Schwarzenberg má vážné zdravotní problémy a antibiotika nezabírají. Mluví dokonce o své smrti

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má opět vážné zdravotní problémy. Po měsíci se mu vrátil zápal plic – a sám politik prozradil, že antibiotika příliš nezabírají.

Přidejte svůj názor 115 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

První zápal plic prodělal poslanec začátkem října, tedy těsně před komunálními volbami. Na poslední chvíli se proto omluvil ze setkání s voliči v jedné z pražských hospůdek. O pár dní později ho navštívili jeho staniční kolegové, kteří oznámil, že už je Schwarzenbergovi lépe.

Jenže po pár týdnech se nemoc vrátila. „Děkuju opravdu srdečně všem, kteří mi v posledních dnech vzkazovali přání brzkého uzdravení a někteří se dokonce pomodlili. Toho času jsem ve Vídni, protože se ta nemoc naplno projevila až když jsem sem přijel,“ prozradil jeden ze zakladatelů TOP 09.

Jenže se zdá, že tentokrát je zápal plic ještě horší než před měsícem. „Blbé na tom je, že mám očividně virový zápal plic, tudíž antibiotika příliš mnoho nedokáží a prostě se budu léčit o něco pomaleji. Ale už taky pomalu z té díry lezu, valně se sice ještě necítím, ale přece jenom lépe, než před několika dny,“ přiznal.

Je ale vidět, že ani nemoc nevzala Schwarzenbergovi smysl pro humor. „Mohu si představit, že bylo dost těch, které zpráva o mé nemoci naplnila jistou nadějí. Musím jim vzkázat, že musí ještě počkat, prozatím ještě zgrejznout nehodlám. Děkuji všem, kteří na mě myslí a s pomocí Boží již příští týden přijedu do Prahy. Ještě jednou děkuji všem,“ dodal politik.

Na sociálních sítích mu obratem lidé začali přát brzké uzdravení. Ozval se například také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Dobrý den, pane Schwarzenbergu, opatrujte se. Přeji brzké uzdravení,“ napsal.

Vstupte do diskuze (115)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Úžasné, to jsem nikdy nezažil." Babiš si pochvaluje návštěvu Thajska

17.01.2019 09:11 Premiér Andrej Babiš je spokojený s výsledky své cesty do Thajska. Novinářům to řekl po dopolední…

Soukupova nová strana? Je to mediální tydýt, všichni se nám budou smát,…

17.01.2019 08:29 Mediální magnát a moderátor Jaromír Soukup zakládá politické hnutí, které pojmenoval (stejně jako…

Eva Holubová zuří kvůli komunistům: Nezapomenu na tu krutost a zběsilost,…

16.01.2019 22:07 Aktualizováno Herečka Eva Holubová u příležitosti 50. výročí upálení Jana Palacha zapomínala nejen na dětství a…

Schwarzenberg je zděšen: Poklonkujeme mocipánům. Od Mnichova jsme ztratili…

16.01.2019 22:07 Aktualizováno Svůj příspěvek k výročí upálení Jana Palacha zveřejnil také čestný předseda TOP 09, někdejší šéf…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama