premiéra…

ČR padá do politické krize? Šest opozičních stran navrhuje vyslovit vládě…

13.11.2018 21:27 Aktualizováno Šest opozičních stran, které sdružují celkem 92 poslanců, dnes podalo návrh na vyslovení nedůvěry…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama