Nehorázná pitomost! Kalousek se pustil do Babiše kvůli velmi ožehavé otázce

Premiér Andrej Babiš důrazně odmítl pakt OSN o migraci. Tvrdí, že chce vládu přesvědčit, aby Česká republika tento dokument nepodepsala - po vzoru jiných zemí, které jej už v minulých dnech a týdnech odmítli. Na to ostře zareagoval Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Babiš na sociálních sítích napsal, že jako český premiér trvá na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. „Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ tvrdí šéf hnutí ANO. Přidal také komentář, který sepsal pro Mladou frontu Dnes. V něm uvádí, že chce přesvědčit vládu, aby Česko tento měsíc v marockém Marrákeši nepodepsalo takzvaný globální pakt OSN o migraci, který chce ve světě zavést jednotná pravidla pro migraci. 

Poukazuje na to, že i když se materiál zabývá legální a řízenou migrací, ve skutečnosti ale stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací. Souhlasí prý s USA nebo Rakouskem, která pakt podepsat nechtějí, protože prý může způsobit ztrátu národní suverenity při řešení migrace.

„Právě masová a převážně nelegální migrace do Evropy totiž ukázala, že hlavně potřebujeme jasná pravidla, jak zamezit nelegální migraci. A taky aby se z ní nestával řízený a kriminální miliardový byznys. Nikdo nám nebude říkat, kdo u nás má právo žít nebo pracovat. O tom si prostě budeme i dál rozhodovat sami,“ píše Babiš.

Uvádí také, že kvóty na přerozdělování migrantů v Evropské unii jsou mrtvé a Evropa až teď řeší, jak se bránit masové migraci. „Dlouhou dobu se nám ale mnozí snažili vnutit, že všichni migranti mají vlastně na migraci právo a jsou v EU. Výsledkem jsou nárůst populismu, nacionalismu a zvýšená bezpečnostní rizika,“ varuje premiér.

Na jeho slova ostře zareagoval předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pakt OSN o migraci si jistě zaslouží věcnou diskuzi. Zejména musí umět rozlišovat pojmy “migrant” a “uprchlík”. Tvrzení, že tento dokument ohrožuje naši bezpečnost a suverenitu, je ale nehorázná pitomost jak vystřižená z Rudého Práva Kojzarovy paměti,“ vzkázal Babišovi Kalousek.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Štěpánová, Hřebejk, Fischerová, Suchánek, Topolánek. Osobnosti podpořily…

20.03.2019 08:29 Už dnes senátoři rozhodnou o kandidatuře Aleše Gerlocha na ústavního soudce. Muž, kterého nominoval…

Klaus se vysmál Fialovi: Zoufalá ODS má bezbarvé vedení. A obratem přišla…

19.03.2019 22:23 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus se velmi kriticky pustil do současného předsedy ODS Petra Fialy.…

Borec je ten, kdo nic neděla a bere za to peníze? Telička se pustil do…

19.03.2019 20:53 Server iROZHLAS.cz přišel se zajímavou statistikou v níž porovnával aktivitu členů Evropského…

Zeman se pustil do Turecka: Proč útočí na Kurdy? Je to spojenec Islámského…

19.03.2019 19:51 Turecko je podle českého prezidenta Miloše Zemana faktickým spojencem teroristické organizace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama