Opozice bude při hlasování o vládě kompletní, Kupka přidal vtip z manželské poradny

Opozice by měla být při pátečním hlasování o vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD ve Sněmovně kompletní. Předsedové šestice klubů, které mimořádnou schůzi svolali kvůli posledním informacím o případu Čapí hnízdo premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a o údajném únosu jeho syna na Krym, žádné omluvy poslanců nemají.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

"Budeme kompletní," napsal ČTK šéf poslanců nejsilnější opoziční ODS Zbyněk Stanjura. Rovněž předsedové klubů Pirátů a SPD Jakub Michálek a Radim Fiala sdělili, že jejich řady budou úplné.

"Budou všichni poslanci. Nemám žádné omluvy," uvedl za KDU-ČSL předseda frakce Jan Bartošek. Obdobně se vyjádřili také Miroslav Kalousek a Jan Farský, kteří vedou kluby TOP 09 a STAN. "Zatím nemám žádnou omluvu, předpokládám plnou účast - sedm," napsal Kalousek.

Opoziční tábor čítá 92 hlasů. K vyslovení nedůvěry vládě jsou ale nutné hlasy nadpoloviční většiny všech poslanců, tedy nejméně 101. Z toho důvodu obecně nejsou při hlasování o nedůvěře rozhodující případné absence ve většinovém vládním táboře.

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek ČTK napsal, že informace o omluvách bude moci poskytnout ve čtvrtek dopoledne. Sekretariát předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) zatím eviduje omluvenku jediného poslance na páteční jednání, právě z nejsilnějšího vládního hnutí. Faltýnek v úterý hovořil o tom, že eviduje omluvenky "v řádu jednotlivců".

"Nemám zatím žádné omluvy," sdělil Jan Chvojka, který stojí v čele poslanců ČSSD. Je ale možné, že by nemusel dorazit Milan Chovanec, který se v poslední době omlouval z jednání Sněmovny ze zdravotních důvodů. Nedávno měl podle médií drobnou dopravní nehodu. Chovanec se vznikem vlády ANO a ČSSD nesouhlasil, hlasování o vyslovení důvěry kabinetu se neúčastnil. Omluvu na pátek ale dosud nedoručil.

Sociální demokraté se vyjádří teprve dnes odpoledne, jak se k vládě postaví. Komunisté, kteří kabinet ve Sněmovně tolerují, už oznámili, že jej podpoří. V dolní komoře by měli být v pátek kompletní. "Zatím nevím o žádné omluvě," sdělil předseda klubu KSČM Pavel Kováčik.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti ukryli do volebního listu ostrý vzkaz pro Babiše

26.05.2019 09:36 Piráti opětovně prokázali, že se jedná o poměrně svéráznou stranu. Ve své volebním hlasovacím…

Eurovolby končí. Co bude s EU?

26.05.2019 05:15 Letošní volby do Evropského parlamentu dnes vyvrcholí, když k urnám zamíří miliony voličů ve 21…

Eurovolby 2019: Největší zájem byl v Praze. Voličů přišlo víc než posledně

25.05.2019 22:54 Aktualizováno Zájem Čechů o volbu poslanců Evropského parlamentu byl letos zřejmě o něco vyšší než před pěti lety…

Eurovolby 2019: Hlasy jsou sečteny, omylem unikly na internet

25.05.2019 21:23 Aktualizováno Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama