Tvrdá kritika České televize. Politik se pohádal s moderátorkou

Bývalý jihočeský hejtman a stávající statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola se pořádně naštval na Českou televizi. Ta podle něj v jednom ze svých pořadů odvysílala dle jeho názoru neobjektivní reportáž týkající se situace v Jihočeském kraji. Obratem se mu dostalo důrazné odpovědi.

Přidejte svůj názor 145 komentářů

Česká televize

Zimola si postěžoval na reportáž, která se objevila v posledním díle známého publicistického pořadu ČT. „Pořad 168 hodin na veřejnoprávní ČT právě teď. Dojemná reportáž o hladovějících dětech a zlých krajích a zvratky na Nohavicu. Proč nemáme možnost neplatit koncesionářské poplatky těm, kteří si vytvářejí právo na svou vlastní pravdu a zřejmě v žoldu silných finančních skupin likvidují ty, kdo mají jiný názor?“ zlobil se někdejší jihočeský hejtman Jiří Zimola na sociálních sítích.

Narážel tak na reportáž s názvem „Bez oběda“, která byla zaměřena na děti, jejichž rodiče si nemohou platit za školní obědy. ČT mimo jiné poukazovala, že v některých krajích odmítají projekty, který by těmto dětem mohly pomoci.

Moderátorka pořadu Nora Fridrichová si ale výpad nenechala jen tak líbit. „Panu Zimolovi se nelíbily naše reportáže. První o jeho Jihočeském kraji, který se odmítá připojit do programu školních obědů pro děti v hmotné nouzi z evropských peněz. A druhá o Putinovĕ medaili pro Jarka Nohavicu. Nu, pan Zimola sám asi hlad nemá a metálek z Kremlu taky dobrej,“ rýpla si do něj novinářka z ČT.

Jenže podle Zimoly je vše trošku jinak, než jak to ČT v reportáži prezentovala. „Paní Noro, bohužel vaše reportáž byla tendenční a neobtěžovali jste se zjistit skutečné důvody. Klidně mne můžete urážet ve stylu sytý hladovému nevěří, veřejnoprávní neobjektivitu tím neomluvíte,“ opáčil Zimola.

To ale zase odmítla Fridrichová. „Pane Zimolo, asi jste se špatně díval, vyjádření všech 4 krajů, které projekt odmítly, v reportáži bylo,“ zdůraznila reportérka.

Sociální demokrat ale pokračoval dál. „Obvinila mě Nora Fridrichová, že mi jsou hladovějící děti lhostejné. Škoda, že si ve svém svatém boji nezjistila, že za mého hejtmanování spolupracoval Jihočeský kraj s nadací Women for women a že byl jedním z prvních krajů, který aktivně přispíval matkám samoživitelkám na obědy pro jejich děti,“ zdůraznil.

„Trvám proto na tom, že nedělní reportáž v pořadu 168 hodin byla tendenční a neobjektivní s cílem vyvolat v divácích pocit, jak jsou některé kraje cynické k hladovějícím dětem,“ zkritizoval ČT Zimola.

Vstupte do diskuze (145)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna to pořádně schytal za "prasečák"

18.01.2019 22:01 Aktualizováno Jaroslav Foldyna (ČSSD) čelí tvrdé kritice za své vystoupení v pořadu Máse slovo, který na České…

Zeman překrucuje fakta? Česko-čínské konzultace se neruší, oznámilo MZV

18.01.2019 17:15 Aktualizováno Česko-čínské konzultace na úrovni ministerstev zahraničí nebyly zrušeny, ale pouze přesunuty na…

Babiš se v Indii sešel s premiérem Módím, chce dostat Tatru z černé listiny

18.01.2019 15:46 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš se dnes v Indii u příležitosti účasti na ekonomickém fóru Vibrant Gujarat…

Hašek se zhrozil nad zprávou z EU: Je to bruselský bič a nástroj nátlaku…

18.01.2019 15:09 Evropský parlament na závěr čtyřdenního plenárního zasedání ve Štrasburku ve čtvrtek schválil návrh…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama