Jednání Sněmovny narušila rozlitá káva, komunista Kováčik nemohl hlasovat

Dnešní hlasování Sněmovny o novele zákona o zrušení bývalého Fondu národního majetku (FNM) zkomplikovala káva, kterou nechtěně vylil předseda klubu ČSSD Jan Chvojka do hlasovacího zařízení svého souseda, předsedy klubu KSČM Pavla Kováčika. Předsedající kvůli tomu přerušil schůzi, aby se mohlo zařízení opravit.

Přidejte svůj názor

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
doporučujeme

Sněmovna rozhodovala o tom, zda přehlasuje senátní veto zákona o zrušení FNM, pro prosazení zákona bylo zapotřebí nejméně 101 hlasů. Pro však bylo jen 100 poslanců, a zákon by tak nebyl přijat. Kováčik se ozval, že chtěl hlasovat pro, ale na hlasovací sjetině má uvedeno, že se zdržel.

"Omlouvám se, že s takovou banalitou vyrušuji, nicméně hlasoval jsem pro, ale na sjetině mám křížek, neboť mi nefungovalo hlasovací zařízení, kam mi pan soused kolega Chvojka neidentifikovatelnou tekutinou způsobil nefunkčnost," řekl Kováčik.

Chvojka upřesnil, že šlo o kávu. "Je to pravda. Já jsem už asi podesáté za toto volební období bohužel nalil kolegovi předsedovi Kováčikovi kafe na jeho stranu lavice, tentokrát do hlasovacího zařízení. Omlouvám se mu za to," uvedl od řečnického pultu.

Po desetiminutové přestávce Kováčik oznámil, že už mu hlasovací zařízení funguje. Sněmovna pak v opakovaném hlasování většinou 102 poslanců novelu zákona prosadila.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ…

29.05.2020 22:17 Aktualizováno ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je…

NSS rozhodl ve prospěch Nečasové v případu darovací daně

29.05.2020 19:03 Nejvyšší správní soud (NSS) i potřetí rozhodl ve prospěch Jany Nečasové (Nagyové), manželky…

Babiš s Matovičem proberou plány EU na pomoc s koronakrizí

29.05.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) bude ve středu se svým novým slovenským protějškem Igorem Matovičem …

Exprezident Klaus kritizuje finanční krizový plán Evropské komise

29.05.2020 17:44 Bývalý prezident Václav Klaus a jeho institut vyzvali vládu, aby nedovolila přijetí plánu Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy