Povede kraje i nadále Vildumetzová? Souboje s ní jsou časné, připustil Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) nechá na hejtmanech, zda potvrdí v čele Asociace krajů dosavadní šéfku asociace Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO), i když je zároveň poslankyní. Karlovarská hejtmanka je podle něj jako předsedkyně aktivní a svou práci dělá dobře. Novinářům to řekl po dnešní konferenci Svazu měst a obcí. Jednání asociace začíná dnes odpoledne na zámku Hluboká.

Přidejte svůj názor

Jana Vildumetzová

ANO vyzvalo loni na podzim hejtmany, kteří uspěli ve sněmovních volbách, aby nekumulovali funkce. Vildumetzová původně oznámila, že v čele kraje skončí do 31. prosince, čímž by uzavřela i své angažmá v asociaci. Krajský sněm ANO v Karlovarském kraji se ale později usnesl, že by měla v čele kraje zůstat. V listopadu novinářům řekla, že když dostane v hlasování důvěru, další postup zváží.

Babiš dnes prohlásil, že Vildumetzová je velice aktivní předsedkyní. "Stále od nás něco chce a ne úplně vnímá, jak jsou rozdány karty, protože my všichni žijeme z daní," uvedl Babiš.

Souboje s Vildumetzovou jsou podle něj časté. "Bojuje za kraje, já tomu rozumím. Je to na hejtmanech, koho si zvolí, ale určitě si myslím, že paní předsedkyně to dělá dobře, často mám pocit, že ani nepřišla z hnutí ANO," konstatoval premiér.

Vildumetzová se stala předsedkyní krajů po volbách před dvěma lety. V čele asociace nahradila Michala Haška (ČSSD), který tehdy neuhájil pozici v Jihomoravském kraji. Hejtmani před měsícem po jednání s vládou prostřednictvím zlínského hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) vyjádřili přání, aby Vildumetzová ve vedení asociace pokračovala. Asociaci od té doby doplnil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda dnes v Kamenici neformálně jednala o změnách zákonů

09.12.2018 19:53 K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové…

Maláčová má problém s možnou rezignací Dostálové

09.12.2018 14:39 Kdyby policie obvinila ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO) v souvislosti s…

Hospodářská komora vyzvala vládu, aby ulevila zaměstnavatelům

09.12.2018 14:23 Splnění pěti bodů, které by měly ulevit zaměstnavatelům od vysoké odvodové zátěže a zmírnit dopady…

ODS žádá po vládě navrhnutí povýšení ředitele BIS

09.12.2018 14:19 Vláda by měla podle předsedy poslanců opoziční ODS Zbyňka Stanjury opět navrhnout prezidentu Miloši…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama