Vulgární ikona Česka. Ovčáček už nadává i politikům

Stoupá tiskovému mluvčímu prezidenta Miloše Zemana Jiřímu Ovčáčkovi jeho post do hlavy? I to je jedna z otázek, na kterou se v posledních dnech lidé ptají. Poté, co vyšla najevo smrt hradního lékaře Petra Halaty, kterého delegace nechala v Číně, Ovčáček na sociálních sítích kope kolem sebe. Vulgárně přitom útočí i na politiky.

Přidejte svůj názor 246 komentářů

Jiří Ovčáček

Zpráva o úmrtí Zemanova lékaře Petra Halaty vyvolala na sociálních sítích hotové peklo. Stojí za ní tvrzení, že se až na palubě vládního speciálu před odletem zjistilo, že Halata chybí. Údajně nedorazil na odjezd kolony vozidel, která vezla delegaci z hotelu na letiště, a proto se po něm začalo pátrat.

Nutno dodat, že informaci o úmrtí lékaři nesdělil veřejnosti tiskový mluvčí, jak by se z podstaty funkce očekávalo, ale média. Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka následně zkritizoval Hrad za to, že odletěl bez Halaty.

"Čtyři roky jsem jezdil jako ministr a hlava delegace a neumím si představit takto odletět a nikoho neposlat na pokoj s hotelovým personálem zjistit zda dotyčný není tam. Navíc posunout odlet vládního speciálu, není takový problém," uvedl na twitteru. To Ovčáček okomentoval způsobem jemu vlastním: "Jurečka je prostě prase."

Podle Ovčáčka jde "o odpornou mediální lež" a vše se prý odehrálo jinak. "Po přepočítání cestujících v letadle jsme začali pátrat, kde lékař je. Na naši žádost bylo zahájeno hledání v hotelu. Bohužel, lékař byl nalezen mrtev. O součinnost jsme ihned požádali diplomaty ČR v Šanghaji," napsal na twitteru ke spekulacím.

Nutno dodat, že ke spekulacím vůbec nemuselo dojít, kdyby Hrad informoval o událost jako první. To je ostatně jedna z věcí, kterou lidé Ovčáčkovi na sociálních sítích hromadně vyčítají. Ten ale dál kope kolem sebe. "Zneužít zarmucující náhlé smrti člověka k útoku na pana prezidenta, to mohou jen ty největší svině mezi námi," napsal.

Následně Ovčáček začal na twitteru vyhlašovat bojkoty a kopal dál kolem sebe. "Jurečka vědomě šíří lež a neeticky zneužívá k útoku na prezidenta republiky smrt člověka. I v té nejslušnější společnosti je označení prase pro Jurečku až příliš mírné," napsal například. 

"Kdo zneužívá smrti k politikaření, je prostě svině. Samozřejmě jsme z letiště zavolali, ať se podívají v hotelu na pokoj," uvedl kupříkladu dále. A vždy samozřejmě neopomene dodat, že jde o útok na pana prezidenta. 

Je zjevné, že celá situace je pro Ovčáčka nepříjemná, média si všímají jeho mlžení kolem celé věci a vulgaritami podněcuje stále více komentátorů, aby se celou věcí začali zabývat. Pravděpodobně tedy lze očekávat, že sprška peprných slov z pozice člověka v dříve uznávané funkci zatím neskončil.

Vstupte do diskuze (246)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opozice bude při hlasování o vládě kompletní, Kupka přidal vtip z…

21.11.2018 13:08 Opozice by měla být při pátečním hlasování o vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD ve Sněmovně…

Pryč s Babišem! Štěch před zásadním rozhodnutím o vládě vydal ostré…

21.11.2018 12:34 Milan Štěch (ČSSD) ještě před několika dny zastával druhou nejvyšší ústavní funkci v Česku. Na…

Policie zasahuje na ministerstvu a v agentuře CzechTourism

21.11.2018 10:32 Aktualizováno Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují od dnešního rána v sídle…

Páteční hlasování o nedůvěře se konat nebude? Z ČSSD zazněla možnost, o…

21.11.2018 09:50 Koaliční ČSSD se má dnes odpoledne vyslovit k tomu, jak se postaví k pátečnímu hlasování o nedůvěře…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama