Aroganci moci a pohrdání parlamentem? Ministři vysvětlují, proč nebyli na interpelacích

I dnes pokračovala prosincová schůze Poslanecké sněmovny, prázdná lavice pro členy vlády tomu však moc nenasvědčovala. Mnozí členové vlády přispěchali s omluvou, předseda nejsilnější opoziční ODS Petr Fiala to však označil za „novou politickou kulturu vládní většiny“.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Tomáš Petříček
doporučujeme

Ve čtvrtek dopoledne byly na programu písemné interpelace členů vlády, místa pro ně určená ovšem zela prázdnotou. Na svém twitterovém účtu na to poukázal například předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Schůze sněmovny byla na 15 minut přerušena, následně dorazil jako jediný ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Někteří nepřítomní členové vlády přispěchali na sociálních sítích s omluvou adresovanou přímo Farskému. „Dobrý den, pane poslanče, bohužel jsem se dnes interpelací nemohl zúčastnit, protože jsem na ministerském zasedání OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) v Miláně,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Z podobných důvodů chyběla i jeho stranická kolegyně a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. I ona se Farskému ozvala prostřednictvím twitteru. „Dobrý den, pane poslance, srdečně Vás zdravím z Rady EPSCO z Bruselu," vzkázala mu a přidala i fotku.:Omluvil se také premiér Andrej Babiš (ANO), který strávil poslední dny na zahraniční cestě v Maroku.

Petr Fiala takové chování na svém twitterovém účtu přesto označil za „aroganci moci a pohrdání parlamentem“, komunista Kováčik však připomněl, že podobně se chovali i Fialovi předchůdci. „Mám pocit jakéhosi déja vu. Ani ministři za vlád ODS zde při interpelacích nebývali tak častými hosty, jak bychom si dnes přáli,“ řekl předseda poslaneckého klubu KSČM.

Nevalná účast na interpelacích se však netýká pouze členů vlády, ale také poslanců. Na záříjové schůzi bylo v sále přítomno jen 17 zákonodárců ze dvou set. Ministrů tehdy dorazilo pět.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Popularita Babiše? Došlo ke změně. Podívejte se na nový průzkum

18.07.2019 22:13 Aktualizováno Nejlépe hodnoceným politikem ze členů vlády a předsedů parlamentních stran zůstává premiér a šéf…

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ženy na mateřské ztrácí pracovní návyky? Poslanec ANO svými slovy vyvolal…

18.07.2019 16:36 Liberecký poslanec za hnutí ANO a pekař Jiří Bláha vzbudil značné pozdvižení v Poslanecké sněmovně…

Rozhodující schůzka Babiše se Zemanem. Pokud se vládní krize nevyřeší, tak…

18.07.2019 15:20 Pokud se situace na ministerstvu kultury nevyřeší na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem 24.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama