Ovčáček je nejvzdělanější mluvčí? Po jeho přednášce na VŠE se vzbouřili studenti. Z Hradu přišla tvrdá reakce

¨Velký poprask vyvolal fakt, že mluvčí Hradu Jiří Ovčáček přednášel na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze studentům. Podle některých studentů je Ovčáčka, které hovořil na téma „fake news“, spíše cílená provokace.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Jiří Ovčáček

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček byl pozván Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze jako přednášející. Hovořil na téma fake news. Proděkan fakulty Miroslav Ševčík ho podle serveru Seznam Zprávy uvedl jakožto „asi nejvzdělanějšího tiskového mluvčí, kterého kdy jaký prezident měl“.

Ovčáčkova přednáška i slova Ševčíka vyvolala velký rozruch. Vzbouřila se například část studentů. „ My - studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze, se distancujeme od slov vyučujícího Miroslava Ševčíka. Nemyslíme si, že Jiří Ovčáček je, dle slov pedagoga, „nejvzdělanějším tiskovým mluvčím“. Zároveň vidíme pozvání mluvčího Ovčáčka vyučovat na univerzitě na téma „fake news“ spíše jako cílenou provokaci. Jiří Ovčáček se nechává zvát do jasně proruských a dezinformačních Parlamentních listů, jejichž činnost již dlouhodobě sleduje Ministerstvo vnitra ČR,“ uvedl ve svém prohlášení Klub mladých politologů. 

Poukazují na to, že přednáška působí spíše jako vtip. „Můžeme tedy přednášku brát v rámci zachování plurality názorů jako pohled z té druhé strany? V tom případě však pan Ševčík zapomněl přizvat dalšího lektora, který by se bojem proti „fake news“ skutečně zabýval. O slepé adoraci člověka, který ze svého úřadu dělá komedii, nemluvě,“ zlobí se studenti.

Svou kritiku zaměřili také na samotného proděkana. „Prosíme tedy, aby bylo panu Ševčíkovi do budoucna zamezeno podobných exhibicí, které vrhají na univerzitu jako celek špatné světlo a hanbí nás,“ dodali politologové, kteří ke svému prohlášení na sociálních sítích přidali hastag #nejsmesevcikovo.

Jiří Ovčáček na jejich slova obratem zareagoval na twitteru. „Rozkošné normalizační retro! Přednáška, která na VŠE proběhla už 14. listopadu, až teď zaktivizovala ideové tvůrčí síly, které nedopustí podrývání naší skutečnosti! Ovčáčka zakázat!“ okomentoval slova studentů.

Na slova Ševčíka o „nejvzdělanějším mluvčím“ si posvítil také politolog Miloš Gregor, který se dlouhodobě věnuje tématu dezinformací a fake news.

Poukázal například na to, že všichni mluvčí obou prezidentů před Zemanem měli vysokoškolské vzdělání, zatímco oba dosavadní mluvčí Zemana – včetně Ovčáčka - mají „jen” maturitu.

„Takže gratuluji Národohospodářské fakultě VŠE ke kvalitní prezentaci panem proděkanem. Už dlouho se veřejně neztrapnil,“ dodal Gregor.

Vstupte do diskuze (69)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda dnes v Kamenici neformálně jednala o změnách zákonů

09.12.2018 19:53 K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové…

Maláčová má problém s možnou rezignací Dostálové

09.12.2018 14:39 Kdyby policie obvinila ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO) v souvislosti s…

Hospodářská komora vyzvala vládu, aby ulevila zaměstnavatelům

09.12.2018 14:23 Splnění pěti bodů, které by měly ulevit zaměstnavatelům od vysoké odvodové zátěže a zmírnit dopady…

ODS žádá po vládě navrhnutí povýšení ředitele BIS

09.12.2018 14:19 Vláda by měla podle předsedy poslanců opoziční ODS Zbyňka Stanjury opět navrhnout prezidentu Miloši…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama