Schwarzenberg má vážné zdravotní problémy a antibiotika nezabírají. Mluví dokonce o své smrti

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má opět vážné zdravotní problémy. Po měsíci se mu vrátil zápal plic – a sám politik prozradil, že antibiotika příliš nezabírají.

Přidejte svůj názor 115 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

První zápal plic prodělal poslanec začátkem října, tedy těsně před komunálními volbami. Na poslední chvíli se proto omluvil ze setkání s voliči v jedné z pražských hospůdek. O pár dní později ho navštívili jeho staniční kolegové, kteří oznámil, že už je Schwarzenbergovi lépe.

Jenže po pár týdnech se nemoc vrátila. „Děkuju opravdu srdečně všem, kteří mi v posledních dnech vzkazovali přání brzkého uzdravení a někteří se dokonce pomodlili. Toho času jsem ve Vídni, protože se ta nemoc naplno projevila až když jsem sem přijel,“ prozradil jeden ze zakladatelů TOP 09.

Jenže se zdá, že tentokrát je zápal plic ještě horší než před měsícem. „Blbé na tom je, že mám očividně virový zápal plic, tudíž antibiotika příliš mnoho nedokáží a prostě se budu léčit o něco pomaleji. Ale už taky pomalu z té díry lezu, valně se sice ještě necítím, ale přece jenom lépe, než před několika dny,“ přiznal.

Je ale vidět, že ani nemoc nevzala Schwarzenbergovi smysl pro humor. „Mohu si představit, že bylo dost těch, které zpráva o mé nemoci naplnila jistou nadějí. Musím jim vzkázat, že musí ještě počkat, prozatím ještě zgrejznout nehodlám. Děkuji všem, kteří na mě myslí a s pomocí Boží již příští týden přijedu do Prahy. Ještě jednou děkuji všem,“ dodal politik.

Na sociálních sítích mu obratem lidé začali přát brzké uzdravení. Ozval se například také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Dobrý den, pane Schwarzenbergu, opatrujte se. Přeji brzké uzdravení,“ napsal.

Vstupte do diskuze (115)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Štěpánová, Hřebejk, Fischerová, Suchánek, Topolánek. Osobnosti podpořily…

20.03.2019 08:29 Už dnes senátoři rozhodnou o kandidatuře Aleše Gerlocha na ústavního soudce. Muž, kterého nominoval…

Klaus se vysmál Fialovi: Zoufalá ODS má bezbarvé vedení. A obratem přišla…

19.03.2019 22:23 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus se velmi kriticky pustil do současného předsedy ODS Petra Fialy.…

Borec je ten, kdo nic neděla a bere za to peníze? Telička se pustil do…

19.03.2019 20:53 Server iROZHLAS.cz přišel se zajímavou statistikou v níž porovnával aktivitu členů Evropského…

Zeman se pustil do Turecka: Proč útočí na Kurdy? Je to spojenec Islámského…

19.03.2019 19:51 Turecko je podle českého prezidenta Miloše Zemana faktickým spojencem teroristické organizace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama