Nejnovější česká ostuda v zahraničí: To je hrůzostrašné, děsivé, morbidní, píší deníky z celé Evropy

Český prezident Miloš Zeman se svými slovy o novinářích a pozvání na saúdskoarabskou ambasádu postaral o rozruch nejen doma, ale i v zahraničí. Jeho „vtípek“ citují média z celé Evropy.

Přidejte svůj názor 381 komentářů

"Vtípku" Miloše Zemana si všímají i zahraniční média

Výroků českého prezidenta si všímají třeba v sousedním Rakousku. Deník Die Presse cituje Zemana, který podle svých slov viděl „krásnou fotografii“ z internetu. „Z té fotografie vychází bublina: Mám rád novináře, možná že je pozvu na večeři na saúdskoarabské velvyslanectví,“ píše deník.

List poukazuje na to, že novinář Džamál Chášukdží byl zabit na saudskoarabském velvyslanectví v Istanbulu. Připomíná také, že nejde o první hanlivá slova, která Zeman pronesl na účet novinářů. „Například na setkání se svým ruským kolegou Vladimírem Putinem žertovně řekl, že je přítomno příliš mnoho novinářů, kteří mají být proto „likvidováni",“ dodává deník.

Zprávu stejného znění přinesl také rakouský server Tiroler Tageszeitung.

„Český prezident Miloš Zeman znovu nedokázal potlačit svůj velmi negativní vztah k novinářům. Chášukdžího vraždu využil k žertu na jejich adresu,“ píše slovenský server Sme.

Slova české hlavy státu cituje také server německého magazínu Merkur. Ten navíc píše, že Zemanova slova některé české politiky vyděsila. „Čeští politici s hrůzou reagovali na poslední výrok Zemana. 'Bezohledná ubohost,' napsal poslanec Pavel Telička na Twitteru. 'Prezidentovi není svatá smrt nevinného člověka,' kritizoval předseda konzervativní TOP09 Jiří Pospíšil,“ píše magazín.

Italský deník La Repubblica v souvislosti s výrokem Zemana označuje za „proruského prezidenta, který byl vždy ve sporu s médii“. I on píše, že prezidentův vtípek vyvolal vlnu nevole mezi opozičními politiky. Zemanův vtípek navíc označuje za „morbidní“ a píše, že zeman na jedné z akcí dostal dřevěný kalašnikov na novináře.

Italský deník Li Giornale pak vtípek označil za „hrozivý“. „Vražda Džamála Chášukdžího se stává předmětem strašlivého vtipu českého prezidenta Miloše Zemana,“ píše. I toto médium připomíná Zemanova dřívější slova o likvidaci novinářů.

Pozornost Zemanovy věnují i největší zpravodajské servery v Chorvatsku. Podle nejčtenějšího chorvatského serveru Index.hr „český prezident šokoval hrozným vtipem o vraždě saudského novináře. Zprávu stejného změní přinesl i druhý nejčtenější server Jutarnji Vijesti. Oba zmiňují, že opozice Zemana kritizuje.

Švýcarský zpravodajský portál Nau.ch pak v té souvislosti píše, že Zeman je l případu zavražděného novináře „lhostejný“ a že jej využil k vtípku.

Vstupte do diskuze (381)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama