Ovčáček zuří: Z novinářské stoky duní urážky, nenávist, zloba a faleš. Pohrdá vlastní zemí a jejími občany

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se na sociálních sítích kvůli dění v posledních dnech pustil nejen do muže, který slovně napadl prezidenta v Národním muzeu, ale také do novinářů, kteří celý víkend informovali o dění spojeném s předáváním státních vyznamenání.

Přidejte svůj názor 220 komentářů

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček
doporučujeme

Komentátoři českých deníků k předávání státních vyznamenání zaujali velmi ostrý postoj. A to se hradnímu mluvčímu vůbec nelíbí. „Dnešní noviny připomínají výron druhorepublikové nenávisti. Z novinářské stoky duní urážky, nenávist, zloba a faleš. Tato patologická sedlina společnosti pohrdá vlastní zemí a jejími občany. Jsou to média, kdo se snaží rozdělovat společnost,“ spustil Ovčáček.

Novináři také zkritizovali výběr oceněných. Vyznamenání dostala například ředitelka školy, který zakázala muslimské studentce nosit hidžáb. Zeman ji oficiálně ocenil za boj s netolerantní ideologií.

„Jak jsem předpokládal, novinářům nejvíc pije krev vyznamenání ředitelky Střední zdravotnické školy Ivanky Kohoutové. Statečné ženy, která několik let čelila štvanici ze strany ombudsmanky, neziskovek nebo České televize,“ postěžoval si na sociálních sítích Ovčáček.

Nešetřil ani muže, který už v sobotu před Zemanovým projevem ve znovuotevřeném Národním muzeu křičel protizemanovská hesla. „Pokusit se znectít slavnostní okamžik, který je spojený se 100. výročím naší státnosti, nenávistnými výkřiky, může jen jedinec, který, slovy Masarykovými, patří do patologické sedliny společnosti!“ vzkázal mu.

Nelíbilo se mu ani to, jakou pozornost tomuto incidentu věnovala média. „100 let ČSR? Ale kdeže! Otevření nádherně zrekonstruovaného Národního muzea? Ale kdeže! To některé novináře fakt nezajímá. Místo toho dělají hlavním článkem reklamu jedinci, který svými nenávistnými výkřiky - před stovkami slušných lidí - se pokusil zneuctít slavnostní okamžiky,“ prská Ovčáček.

Nakonec si postěžoval i na Noru Friedrichovou,  novinářku, reportérku a moderátorku České televize, která si na sociálních sítích utahovala z vyznamenání pro trio českých umělců – zpěváka Michala Davida a herců Ivana Vyskočila a Jiřího Krampola.

Loading...
Vstupte do diskuze (220)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odbor odpadů na MŽP dočasně povede Maršák, bude konkurz

15.11.2019 09:11 Odbor odpadů na ministerstvu životního prostředí (MŽP) bude dočasně řídit Jan Maršák. Doposud byl…

Zeman nechce, aby Zimola založil novou stranu

14.11.2019 21:40 Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála…

Vzdá se komunista Ondráček titulu? Univerzita mu zaslala důrazný apel

14.11.2019 19:43 Aktualizováno Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby rezignoval na svůj akademický titul…

Automatické metro a odchod od operátora za dva dny. Zeman podepsal nové…

14.11.2019 18:13 Provoz metra bude možný i bez strojvůdců. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal drážní novelu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama