Topolánek varuje: Tohle je o dost větší průšvih, než že Babiš čerpá dotace pro své firmy

Někdejší prezidentský kandidát a expremiér Mirek Topolánek si pořádně utahuje z Andreje Babiše. Na sociálních sítích přiznal, že doufá, že stávající šéf vlády v politice už brzy skončí.

Přidejte svůj názor 136 komentářů

Mirek Topolánek

Topolánek si na twitteru utahuje z premiéra Babiše. Na pomoc si vzal nejnovější volební model, který zveřejnila Česká televize. Podle něj by teď hnutí ANO získalo 32,5 procenta hlasů a drtivě by vyhrálo. I přesto výsledky někdejší premiér považuje za pozitivní.

„Nepřeceňujte jeden průzkum. A jestli mu v příštím vyjde 35% a pod čarou navěky zůstane KSČM a SPD (tam to směřuje), pak je to jen a jen výzva pro zbytek. Parádní výzva!“ uvedl Topolánek s odkazem na výsledky komunistů i Okamurovců, kteří se podle modelu pohybují okolo 6 respektive 5,5 procenta.

Navíc připomněl Babišova starší vyjádření o tom, kdy odejde z politiky. Babiš totiž po loňských podzimních volbách tvrdil, že pokud se stane premiérem, za čtyři roky v politice skončí. „Trošku adventní naděje: chlap drží slovo!“ okomentoval jeho slova Topolánek.

Kromě toho se ale také pozastavil nad novou zprávou Bezpečnostní informační služby (BIS), podle které se Čína snaží prostřednictvím "českých entit" narušit jednotnou politiku Evropské unie. Zpravodajsky Číňané cílí na české silové resorty a klíčové sektory, jako jsou energetika, telekomunikace, finance, logistika, zdravotnictví a špičkové technologie. Věnují se také ekonomické a vědeckotechnické špionáži.

„Tohle je o dost větší průšvih, než že AB část svého 28 hodinového pracovního dne věnuje čerpání evropských dotací pro svou firmu. Zajímalo by mě, kolik státních úředníků a politiků (i bývalých) s vazbami na Čínu vlastní bezpečnostní prověrku, například,“ poznamenal Topolánek.

Vstupte do diskuze (136)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti touží po vlastním think-tanku, ostatní strany berou na jejich…

19.12.2018 12:19 Aktualizováno Po vzoru ostatních politických stran a hnutí přemýšlí Piráti o založení vlastního think-tanku.…

Sněmovna schvaluje rozpočet. Debata vyhrocená, Okamura mluvil o pijavicích

19.12.2018 11:51 Aktualizováno Poslanci zahájili dnes dopoledne finální kolo projednávání vládního návrhu státního rozpočtu na…

Babiš se vyhýbá Senátu? Po opakovaných omluvách by měl dorazit ve čtvrtek

19.12.2018 11:21 Premiér Andrej Babiš (ANO) po opakovaných omluvách zřejmě do Senátu nakonec dorazí. Ve čtvrtek má…

Sněmovna nakonec bude řešit kolaps na D1, lidovce dopálil výrok Ťoka

19.12.2018 10:26 Aktualizováno Sněmovna by se mohla ve čtvrtek zabývat dopravním kolapsem na dálnici D1, který nastal na zúženém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama