Okamura spráskal pravicovou opozici: Usiluje o destabilizaci a lynč. Pak se ozval Filip

Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura (SPD) před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě zkritizoval jak vládní koalici ANO a ČSSD, tak pravicovou opozici, která podle něho chce jen destabilizaci a mediální lynč. Znovu dnes nabídl podporu menšinové vlády ANO, pokud by prosazovala program SPD.

Přidejte svůj názor 225 komentářů

Tomio Okamura, předseda SPD
doporučujeme

"SPD neusiluje o teplá vládní korýtka. Nechceme být součástí vlády, kde je trestně obviněný premiér," prohlásil Okamura.

Současná vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM si podle něj důvěru nezaslouží. Důvodem jsou podle Okamury mimo jiné její proimigrační kroky, podrážení nohou živnostníkům nebo návrh na manželství stejnopohlavních párů. Okamura zkritizoval také počínání ČSSD, v jejímž vedení jsou podle něho "lidé zasažení neomarxistickou ideologií". "Vláda si důvěru nejen nezaslouží, ale ani o ni nestojí," poznamenal s poukazem na to, že poslanci ČSSD se hlasování nebudou účastnit.

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že hlasování je jen divadlo, protože opozice nemá dost hlasů na svržení kabinetu. Řekl také, že ČSSD nebude za opozici hrát její roli.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že v čele vlády by měl stát morální člověk, který má kredit i před svými oponenty, ale takového člověka v čele vlády nevidí. Řekl, že je rozdíl mezi tím, co vláda říká a co dělá. Například na potřebné změny ve veřejné správě podle něj vládě nezbývá čas ani peníze. Pokud jde premiérovi o dobro této země, ať tedy odstoupí, prohlásil Bartoš. Poznamenal, že pokud Babiš tvrdí, že nikdy neodstoupí, pak není jediný, kdo má vytrvalost.

KSČM nebude přispívat k destabilizaci země, řekl její předseda Vojtěch Filip v dnešní sněmovní debatě k opozičnímu návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD. Filip označil poslední informace v Babišově případu Čapí hnízdo za mediální kauzu. "Já jsem nevěřící člověk, mojí filozofií je dialektický materialismus. Já ze sebe nenechám dělat idiota, když mi budou média něco předkládat," prohlásil. Naopak opozice ze sebe podle Filipa "blázny dělat nechá".

Opozici se s největší pravděpodobností shodit vládu nepodaří. Má 92 poslaneckých hlasů, k vyslovení nedůvěry jich musí být nejméně 101.

Loading...
Vstupte do diskuze (225)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček: V italských horských střediscích koronavirus zatím není

26.02.2020 11:26 Výskyt nového typu koronaviru v severoitalských horských střediscích, která navštěvují čeští lyžaři…

Babiš byl na nádraží v Náchodě vypískán, měnil program

26.02.2020 10:57 Desítky lidí dnes vypískaly předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) při příjezdu do Náchoda. Premiér do…

Petříček chce společné stanovisko ústavních činitelů k Číně

26.02.2020 10:46 Na stanovisku k dopisu čínského velvyslanectví kvůli tchajwanské misi senátorů by se podle ministra…

Bývalý primátor Lajtoch (ČSSD) se chce vrátit do politiky, kandiduje na…

26.02.2020 10:22 Bývalý přerovský primátor a senátor Jiří Lajtoch z ČSSD se vrací do politiky. Sociální demokraté ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama