Jednání Sněmovny narušila rozlitá káva, komunista Kováčik nemohl hlasovat

Dnešní hlasování Sněmovny o novele zákona o zrušení bývalého Fondu národního majetku (FNM) zkomplikovala káva, kterou nechtěně vylil předseda klubu ČSSD Jan Chvojka do hlasovacího zařízení svého souseda, předsedy klubu KSČM Pavla Kováčika. Předsedající kvůli tomu přerušil schůzi, aby se mohlo zařízení opravit.

Přidejte svůj názor

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
doporučujeme

Sněmovna rozhodovala o tom, zda přehlasuje senátní veto zákona o zrušení FNM, pro prosazení zákona bylo zapotřebí nejméně 101 hlasů. Pro však bylo jen 100 poslanců, a zákon by tak nebyl přijat. Kováčik se ozval, že chtěl hlasovat pro, ale na hlasovací sjetině má uvedeno, že se zdržel.

"Omlouvám se, že s takovou banalitou vyrušuji, nicméně hlasoval jsem pro, ale na sjetině mám křížek, neboť mi nefungovalo hlasovací zařízení, kam mi pan soused kolega Chvojka neidentifikovatelnou tekutinou způsobil nefunkčnost," řekl Kováčik.

Chvojka upřesnil, že šlo o kávu. "Je to pravda. Já jsem už asi podesáté za toto volební období bohužel nalil kolegovi předsedovi Kováčikovi kafe na jeho stranu lavice, tentokrát do hlasovacího zařízení. Omlouvám se mu za to," uvedl od řečnického pultu.

Po desetiminutové přestávce Kováčik oznámil, že už mu hlasovací zařízení funguje. Sněmovna pak v opakovaném hlasování většinou 102 poslanců novelu zákona prosadila.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vůdce demonstrantů nikdy Babišovi nevyhrožoval, zve ho do televizního duelu

23.05.2019 16:39 Lídr protivládních demonstrantů Mikuláš Minář odmítl, že by psal "polvýhrůžné" SMS zprávy…

Zeman přivítal na Hradě čínskou delegaci

23.05.2019 15:52 Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal čínskou delegaci. Tvořili ji čínský velvyslanec…

Příjme Zeman Staňkovu demisi? Rozhodne se v úterý

23.05.2019 15:34 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se o přijetí demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) rozhodne až po…

Budou sedět zastupitelé na obcích déle? Svaz chce prosadit pětiletý mandát

23.05.2019 14:58 Svaz měst a obcí (SMO) chce změnou volebního zákona prosadit pětiletý mandát pro obecní a městské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama