Telička se naštval: Ovčáček a Zeman jsou ostudou našeho národa, hlásá do celého světa

Mluvčí hradu Jiří Ovčáček se v sobotu tvrdě pustil do TOP 09 a dalších opozičních stran a jejich příznivců. Ostře sepsul především ty, kteří vyhodili květiny, které na Národní třídu přinesli prezident Miloš Zeman či premiér Andrej Babiš. Jeho slova ale odsoudil europoslanec Pavel Telička.

Přidejte svůj názor 379 komentářů

Pavel Telička

„Fašistická lůza utržená ze řetězu. Zničila a pošlapala státní svátek 17. listopadu. Plivla na památku studentů, kteří chtěli demokracii a svobodu,“ okomentoval Ovčáček fotku s květinami od Zemana, které skončily v koši.

„Úkol na rok 2019 pro všechny slušné lidi: Musíme vyrvat oslavy 17. listopadu z rukou fanatiků a vrátit je zpátky normálním občanům. Cílem je, aby se 30. výročí nezvrhlo v nenávistnou akci připomínající Vítězný únor,“ napsal Ovčáček v jednom z tweetů.

Na jeho slova ostře zareagoval europoslanec Pavel Telička. „Revolucionářský jazyk. To se máme na co těšit,“ posteskl si.

„Český fašismus je definitivně zpět. Z hrobu druhé republiky ho exhumoval tzv. Demokratický blok,“ napsal také Ovčáček na twitteru. Z dění na Národní třídě obvinil Ovčáček jmenovitě TOP 09, Miroslava Kalouska, Jiřího pospíšila, či poslankyni ODS Miroslavu Němcovou.

„Fašistická lůza podporovaná TOP 09 a spol. na Národní třídě hodila do koše i kytici prezidenta republiky věnovanou 17. listopadu. Kytici od člověka, který se aktivně podílel na pádu komunismu. Kalousku, Němcová a Pospíšile, to je vaše práce!“ zlobil se Ovčáček.

Tím ale Teličku definitivně naštval. „Doporučuji Google nebo jiný překlad, abyste lépe pochopili, jak fanatický mluvčí českého prezidenta hovoří o českých občanech ve spolupráci s parlamentní stranou. On a prezident jsou ostudou našeho národa,“ napsal k Ovčáčkově příspěvku. Svůj komentář napsal anglicky a sdílel ho na svém twitteru, aby měl větší dosah.

Teličkův anglický komentář sdílel i další český europoslanec Jaromíř Štětina (za TOP). „Mluvčí a jeho prezident..." posteskl si Štětina. 

Vstupte do diskuze (379)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kontroly svateb nebyly výstřelkem, hájí postup Schillerová

20.01.2019 11:27 Postup finančního úřadu, který od novomanželů zjišťoval informace o jejich svatebních hostinách,…

Piráti si ustanovili institut pozastaveného členství

20.01.2019 10:59 Piráti zavedou do stanov institut pozastaveného členství a usnadní krajským organizacím odvolávání…

Vláda superhrubou nezruší před rokem 2021

19.01.2019 20:51 Vláda znovu odloží nejméně o rok snížení daní a odvodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) České televizi…

Lídrem pirátské kandidátky do eurovoleb bude Kolaja

19.01.2019 19:23 Aktualizováno Piráty povede do voleb do Evropského parlamentu softwarový specialista Marcel Kolaja. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama