Nehorázná pitomost! Kalousek se pustil do Babiše kvůli velmi ožehavé otázce

Premiér Andrej Babiš důrazně odmítl pakt OSN o migraci. Tvrdí, že chce vládu přesvědčit, aby Česká republika tento dokument nepodepsala - po vzoru jiných zemí, které jej už v minulých dnech a týdnech odmítli. Na to ostře zareagoval Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Babiš na sociálních sítích napsal, že jako český premiér trvá na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. „Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ tvrdí šéf hnutí ANO. Přidal také komentář, který sepsal pro Mladou frontu Dnes. V něm uvádí, že chce přesvědčit vládu, aby Česko tento měsíc v marockém Marrákeši nepodepsalo takzvaný globální pakt OSN o migraci, který chce ve světě zavést jednotná pravidla pro migraci. 

Poukazuje na to, že i když se materiál zabývá legální a řízenou migrací, ve skutečnosti ale stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací. Souhlasí prý s USA nebo Rakouskem, která pakt podepsat nechtějí, protože prý může způsobit ztrátu národní suverenity při řešení migrace.

„Právě masová a převážně nelegální migrace do Evropy totiž ukázala, že hlavně potřebujeme jasná pravidla, jak zamezit nelegální migraci. A taky aby se z ní nestával řízený a kriminální miliardový byznys. Nikdo nám nebude říkat, kdo u nás má právo žít nebo pracovat. O tom si prostě budeme i dál rozhodovat sami,“ píše Babiš.

Uvádí také, že kvóty na přerozdělování migrantů v Evropské unii jsou mrtvé a Evropa až teď řeší, jak se bránit masové migraci. „Dlouhou dobu se nám ale mnozí snažili vnutit, že všichni migranti mají vlastně na migraci právo a jsou v EU. Výsledkem jsou nárůst populismu, nacionalismu a zvýšená bezpečnostní rizika,“ varuje premiér.

Na jeho slova ostře zareagoval předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pakt OSN o migraci si jistě zaslouží věcnou diskuzi. Zejména musí umět rozlišovat pojmy “migrant” a “uprchlík”. Tvrzení, že tento dokument ohrožuje naši bezpečnost a suverenitu, je ale nehorázná pitomost jak vystřižená z Rudého Práva Kojzarovy paměti,“ vzkázal Babišovi Kalousek.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaromír Soukup na Hrad? Mediální magnát si brousí zuby na prezidentské…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Podnikatel, moderátor a majitel stanice Barrandov Jaromír Soukup oznámil, že zakládá politické…

Pospíšil navrhne udělit Palachovi in memoriam čestné občanství, musí se…

17.01.2019 16:56 Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil jako pražský zastupitel navrhne vedení hlavního města, aby udělilo in…

Soud opět zamítl žalobu zbrojaře na Netolického, hejtman ho označil za …

17.01.2019 16:44 Odvolací soud v Pardubicích dnes pravomocně zamítl žalobu na ochranu osobnosti, kterou podal…

Babiš stáhl žalobu na bývalého agenta StB. Důvody odmítá sdělit, píše…

17.01.2019 16:37 Český premiér Andrej Babiš stáhl žalobu na bývalého příslušníka československé Státní bezpečnosti …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama