Topolánek varuje: Tohle je o dost větší průšvih, než že Babiš čerpá dotace pro své firmy

Někdejší prezidentský kandidát a expremiér Mirek Topolánek si pořádně utahuje z Andreje Babiše. Na sociálních sítích přiznal, že doufá, že stávající šéf vlády v politice už brzy skončí.

Přidejte svůj názor 136 komentářů

Mirek Topolánek
doporučujeme

Topolánek si na twitteru utahuje z premiéra Babiše. Na pomoc si vzal nejnovější volební model, který zveřejnila Česká televize. Podle něj by teď hnutí ANO získalo 32,5 procenta hlasů a drtivě by vyhrálo. I přesto výsledky někdejší premiér považuje za pozitivní.

„Nepřeceňujte jeden průzkum. A jestli mu v příštím vyjde 35% a pod čarou navěky zůstane KSČM a SPD (tam to směřuje), pak je to jen a jen výzva pro zbytek. Parádní výzva!“ uvedl Topolánek s odkazem na výsledky komunistů i Okamurovců, kteří se podle modelu pohybují okolo 6 respektive 5,5 procenta.

Navíc připomněl Babišova starší vyjádření o tom, kdy odejde z politiky. Babiš totiž po loňských podzimních volbách tvrdil, že pokud se stane premiérem, za čtyři roky v politice skončí. „Trošku adventní naděje: chlap drží slovo!“ okomentoval jeho slova Topolánek.

Kromě toho se ale také pozastavil nad novou zprávou Bezpečnostní informační služby (BIS), podle které se Čína snaží prostřednictvím "českých entit" narušit jednotnou politiku Evropské unie. Zpravodajsky Číňané cílí na české silové resorty a klíčové sektory, jako jsou energetika, telekomunikace, finance, logistika, zdravotnictví a špičkové technologie. Věnují se také ekonomické a vědeckotechnické špionáži.

„Tohle je o dost větší průšvih, než že AB část svého 28 hodinového pracovního dne věnuje čerpání evropských dotací pro svou firmu. Zajímalo by mě, kolik státních úředníků a politiků (i bývalých) s vazbami na Čínu vlastní bezpečnostní prověrku, například,“ poznamenal Topolánek.

Loading...
Vstupte do diskuze (136)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama