Aroganci moci a pohrdání parlamentem? Ministři vysvětlují, proč nebyli na interpelacích

I dnes pokračovala prosincová schůze Poslanecké sněmovny, prázdná lavice pro členy vlády tomu však moc nenasvědčovala. Mnozí členové vlády přispěchali s omluvou, předseda nejsilnější opoziční ODS Petr Fiala to však označil za „novou politickou kulturu vládní většiny“.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Tomáš Petříček
doporučujeme

Ve čtvrtek dopoledne byly na programu písemné interpelace členů vlády, místa pro ně určená ovšem zela prázdnotou. Na svém twitterovém účtu na to poukázal například předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Schůze sněmovny byla na 15 minut přerušena, následně dorazil jako jediný ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Někteří nepřítomní členové vlády přispěchali na sociálních sítích s omluvou adresovanou přímo Farskému. „Dobrý den, pane poslanče, bohužel jsem se dnes interpelací nemohl zúčastnit, protože jsem na ministerském zasedání OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) v Miláně,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Z podobných důvodů chyběla i jeho stranická kolegyně a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. I ona se Farskému ozvala prostřednictvím twitteru. „Dobrý den, pane poslance, srdečně Vás zdravím z Rady EPSCO z Bruselu," vzkázala mu a přidala i fotku.:Omluvil se také premiér Andrej Babiš (ANO), který strávil poslední dny na zahraniční cestě v Maroku.

Petr Fiala takové chování na svém twitterovém účtu přesto označil za „aroganci moci a pohrdání parlamentem“, komunista Kováčik však připomněl, že podobně se chovali i Fialovi předchůdci. „Mám pocit jakéhosi déja vu. Ani ministři za vlád ODS zde při interpelacích nebývali tak častými hosty, jak bychom si dnes přáli,“ řekl předseda poslaneckého klubu KSČM.

Nevalná účast na interpelacích se však netýká pouze členů vlády, ale také poslanců. Na záříjové schůzi bylo v sále přítomno jen 17 zákonodárců ze dvou set. Ministrů tehdy dorazilo pět.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrušínský opět v ráži: Země se zmocnili Zeman a trestně stíhaný agent StB…

21.04.2019 21:58 Aktualizováno Herec Jan Hrušínský sice podstoupil před pár dny v nemocnici v pražském IKEMu operaci srdce, na…

Poslance Feriho na Moravě zbili dva muži. Skončil v péči lékařů

21.04.2019 21:32 Aktualizováno Velmi nepříjemnou dohru má velikonoční návštěva poslance TOP 09 Dominika Feriho na Moravě. Politik…

Ufňukánek roku, plky, lži, dezinformace. Mezi českými europoslanci se…

21.04.2019 15:59 Aktualizováno Před Evropskými volbami se přiostřuje rétorika těch, kteří by se rádi do Evropského parlamentu…

Dusno kvůli Babišovi a církvím. Poslanci se sejdou příští týden hned na…

21.04.2019 14:27 Poslanci se sejdou příští týden hned na dvou schůzích. Na pokračující řádné se mimo jiné vrátí k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama