Okamura spráskal pravicovou opozici: Usiluje o destabilizaci a lynč. Pak se ozval Filip

Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura (SPD) před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě zkritizoval jak vládní koalici ANO a ČSSD, tak pravicovou opozici, která podle něho chce jen destabilizaci a mediální lynč. Znovu dnes nabídl podporu menšinové vlády ANO, pokud by prosazovala program SPD.

Přidejte svůj názor 225 komentářů

Tomio Okamura, předseda SPD
doporučujeme

"SPD neusiluje o teplá vládní korýtka. Nechceme být součástí vlády, kde je trestně obviněný premiér," prohlásil Okamura.

Současná vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM si podle něj důvěru nezaslouží. Důvodem jsou podle Okamury mimo jiné její proimigrační kroky, podrážení nohou živnostníkům nebo návrh na manželství stejnopohlavních párů. Okamura zkritizoval také počínání ČSSD, v jejímž vedení jsou podle něho "lidé zasažení neomarxistickou ideologií". "Vláda si důvěru nejen nezaslouží, ale ani o ni nestojí," poznamenal s poukazem na to, že poslanci ČSSD se hlasování nebudou účastnit.

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že hlasování je jen divadlo, protože opozice nemá dost hlasů na svržení kabinetu. Řekl také, že ČSSD nebude za opozici hrát její roli.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že v čele vlády by měl stát morální člověk, který má kredit i před svými oponenty, ale takového člověka v čele vlády nevidí. Řekl, že je rozdíl mezi tím, co vláda říká a co dělá. Například na potřebné změny ve veřejné správě podle něj vládě nezbývá čas ani peníze. Pokud jde premiérovi o dobro této země, ať tedy odstoupí, prohlásil Bartoš. Poznamenal, že pokud Babiš tvrdí, že nikdy neodstoupí, pak není jediný, kdo má vytrvalost.

KSČM nebude přispívat k destabilizaci země, řekl její předseda Vojtěch Filip v dnešní sněmovní debatě k opozičnímu návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD. Filip označil poslední informace v Babišově případu Čapí hnízdo za mediální kauzu. "Já jsem nevěřící člověk, mojí filozofií je dialektický materialismus. Já ze sebe nenechám dělat idiota, když mi budou média něco předkládat," prohlásil. Naopak opozice ze sebe podle Filipa "blázny dělat nechá".

Opozici se s největší pravděpodobností shodit vládu nepodaří. Má 92 poslaneckých hlasů, k vyslovení nedůvěry jich musí být nejméně 101.

Loading...
Vstupte do diskuze (225)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká reakce na Turecko: Porušilo mezinárodní právo

15.10.2019 22:43 Sněmovna dnes odsoudila tureckou invazi do Sýrie jako porušení mezinárodního práva. Premiér Andrej…

Čekají ústavu zásadní změny? Valachová jednala se Zemanem

15.10.2019 18:50 Prezident Miloš Zeman podporuje rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, rozšíření délky…

Získá Tibet opět svobodu? Když to zvládli Češi, dokážeme to i my, řekl…

15.10.2019 17:32 Tibetský národ má podobně jako Češi a Slováci před 30 lety naději na pokojné znovuzískání svobody,…

Walesa pronesl v Praze zlověstný projev: Tradiční systém stran už nefunguje

15.10.2019 17:22 Stranický systém rozdělený na levici a pravici už nefunguje. Politici nedokážou rychle přinášet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama