Topolánek varuje: Tohle je o dost větší průšvih, než že Babiš čerpá dotace pro své firmy

Někdejší prezidentský kandidát a expremiér Mirek Topolánek si pořádně utahuje z Andreje Babiše. Na sociálních sítích přiznal, že doufá, že stávající šéf vlády v politice už brzy skončí.

Přidejte svůj názor 136 komentářů

Mirek Topolánek

Topolánek si na twitteru utahuje z premiéra Babiše. Na pomoc si vzal nejnovější volební model, který zveřejnila Česká televize. Podle něj by teď hnutí ANO získalo 32,5 procenta hlasů a drtivě by vyhrálo. I přesto výsledky někdejší premiér považuje za pozitivní.

„Nepřeceňujte jeden průzkum. A jestli mu v příštím vyjde 35% a pod čarou navěky zůstane KSČM a SPD (tam to směřuje), pak je to jen a jen výzva pro zbytek. Parádní výzva!“ uvedl Topolánek s odkazem na výsledky komunistů i Okamurovců, kteří se podle modelu pohybují okolo 6 respektive 5,5 procenta.

Navíc připomněl Babišova starší vyjádření o tom, kdy odejde z politiky. Babiš totiž po loňských podzimních volbách tvrdil, že pokud se stane premiérem, za čtyři roky v politice skončí. „Trošku adventní naděje: chlap drží slovo!“ okomentoval jeho slova Topolánek.

Kromě toho se ale také pozastavil nad novou zprávou Bezpečnostní informační služby (BIS), podle které se Čína snaží prostřednictvím "českých entit" narušit jednotnou politiku Evropské unie. Zpravodajsky Číňané cílí na české silové resorty a klíčové sektory, jako jsou energetika, telekomunikace, finance, logistika, zdravotnictví a špičkové technologie. Věnují se také ekonomické a vědeckotechnické špionáži.

„Tohle je o dost větší průšvih, než že AB část svého 28 hodinového pracovního dne věnuje čerpání evropských dotací pro svou firmu. Zajímalo by mě, kolik státních úředníků a politiků (i bývalých) s vazbami na Čínu vlastní bezpečnostní prověrku, například,“ poznamenal Topolánek.

Vstupte do diskuze (136)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrušínský se vysmál dění na sjezdu ANO: Tohle se Babišovi, Faltýnkovi a…

18.02.2019 22:28 Aktualizováno Hnutí ANO si na víkendovém sjezdu volilo nové vedení. Překvapení se nekonalo, post předsedy obhájil…

TOP 09 a STAN stvrdily dohodu: Kandidátku pro eurovolby vede Pospíšil,…

18.02.2019 20:36 Aktualizováno Na prvních třech místech kandidátky Starostů a nezávislých a TOP 09 do květnových voleb do…

Ministerstvo průmyslu chce v Praze evropské středisko pro umělou…

18.02.2019 20:22 Česká republika má zájem zřídit v Praze jedno z budoucích takzvaných evropských center excelence…

Co bude s kojeneckými ústavy? Ministerstva do konce roku představí své…

18.02.2019 17:41 Ministerstva zdravotnictví a práce by měla do konce roku připravit návrh, jak Česko naloží s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama