Aroganci moci a pohrdání parlamentem? Ministři vysvětlují, proč nebyli na interpelacích

I dnes pokračovala prosincová schůze Poslanecké sněmovny, prázdná lavice pro členy vlády tomu však moc nenasvědčovala. Mnozí členové vlády přispěchali s omluvou, předseda nejsilnější opoziční ODS Petr Fiala to však označil za „novou politickou kulturu vládní většiny“.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Tomáš Petříček

Ve čtvrtek dopoledne byly na programu písemné interpelace členů vlády, místa pro ně určená ovšem zela prázdnotou. Na svém twitterovém účtu na to poukázal například předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Schůze sněmovny byla na 15 minut přerušena, následně dorazil jako jediný ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Někteří nepřítomní členové vlády přispěchali na sociálních sítích s omluvou adresovanou přímo Farskému. „Dobrý den, pane poslanče, bohužel jsem se dnes interpelací nemohl zúčastnit, protože jsem na ministerském zasedání OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) v Miláně,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Z podobných důvodů chyběla i jeho stranická kolegyně a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. I ona se Farskému ozvala prostřednictvím twitteru. „Dobrý den, pane poslance, srdečně Vás zdravím z Rady EPSCO z Bruselu," vzkázala mu a přidala i fotku.:Omluvil se také premiér Andrej Babiš (ANO), který strávil poslední dny na zahraniční cestě v Maroku.

Petr Fiala takové chování na svém twitterovém účtu přesto označil za „aroganci moci a pohrdání parlamentem“, komunista Kováčik však připomněl, že podobně se chovali i Fialovi předchůdci. „Mám pocit jakéhosi déja vu. Ani ministři za vlád ODS zde při interpelacích nebývali tak častými hosty, jak bychom si dnes přáli,“ řekl předseda poslaneckého klubu KSČM.

Nevalná účast na interpelacích se však netýká pouze členů vlády, ale také poslanců. Na záříjové schůzi bylo v sále přítomno jen 17 zákonodárců ze dvou set. Ministrů tehdy dorazilo pět.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti touží po vlastním think-tanku, ostatní strany berou na jejich…

19.12.2018 12:19 Aktualizováno Po vzoru ostatních politických stran a hnutí přemýšlí Piráti o založení vlastního think-tanku.…

Sněmovna schvaluje rozpočet. Debata vyhrocená, Okamura mluvil o pijavicích

19.12.2018 11:51 Aktualizováno Poslanci zahájili dnes dopoledne finální kolo projednávání vládního návrhu státního rozpočtu na…

Babiš se vyhýbá Senátu? Po opakovaných omluvách by měl dorazit ve čtvrtek

19.12.2018 11:21 Premiér Andrej Babiš (ANO) po opakovaných omluvách zřejmě do Senátu nakonec dorazí. Ve čtvrtek má…

Sněmovna nakonec bude řešit kolaps na D1, lidovce dopálil výrok Ťoka

19.12.2018 10:26 Aktualizováno Sněmovna by se mohla ve čtvrtek zabývat dopravním kolapsem na dálnici D1, který nastal na zúženém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama