Zemane, omluvte se! Ze zahraničí přichází tvrdá kritika, tohle se na Hradě líbit nebude

„Mám rád novináře, možná že je pozvu na večeři na saúdskoarabské velvyslanectví.“ Právě díky této větě na sebe český prezident Miloš Zeman upoutal pozornost světových médií, ale i organizace Reportéři bez hranic.

Přidejte svůj názor 253 komentářů

Miloš Zeman to schytal od reportérů bez hranic
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman při odchodu ze Sněmovny, kde promluvil k rozpočtu na příští rok, novinářům po několika odpovědích na dotazy řekl, že se s nimi loučí a že mu přinesli krásnou fotografii z internetu, na které byl on. „Z té fotografie vychází bublina: Mám rád novináře, možná že je pozvu na večeři na saúdskoarabské velvyslanectví. Přeji vám přesto hezký den," dokončil.

O tomto Zemanově „vtípku“ informovala velká evropská média, pozornost mu věnovala i skupina Reportéři bez hranic v textu „Další špatný vtip českého prezidenta o novinářích“. Organizace Zemanova slova důrazně odsoudila a vyzvala jej k omluvě.

„Zeman má za sebou dlouhou historii špatných vtipů na úkor novinářů. Na tiskové konferenci v říjnu 2017 pozdravil novináře s falešným Kalašnikovem . V květnu roku 2017 řekl, že novináři by měli být 'likvidováni', protože 'je příliš mnoho z nich',“ shrnují Reportéři.

 „Odsuzujeme nejnovější hrozivou provokaci českého prezidenta vůči novinářům ," doplnila Pauline Adès-Mével, šéfka Reportérů bez hranic pro oblast EU a Balkánu. „Je nechutné sledovat, jak se jeho cynismus dostal až na tuto úroveň. Musí se omluvit novinářské komunitě a přestat s odpornými posměšky, z nichž poslední - pronesený v předvečer stého výročí Československa - vyvolal obavy z nových útoků na novinář,“ dodala.

 Organizace také varuje před situací v Česku. „Česká republika je dnes zdrojem rostoucího znepokojení týkajícího se ohrožení svobody médií - obavou, která byla posílena tímto komentářem,“ dodávají Reportéři, kteří dodávají, že Česká republika se v roce 2018 zařadila na 34. místo ze 180 zemí v indexu svobody tisku ve světě (RSI), což představuje oproti loňsku pokles l o 11 míst.

Loading...
Vstupte do diskuze (253)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výrok o abolici otřásá Českem. O co Zemanovi opravdu jde? Politolog…

20.09.2019 12:54 Aktualizováno Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 12:08 Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Ozval se Babiš. Podepsal by milost sám pro sebe? Zeman ho moc nepotěšil...

20.09.2019 11:52 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše…

Abolice pro Babiše? Prezident lhal, zbavme Zemana prezidentského úřadu,…

20.09.2019 11:33 Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na Tv Barrandov řekl, že pokud by stíhání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama