Nováčci v Senátu už mají funkce: Drahoš povede školský výbor, Fischer dostal zahraničí

Bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Pavel Fischer povedou senátní výbory. Bývalý předseda Akademie věd Drahoš (za STAN) se dnes stal předsedou výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Diplomat Fischer, který není členem žádné senátorské frakce, ale kandidoval do Senátu s podporou tří nejsilnějších klubů, bude předsedat výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Jiří Drahoš
doporučujeme

Drahoš v čele školského a kulturního výboru vystřídal lidovce Zdeňka Papouška.

Fischer nahradil někdejšího ministra vnitra Františka Bublana, který už v letošních volbách senátorský mandát neobhajoval. Předsednické místo v zahraničním výboru měla podle dohod senátorských frakcí obsadit ODS.

Zvolení nováčků do čela senátních orgánů není neobvyklé. V minulosti takto stanul v čele výboru pro záležitosti Evropské unie Václav Hampl (za KDU-ČSL), který tento výbor povede i nadále.

Lékař Marek Hilšer (MHS), tedy třetí z letošních prezidentských kandidátů, kteří byli v říjnu zvoleni do Senátu, bude působit ve výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. Také tento výbor získal nového předsedu v osobě lidovce Lumíra Kantora, který nahradil Petera Kolibu (za ANO).

Do čela výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu se postavil Vladislav Vilímec (ODS), který nahradil Jaromíra Strnada (ČSSD). Předsednictví výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí zůstalo Zbyňku Linhartovi (STAN), ústavně-právnímu výboru nadále bude předsedat Miroslav Antl (za ČSSD).

V čele organizačního výboru bude z titulu funkce předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), mandátový a imunitní výbor povede bývalý místopředseda Senátu Ivo Bárek (ČSSD).

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádí internetoví udavači? Poslanci žádají USA o pomoc

06.12.2019 11:59 Skupina poslanců za účasti Jaroslava Foldyny (ČSSD) a Zuzany Zahradníkové (Trikolóra) dnes…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 10:34 Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Češi jsou nechápaví? Z hnutí ANO přišla nálož kvůli Babišovi

05.12.2019 21:55 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je opět trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo. Odstoupit ale nehodlá, a důvod k…

Babišův střet zájmů: Co stojí v auditu Evropské komise a co bude dál?

05.12.2019 21:28 Aktualizováno Audit Evropské komise potvrdil, že premiér Andrej Babiš (ANO) porušil české i evropské předpisy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama