Lidé chtějí u politika slušnost, míní Herman. Zopakoval Havlovo heslo

Lidé začínají chtít, aby existoval soulad mezi osobní slušností a výkonem veřejné funkce, řekl dnes na Národní třídě při uctění památky 17. listopadu poslanec KDU-ČSL a bývalý ministr kultury Daniel Herman. Považuje to za dobrý signál a ozdravný proces ve společnosti.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Daniel Herman
doporučujeme

To, že premiér a předseda ANO Andrej Babiš (ANO) byl u památníku už v noci, může podle Hermana souviset s obavami z reakcí lidí. Babiš později napsal, že 17. listopad si připomněl s předstihem, neboť brzy ráno odletěl za svým synem do Švýcarska.

"Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí," odkázal Herman na dávné heslo bývalého prezidenta Václava Havla, kterého do nejvyšší ústavní funkce vynesly revoluční události roku 1989.

Zástupci KDU-ČSL se na Národní třídu přesunuli průvodem z náměstí Míru, kde v kostele svaté Ludmily podle Hermana vzpomněli na oběti nacistické i komunistické oběti a poděkovali Bohu za svobodu.

Římskokatolický biskup Zdenek Wasserbauer u památníku na Národní třídě přednesl modlitbu. Poté lidé zazpívali českou i slovenskou hymnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vlády přichází jasný názor: Česko má přijmout uprchlíky. Hrozí, že z…

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Česká republika by podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD měla přijmout nezletilé migranty…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Symbol Habsburků v centru Prahy? Návrat kontroverzního sloupu opět ve hře

23.01.2020 17:18 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se zřejmě vrátí Mariánský sloup v podobě repliky, kterou vytvořil…

Ke stavebnímu zákonu je 4500 připomínek, do věci se vložila ODS

23.01.2020 17:00 Opoziční ODS dnes vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) ke společnému jednání o vládním návrhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama