Hrad dostal zdarma od Prahy dva pozemky. Znalec cenu odhadl na pět milionů

Správa Pražského hradu získala od magistrátu bezplatně pozemky, na kterých jsou dvě příjezdové cesty k Hradu, ulice Na Opyši a U Prašného mostu. Převod pozemků, které znalec Karel Mošna ocenil na téměř pět milionů korun, v polovině června schválilo pražské zastupitelstvo.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Praha
doporučujeme

Spolu s pozemky pod ulicemi předalo vedení města do majetku Hradu i samotnou komunikaci Na Opyši. Ulici U Prašného mostu měla Správa Pražského hradu v držení už předtím. Mluvčí magistrátu Vít Hofman uvedl, že zmíněné ulice představují jedny z nejdůležitějších příjezdových komunikací k Pražskému hradu. "Zajišťují v jeho areálu dopravní obsluhu a mají také bezpečnostní význam. Je proto odůvodněné, aby byly zahrnuty do vnitřních komunikací areálu Pražského hradu," doplnil.

Radní pro majetek Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu) Deníku N řekl, že převod majetku schválilo bývalé zastupitelstvo. V odůvodnění, které si nechal vyžádat, je mimo jiné zmíněno, že ulice "jsou rovněž určeny v případě ohrožení jako úniková cesta pro prezidenta ČR".

Také mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek považuje převod za logický, protože ulice Na Opyši tvoří jednu z přístupových tras do areálu. Pozemky Hrad podle Šebka využije k posílení bezpečnostních opatření. "Správa Pražského hradu stejně tak předpokládá, že komunikace budou využity i v rámci bezpečnostní koncepce Hradu," doplnil bez dalšího upřesnění.

Na další zvýšení bezpečnosti v sídle prezidenta a okolí půjde 55 milionů korun. Bezpečnostní opatření by se měla zpřísnit i v obou ulicích, které Hrad převzal. V ulici U Prašného mostu by mělo vzniknout kontrolní stanoviště, v němž by policisté skenovali podvozky přijíždějícím vozům. Na Opyši se mají postavit kryté přístřešky, kde budou i detekční systémy pro kontrolu lidí a zavazadel.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká reakce na Turecko: Porušilo mezinárodní právo

15.10.2019 22:43 Sněmovna dnes odsoudila tureckou invazi do Sýrie jako porušení mezinárodního práva. Premiér Andrej…

Čekají ústavu zásadní změny? Valachová jednala se Zemanem

15.10.2019 18:50 Prezident Miloš Zeman podporuje rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, rozšíření délky…

Získá Tibet opět svobodu? Když to zvládli Češi, dokážeme to i my, řekl…

15.10.2019 17:32 Tibetský národ má podobně jako Češi a Slováci před 30 lety naději na pokojné znovuzískání svobody,…

Walesa pronesl v Praze zlověstný projev: Tradiční systém stran už nefunguje

15.10.2019 17:22 Stranický systém rozdělený na levici a pravici už nefunguje. Politici nedokážou rychle přinášet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama