Schwarzenberg má vážné zdravotní problémy a antibiotika nezabírají. Mluví dokonce o své smrti

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má opět vážné zdravotní problémy. Po měsíci se mu vrátil zápal plic – a sám politik prozradil, že antibiotika příliš nezabírají.

Přidejte svůj názor 115 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

První zápal plic prodělal poslanec začátkem října, tedy těsně před komunálními volbami. Na poslední chvíli se proto omluvil ze setkání s voliči v jedné z pražských hospůdek. O pár dní později ho navštívili jeho staniční kolegové, kteří oznámil, že už je Schwarzenbergovi lépe.

Jenže po pár týdnech se nemoc vrátila. „Děkuju opravdu srdečně všem, kteří mi v posledních dnech vzkazovali přání brzkého uzdravení a někteří se dokonce pomodlili. Toho času jsem ve Vídni, protože se ta nemoc naplno projevila až když jsem sem přijel,“ prozradil jeden ze zakladatelů TOP 09.

Jenže se zdá, že tentokrát je zápal plic ještě horší než před měsícem. „Blbé na tom je, že mám očividně virový zápal plic, tudíž antibiotika příliš mnoho nedokáží a prostě se budu léčit o něco pomaleji. Ale už taky pomalu z té díry lezu, valně se sice ještě necítím, ale přece jenom lépe, než před několika dny,“ přiznal.

Je ale vidět, že ani nemoc nevzala Schwarzenbergovi smysl pro humor. „Mohu si představit, že bylo dost těch, které zpráva o mé nemoci naplnila jistou nadějí. Musím jim vzkázat, že musí ještě počkat, prozatím ještě zgrejznout nehodlám. Děkuji všem, kteří na mě myslí a s pomocí Boží již příští týden přijedu do Prahy. Ještě jednou děkuji všem,“ dodal politik.

Na sociálních sítích mu obratem lidé začali přát brzké uzdravení. Ozval se například také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Dobrý den, pane Schwarzenbergu, opatrujte se. Přeji brzké uzdravení,“ napsal.

Vstupte do diskuze (115)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toxická ideologie, nástup neomarxismu a zpochybňování zločinů z minulosti!…

16.11.2018 00:44 Praha - V sobotu proběhnou oslavy výročí 17. listopadu, Dne boje za svobodu za svobodu a demokracii…

Kalousek kritizoval zvolení Kubery, pak přišly ostré reakce. Gazdík a ODS…

15.11.2018 22:28 Aktualizováno Senátor ODS a někdejší teplický senátor Jaroslav Kubera byl včera zvolen do čela Senátu, když ve…

Kdyby vláda padla, Zeman opět jmenuje premiérem Babiše

15.11.2018 22:07 Kdyby poslanci nynější vládě Andreje Babiše (ANO) vyslovili nedůvěru, prezident Miloš Zeman opět…

Faltýnek a celý poslanecký klub stojí za Babišem

15.11.2018 19:33 Poslanecký klub ANO jednoznačně stojí za premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem. Novinářům to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama