Kalousek setřel Soukupa: K němu na Barrandov nepůjdu, není to žádný moderátor

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se tvrdě navezl do miliardáře a majitele televize Barrandov Jaromíra Soukupa. Podle něj je to jen osoba vydávající se za moderátora sprostě a lživě pomlouvá nepřítomné. A není zdaleka jediný, kdo pozvání do diskuzí této stanice odmítá.

Přidejte svůj názor 375 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/
doporučujeme

Kalousek se na sociálních sítích pochlubil, že dostal pozvání do diskuze na televizi Barrandov. „Obdržel jsem pozvání do “Duelu Jar.Soukupa” tento čtvrtek. Zdvořile jsem odmítl s odůvodněním, že nechodím do pořadů, kde osoba vydávající se za moderátora sprostě a lživě pomlouvá nepřítomné,“ uvedl s tím, že svou účastí nechce legitimizovat propagandu, která podle něj s novinařinou nemá nic společného.

„Jsem profesionální politik a chodím, kam mě pozvou, nevybírám si. Půjdu klidně i do TV Barrandov, pokud poskytnou profesionálního moderátora. Nelze ale po nikom s IQ vyšším než 80 spravedlivě požadovat, aby pana Soukupa za moderátora pokládal,“ rýpnul si do majitele Barrandova Kalousek.

Někteří namítali, že by Soukupa argumentačně strčil do kapsy. „Když si proti němu sednu a budu argumentovat, budu odpovědný za to, že ho akceptuji a tím i legitimizuji jako moderátora politické diskuze v civilizovaném médiu. Tuhle cenu nezaplatím. Kojzarovi do Haló novin bych rozhovor taky nedal a to je Kojzar kultivovanější,“ vysvětluje svůj postoj Kalousek.

Na facebooku a twitteru sklidil za svoje slova převážně pochvalné komentáře. Na facebooku například Kalouska ocenil herec Jan Hrušínský. „Díky za Vaše postoje. Také jsem odmítl pozvání do pořadu pana Soukupa. Měli by se tak chovat všichni slušní a demokraticky smýšlející lidé. Ale, ono se to časem zlepší. Jak víme, nic není na věčné časy,“ uvedl Hrušínský.

Nepamatuje si prý už ale, kvůli jakému tématu byl pozván. „Chtěli, abych tam šel koncem minulého roku, téma už si nepamatuji. Ale to je jedno. Vždycky je to proruské, prozemanovské a hlavně nekonečně hloupé. Proti všem hodnotám, které zastávám,“ dodal herec.

Loading...
Vstupte do diskuze (375)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus to přepískl? Hudebník podal trestní oznámení kvůli slovům o…

26.06.2019 00:07 Aktualizováno Zlínský písničkář, textař a aktivista Ziggy Horváth podal trestní oznámení na exprezidenta Václava…

Demonstrace na Letné neunikla téměř nikomu, ukázal výzkum

25.06.2019 20:41 Nedělní demonstraci na pražské Letné proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost…

Hejtmanka Jermanová se hájí: Na úřadě k pochybení nedošlo

25.06.2019 17:27 Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je přesvědčena , že při uzavírání…

Zeman dorazil na "svou" Vysočinu. Pustil se do demonstrantů proti Babišovi

25.06.2019 17:26 Aktualizováno Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za spravedlivou justici podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama