Aroganci moci a pohrdání parlamentem? Ministři vysvětlují, proč nebyli na interpelacích

I dnes pokračovala prosincová schůze Poslanecké sněmovny, prázdná lavice pro členy vlády tomu však moc nenasvědčovala. Mnozí členové vlády přispěchali s omluvou, předseda nejsilnější opoziční ODS Petr Fiala to však označil za „novou politickou kulturu vládní většiny“.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Tomáš Petříček

Ve čtvrtek dopoledne byly na programu písemné interpelace členů vlády, místa pro ně určená ovšem zela prázdnotou. Na svém twitterovém účtu na to poukázal například předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Schůze sněmovny byla na 15 minut přerušena, následně dorazil jako jediný ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Někteří nepřítomní členové vlády přispěchali na sociálních sítích s omluvou adresovanou přímo Farskému. „Dobrý den, pane poslanče, bohužel jsem se dnes interpelací nemohl zúčastnit, protože jsem na ministerském zasedání OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) v Miláně,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Z podobných důvodů chyběla i jeho stranická kolegyně a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. I ona se Farskému ozvala prostřednictvím twitteru. „Dobrý den, pane poslance, srdečně Vás zdravím z Rady EPSCO z Bruselu," vzkázala mu a přidala i fotku.:Omluvil se také premiér Andrej Babiš (ANO), který strávil poslední dny na zahraniční cestě v Maroku.

Petr Fiala takové chování na svém twitterovém účtu přesto označil za „aroganci moci a pohrdání parlamentem“, komunista Kováčik však připomněl, že podobně se chovali i Fialovi předchůdci. „Mám pocit jakéhosi déja vu. Ani ministři za vlád ODS zde při interpelacích nebývali tak častými hosty, jak bychom si dnes přáli,“ řekl předseda poslaneckého klubu KSČM.

Nevalná účast na interpelacích se však netýká pouze členů vlády, ale také poslanců. Na záříjové schůzi bylo v sále přítomno jen 17 zákonodárců ze dvou set. Ministrů tehdy dorazilo pět.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš obhájil pozici předsedy hnutí ANO, Faltýnek je 1. místopředseda,…

17.02.2019 18:44 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238…

ODS tepe Babiše: Konečně se ukázala pravda. ANO je levicová strana

17.02.2019 18:43 Aktualizováno Dvě tváře má podle Občanské demokratické strany (ODS) politika Andreje Babiše a hnutí ANO. Na jednu…

Vláda podle Zamrazilové letos splní plánovaný schodek rozpočtu

17.02.2019 17:09 Vládě se podaří v letošním roce splnit plánovaný schodek rozpočtu 40 miliard korun, ale nebude to…

Evropské volby Čechy nezajímají. Většina ani neví, kdy budou

17.02.2019 17:03 Více než polovina Čechů podle agentury Kantar CZ neví, kdy se budou konat volby do Evropského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama