Nehorázná pitomost! Kalousek se pustil do Babiše kvůli velmi ožehavé otázce

Premiér Andrej Babiš důrazně odmítl pakt OSN o migraci. Tvrdí, že chce vládu přesvědčit, aby Česká republika tento dokument nepodepsala - po vzoru jiných zemí, které jej už v minulých dnech a týdnech odmítli. Na to ostře zareagoval Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Babiš na sociálních sítích napsal, že jako český premiér trvá na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. „Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ tvrdí šéf hnutí ANO. Přidal také komentář, který sepsal pro Mladou frontu Dnes. V něm uvádí, že chce přesvědčit vládu, aby Česko tento měsíc v marockém Marrákeši nepodepsalo takzvaný globální pakt OSN o migraci, který chce ve světě zavést jednotná pravidla pro migraci. 

Poukazuje na to, že i když se materiál zabývá legální a řízenou migrací, ve skutečnosti ale stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací. Souhlasí prý s USA nebo Rakouskem, která pakt podepsat nechtějí, protože prý může způsobit ztrátu národní suverenity při řešení migrace.

„Právě masová a převážně nelegální migrace do Evropy totiž ukázala, že hlavně potřebujeme jasná pravidla, jak zamezit nelegální migraci. A taky aby se z ní nestával řízený a kriminální miliardový byznys. Nikdo nám nebude říkat, kdo u nás má právo žít nebo pracovat. O tom si prostě budeme i dál rozhodovat sami,“ píše Babiš.

Uvádí také, že kvóty na přerozdělování migrantů v Evropské unii jsou mrtvé a Evropa až teď řeší, jak se bránit masové migraci. „Dlouhou dobu se nám ale mnozí snažili vnutit, že všichni migranti mají vlastně na migraci právo a jsou v EU. Výsledkem jsou nárůst populismu, nacionalismu a zvýšená bezpečnostní rizika,“ varuje premiér.

Na jeho slova ostře zareagoval předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pakt OSN o migraci si jistě zaslouží věcnou diskuzi. Zejména musí umět rozlišovat pojmy “migrant” a “uprchlík”. Tvrzení, že tento dokument ohrožuje naši bezpečnost a suverenitu, je ale nehorázná pitomost jak vystřižená z Rudého Práva Kojzarovy paměti,“ vzkázal Babišovi Kalousek.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pryč s Babišem! Štěch před zásadním rozhodnutím o vládě vydal ostré…

21.11.2018 12:34 Milan Štěch (ČSSD) ještě před několika dny zastával druhou nejvyšší ústavní funkci v Česku. Na…

Policie zasahuje na ministerstvu a v agentuře CzechTourism

21.11.2018 10:32 Aktualizováno Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují od dnešního rána v sídle…

Páteční hlasování o nedůvěře se konat nebude? Z ČSSD zazněla možnost, o…

21.11.2018 09:50 Koaliční ČSSD se má dnes odpoledne vyslovit k tomu, jak se postaví k pátečnímu hlasování o nedůvěře…

ČSSD vládu potopí? Babiš je pro nás koule na krku. Míříme na politický…

21.11.2018 08:32 Pro další osud vlády Andreje Babiše bude rozhodující postoj vládní ČSSD. Vedení a poslanci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama